Eroan Kokoomuksesta, jos Satonen valitaan Kelan johtoon. Enkä ole yksin näin tekemässä.
Eroan Kokoomuksesta
16
163
Vastaukset
- Anonyymi
RASISTI.
Joku matapelekö siihen pitäisi ottaa ?
Atro on älykääpiöistä paras !- Anonyymi
Ei sitten älykääpiöillä ole tasoa.
Mutta onhan kokoomus sentään ensi kertaa heikoimman puolella tukiessaan huonointa hakijaa virkaan.
- Anonyymi
Kelan hallitus on esittänyt osaavan henkilön valintaa.
- Anonyymi
Sellaista ei Suomesta löydy.
Taidat vaan uhota, en usko sinun edes olevan maksava jäsen Kokoomuksessa!
Toisaalta monet voivat jopa liittyä jos noin hyvä päätös tehdään!- Anonyymi
Miksi mielestäsi olisi hyvä päätös? Kuitenkin haun ja haastattelujen mukaan ei olisi Satonen sopivin.
Miksi hylkäsit nimimerkin Extyökkäri. Juu tiedän että sen maine meni jo aikoja sitten lopullisesti. Mutta et kai luulee ettei sinua hullua täällä tunnisteta? Anonyymi kirjoitti:
Miksi mielestäsi olisi hyvä päätös? Kuitenkin haun ja haastattelujen mukaan ei olisi Satonen sopivin.
Miksi hylkäsit nimimerkin Extyökkäri. Juu tiedän että sen maine meni jo aikoja sitten lopullisesti. Mutta et kai luulee ettei sinua hullua täällä tunnisteta?Tietysti talouden kannalta hyvä sen pitää olla. Onhan vuosikymmenten mittaan nähty jotta vasemmisto on aina lisäämässä kuluja vaikka ei juurikaan kykene olemaan tulojen lisäämisen puolella muutoin kuin veroja korottamalla.
Ainahan ennen kuin menoja lisätään on saatava luotettava käsitys siitä mistä ne rahat saadaan kokoon! Kokoomus on tässä parempi kuin mikään vasuriyhdistys!- Anonyymi
YXKAXEX kirjoitti:
Tietysti talouden kannalta hyvä sen pitää olla. Onhan vuosikymmenten mittaan nähty jotta vasemmisto on aina lisäämässä kuluja vaikka ei juurikaan kykene olemaan tulojen lisäämisen puolella muutoin kuin veroja korottamalla.
Ainahan ennen kuin menoja lisätään on saatava luotettava käsitys siitä mistä ne rahat saadaan kokoon! Kokoomus on tässä parempi kuin mikään vasuriyhdistys!Kokoomushan on pahin menojen lisääjä puolue. Aina kun kokoomus on hallitusvastuussa Suomessa suunnitellaan ja/tai järjestetään EM- ja MM-kisoja eri lajeissa. Kaikki puhtaasti veron maksajien piikkiin koska järjestely on kallista ja tapahtumat tuottavat aina rajusti tappiota. Tässä yksi esimerkki kokoomuksen rahan tuhlailusta
- Anonyymi
Vielä useammat lähteä !
- Anonyymi
Kokoomus pääsi hallitukseen v. 87. Pääomat vapautettiin, Suomi päätyi historiansa suurimpaan lamaan. Tämän jälkeenkin, kun kokoomus on ollut hallituksissa, maa on velkaantunut ennätysvauhtia. Niin tällä hetkelläkin. Ukraina-seikkailu vie rahat mm. sotesta. Vuonna -24 turismi toi rahaa Suomelle yli miljardin. Samanaikaisesti ukrainaan on syydetty kolmen vuoden aikana rahaa monta miljardia. Lisäksi tulevat energian hinnan nousu ja moni muu asia. Kokoomus (nämä limnellit, toverit, liuhkot, aaltolat ja muut) on ilmeisen halukas jopa sotaan.
- Anonyymi
Sodan pelolla johtaminen kuuluu kokoomuksen erityisosaamiseen. Näin pidetään kansa kurissa ja hintoja nostetaan, tuotepuutteita ylläpidetään mielivaltaisesti vedoten poikkeusoloihin. Kokoomus rakastaa valtion varojen tuhlailua, kun saadaan rahat puhallettua omille piireille
- Anonyymi
Juuri näin , vuodesta 1987 ja kokoomuksen valtaanpääsystä maa on ollut vapaassa pudotuksessa.
- Anonyymi
Onneksi tämä Satosen ”keissi” tuli julkisuuteen ennen vaaleja, likaista peliä. Äänestyskäyttäytyminen muuttuu ja kokoomus menettää ääniä.
- Anonyymi
Kokoomuksen ja valtamedian ulkopolitiikkana on ivaaminen, pilkkaaminen ja nälviminen suuren esikuvan, presidentti Niinistön aloittamana ja johdolla. Typerät kasakkapuheet siirsivät diplomatian romukoppaan. Suomesta on tullut narsistinen riidanhaastaja.
- Anonyymi
Minä eroan Kokoomuksesta ellei Orpo saa kenkää. Orpon takia Kokoomus menettää stadin, Tampereen ja Turun.
- Anonyymi
Koska kokoomus laittaa suuria valtion yrityksiä myyntiin? Finnair, Alko, VR?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447306
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492269- 512265
- 372258
- 432238
- 162226