Trumpin suuri pörssi-huijaus?

Rikkaiden ahneudella ei ole rajaa kun todella rikkaat kuppaavat vähemmän rikkaita ja köyhiä ?

Ostakaa nyt niitä halpoja osakkeita !
6119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ostin pää märkänä, nyt myyn hyvällä voitolla. Mahtavaa Trump.

Terveisin viisas rikas suomalainen kokkari

Äänestä

Kai se on jonkinlaista masokismia kun köyhät äänestävät riistäjät valtaan ?

1Äänestä

Ne ei pelaa jotka pelkää. Eikä voita koskaan mitään.

Äänestä

Pörssi on hieno paikka. Nousee se tai laskee niin siellä voi tehdä rahaa. Mitä isompi liike kursseissa niin sen suuremmat mahdollisuudet tienata törkeästi.

Äänestä

Hienoa !
Trump nettosi heti ensimmällä pörssi huijauksellaan 400 -miljoonaa!

Ja paskat köyhistä kun ne vaan äänestä oikein niin OK!

Kyllä Trump osaa hyödyntää presidentin asemaansa.

Äänestä

Vakaat ajat estää lainkuuliaisia ihmisiä rikastumasta.

Vain kaaoksessa voi uudet lainkuuliaiset ihmiset rikastua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rikkaiden ahneudella ei ole rajaa kun todella rikkaat kuppaavat vähemmän rikkaita ja köyhiä ?

Ostakaa nyt niitä halpoja osakkeita !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu