Alkanut vähän mietityttää viime aikoina, että onko pelien volatiliteetti nykypäivänä mennyt jo vähän överiksi? Tuntuu, että bonukseen pääseminen on välillä ihan tuskaa, vaikka pyörittelisi satoja kierroksia. 😅 Onko muilla samanlaisia fiiliksiä?
Oon itse joskus saanut Dead or Alivesta maksimin 0.6€ panoksella, ja se oli kyllä unohtumaton hetki, mutta tästäkin jo about 2 vuotta aikaa. Nyt taas tuntuu että vastaavanlaisia voittoja ei enää näe – tai edes mitään pientä nousua.
Hyvänä esimerkkinä vaikka Mental 2 ja nyt ihan uusin Nolimitti Blood Diamond. 200x kassat molempiin ilman bonaria. Mentalista sit lopulta napsu iso osuma, mutta idealtaan, niin paljon saa hakata, että jotain antaa.
Törmäsin muuten mielenkiintoiseen sivuun, missä käsiteltiin pelien volatiliteettia aika selkeästi: https://volatiliteetti.com/kasino/. En tiedä onko muille tuttu, mutta itselle ainakin avasi vähän silmiä siitä, miten paljon nuo pelit oikeasti vaihtelee riskitasoltaan.
Miten te muut koette – onko vika peleissä, tuurissa vai onko volatiliteetti vaan kasvanut liian suureksi?
Onko pelien volatiliteetti jo liian isoa?
Anonyymi-ap
5
275
Vastaukset
- Anonyymi
On aivan vit*sti muuttunu meno… takas vanha Gonzo aika.
- Anonyymi
joo uusin Blood Diamond, voi vittu!!! varmaan 1000 spiniä ja ei ees bonaria.... reilu meininki
- Anonyymi
Kertokaas joku mielipiteitä Elkin peleistä? Omasta mielestä ne ei ikinä anna yhtään mitään ja jos sattuu pääseen bonariin niin se on keskiarvolta 25x mitä antaa. Ja itse bonariin pääseminen on työn ja tuskan taival.
- Anonyymi
On ja meneekö vaan hullummaks..
- Anonyymi
Ei tule bonareita enää samanlailla kuin ennen. Ja jos tulee ni voitot max muutamia kymppejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1585861Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido863286Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1041856- 1291207
- 781171
- 151124
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain891027- 581000
Olet edelleen uskomaton
Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p27875Rekkautumispakko olisi hyvä...
Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?159865