Kiinalaiset jo ukrainassa taistelemassa...

Kremlissä ukkoa pokkuroimassa putin nukkea vaikka kuinka paljon...kuitenkaan eivät ole puolustamassa venäjän kunniaa juoksuhaudoissa ukrainassa....mitä ihmettä! Onko noin paljon pelkurivenäläisiä nykyään.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onhan siellä suomalaisiakin sekä venäjän että ukrainan puolella taistelemassa. Miksi kiinalaiset olisi olisi poikkeus. Joka maasta löytynee määrätty promille ihmisiä jotka haluaa sotaan osallistua. Väkirikkaista maista saattaa vapaaehtoisia sotaan osallistujia olla kymmeniäkin tuhansia sen silti tarkoittamatta että valtion taholta sotaan osallistuttaisiin.

Äänestä

Suuri ja mahtava ryssänmaa tunaroi massiivisesti, sodanhan piti jo yli kolme vuotta sitten päättyä Kalsarimyrkyttäjän loistokkaaseen paraatiin Kiovassa!!!

Äänestä

Eivät ole Kiinan lähettämiä, vaan vapaaehtoisia. Venäläisiä vapaaehtoisia taistelee myös Ukrainan puolella.

Äänestä

Kiinassa riittää nälkäisiä sotilaita 100 miljoonaa ukkoa on tarjolla.

Äänestä

On se onneton tuo Ryssän Kalsarimyrkyttäjä, ei edes pärjää omin voimin pienemmälle altavastaajalle vaikka kalustoa ja miehiä on kuin meren mutaa!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kremlissä ukkoa pokkuroimassa putin nukkea vaikka kuinka paljon...kuitenkaan eivät ole puolustamassa venäjän kunniaa juoksuhaudoissa ukrainassa....mitä ihmettä! Onko noin paljon pelkurivenäläisiä nykyään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu