Kyselytunnilla puhutaan kauniisti, kuinka hallitus edistää hyvinvointia. On nähty, että se ei pidä paikkaansa. En sano, että hallitus valehtelee, sanon, että hallitus puhuu muunneltua totuutta. Rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy.
Hallituksen arvovalinnat on huonoiksi todettu
Anonyymi-ap
2
111
Vastaukset
- Anonyymi
Hallitus tarkottaakin vain itsensä ja muiden raha-maha kavereiden hyvinvointia.. on mukavaa olla kultapossukerhon jäsen..raha tulee rahan luo.. politiikan kerma tietää että on mukava hyvää syödä ja lähelle pas..kantaa. ..muut siivoo ja maksaa..ja vielä kerran maksaa, keksitään lisää mistä köyhät maksaa..
- Anonyymi
Kokoomuslainen arvovalinta on että he saavat lisää rahaa ja köyhiltä viedään vaikka leipä suusta. SIInä on heidän kokoomuslainen malli, rahaa vaan heille kaikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä402987- 702427
- 1742314
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331998- 181406
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411356Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221353- 131239
- 101234
- 221211