Junes Lokka parempi vaihtoehto kuin Vantaan persut?

Anonyymi-ap

Tuon netistä kopioidun tekstin perusteella Junes Lokka saattaa saada paljonkin ääniä jos moni ajattelee noin. Vaikka politiikkaan pettyneitä kyllä Vantaallakin on varmasti paljon ja moni ei varmaan viitsi mennä siksi edes äänestämään kun ajattelee että ei se vaikuta mihinkään.

"Saatko mitä tilaat vaaleissa?
10.04.2025

Nayttokuva_10-4-2025_16549_yle.fi.jpeg

Vantaan väestöstä lähes 30% on maahanmuuttajataustaisia, joten väestönvaihto ei siinä valossa kuulosta miltään salaliittoteorialta, vaikka se aina sellaiseksi esitetään valtamediassa. Maahanmuuttoa edelleen markkinoidaan monin paikoin lähes Nokian veroisena rahasampona, vaikka tosiasiat osoittavat, että massamaahanmuutto Eurooppaan on aiheuttanut enemmän haittaa kuin hyötyä. Pelkästään rikostilastot puhuvat karua kieltä EU:n maahanmuuttopolitiikkaa vastaan.

EU:n ja globalistien pyörittämässä maahanmuutossa on se iso ongelma, että maahanmuuttajien joukossa tulee niin paljon rikollista ainesta Eurooppaan. Kotoutuminen suurelta osaa maahanmuuttajia ei ole Euroopassa onnistunut, vaikka moni poliitikko puhuu, että kun rahaa siihen sijoittaa niin tuloksia varmasti tulee. Kotoutumiseen on miljardeja Euroopassa sijoitettu, mutta tulokset ovat olleet huonoja, Ruotsi tuosta hyvänä esimerkkinä.

EU:n pakolaispolitiikkaa olisi myös hyvä tarkastella lähemminkin, kun maahanmuuttajien joukossa on liian usein henkilöitä joiden takia esimerkiksi naisten ja tyttöjen turvallisuus vaarantuu. Rikoksia tekevien ja huonosti käyttäytyvien maahanmuuttajien takia sitten rehellisten ja työtä tekevien maahanmuuttajienkin elämä muuttuu hankalammaksi, kun monilla ihmisillä on ennakkoluuloja maahanmuuttajia kohtaan.

Perussuomalaiset ovat koko historiansa ajan keränneet ääniä maahanmuuttovastaisuudellaan ja sen takia ovat nouseet isoksi puolueeksi. Silti yhä edelleen moni ei kiinnitä huomiota siihen seikkaan, että aina kun Perussuomalaiset ovat hallituksessa on maahanmuutto Suomessa ennätyslukemissa. Perussuomalaisilla puheita on paljon, tekoja vähän.

Perussuomalaisten maahanmuuttokritiikille on ominaista, että he vääntävät asiasta somessa vihervasemmiston kanssa, mutta eivät koskaan hyökkää George Sorosta ym. globalisteja vastaan, jotka maahanmuuttoa Eurooppaan ovat olleet organisoimassa. Perussuomalaiset myös täysin kritiikittä kannattavat Natoa, vaikka Nato on ollut mukana maahanmuuttoa Eurooppaan lisäämässä kun esim. Libyaa olivat pommittamassa.
Joku kovempi salaliittoteoreetikko saattaisi jopa väittää, että tuo on ollut ihan tietoisesti tehty ja haluttu saada Muammar Gaddafi sivuun, jotta Libyan kautta alkaisi väkeä tulemaan Eurooppaan.

Suomen itärajan sulkeminen on perustuslain vastaista, varsinkaan kun rajan sulkemiselle ei löydy vedenpitäviä perusteita kun asiaan tarkemmin tutustuu. Perussuomalaiset kuitenkin pitivät itärajan sulkemista niin valtavan isona ja hienona asiana, että jopa kyyneleitä vuodatettiin eduskunnassa sen takia. Oliko kyse näytelmästä, vai eikö haluta ymmärtää, että itäraja ei ole ollut se ongelma vaan EU:n vastainen raja. Tornion rajalla vuonna 2015 ei nähty yhtäkään eturivin perussuomalaista kansalaisten tukena.

Perussuomalaiset taas ennen eduskuntavaaleja kaikenlaista lupasivat(vaaleissa myös harjasivat listoiltaan pois kaikki Natoa vastustavat ehdokkaansa), mutta lupaukset on kääntyneetkin moniin globalistien agendojen tukemisiin, sekä leikkauksiin köyhemmältä kansanosalta.
Aseiden lähettäminen hyvin epäselvään Ukrainan sotaan on ollut Perussuomalaisille tärkeämpää kuin kotimaisten sairaaloiden ovien auki pitäminen. Rauhan puolesta ei ole Perussuomalaiset puhuneet, kuten ei muukaan eduskunta.

Perussuomalaiset ovat toimintansa perusteella täysiverinen valeoppositio, mutta kun pelkkä puoluetuki on n.8 miljoonaa euroa ja siihen iso puoluekoneisto päälle ja veronmaksajien maksamat(puoluetuki ym.) vaalimakkarat turuilla ja toreilla, niin todennäköisesti kaikista takinkäännöistä huolimatta ääniä taas tulee paljon. Nuo veronmaksajien maksamat vaalimakkarat koskevat toki muitakin eduskuntapuolueita, joten eivät ole ainoastaan Perussuomalaisten etuoikeus.

Jos tekee aina asiat täysin samalla tavalla niin ei voi odottaa erilaista lopputulosta. Nytkin tulevissa vaaleissa, jos ihmiset taas äänestää samat puolueet eturiviin asioihin ei tule mitään muutosta. Viime vuodet ovat todistaneet, että Suomessa on käytännössä yksipuoluejärjestelmä ja tuo pitäisi äänestäjienkin ymmärtää, eikä äänillään tätä sirkusta pyörittää vuodesta toiseen.

Tampereen Sanomat NetMagazine, kansan puolella "

5

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lokka on ihan ykkösluokan viiripää. Touhuili aivan sekoja Oulun valtuustossa.

      • Anonyymi

        Eikös Lokka ollut juurikin se henkilö joka kunnolla toi esiin ne seksuaalirikokset mitä Oulussa silloin tapahtui? Lokan esiintymistyylissä olisi välillä paljonkin korjattavaa mutta faktoja puhuu monista asioista ja siksi olisi hyvä saada Vantaan valtuustoon Lokka puhumaan.


    • Anonyymi

      Lokka on marokkolainen maahanmuuttaja.

      • Anonyymi

        Puhuu silti asiaa maahanmuuton huonoista puolista.


    • Anonyymi

      Ei mennyt läpi. Juuri tuollaisia työttömiä maalaispellejä tänne ei kaivata narkkaamaan ja sekoilemaan. Postimerkki perseeseen ja pois täältä pk-seudulta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3210
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1942
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1920
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      81
      1771
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1522
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1418
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      27
      1344
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1198
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      112
      1160
    Aihe