SDP on se puolue, jonka innosta tai siis sen jäsenten innosta aloi vapaussota, jota voidaan kustua muillakin nimillä! Vapaussota tai punakapina ovat kutenkin aivan oikeita, vaikka sisällissodasta tai mikä muukin on ihan ok!
Onko valehtelempaa puoluetta koskaan ollut?
Anonyymi-ap
2
85
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreät ja vasemmistoliitto kuuluvat samaan sarjaan.
- Anonyymi
SDP suosii valehtelua. Ensin johto porukka keskenään sopii, mitä äänestäjät tahtovat. Sen jälkeen julkistetaan johtoporukan sopima "äänestäjien tahto". Kun tuota "tahtotilaa" riittävästi rummutetaan mediassa, ihmiset uskovat siihen ja äänestävät sen puolesta. Kun arki koittaa he huomaavat, että kaikki ei toimikaan kuten luvattiin. Äänestäjät pettyvät. Sen jälkeen "tahtotilan" keksijät syyttävät muita puolueita asian toimimattomuudesta. Näin kävi soten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481281- 1581097
- 61977
- 8762
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli180761Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27756Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 11739
- 346718
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78675