Kokoomus: +2
Pöytälaakso, Koskela, Karvonen, Yli-Karjanmaa K. Yli-Hannuksela, Perälä, Pihlajaniemi, Raumanni, Hannuksela, Hellsten, Yli-Karjanmaa J ( 10)
Keskusta: -1
Saunamäki, Niemistö, Kananoja, Paulasaari, Koivuluoma, Ranto, Valli, Uimarihuhta, Perälä, Väli-Torala, Tietäväinen, Ketola, (12)
Perussuomalaiset -1
Rahkola, Akkanen, Bergi, Köykkä, Palmu. Valkeala (6)
SDP +1
Kivimäki, Huhtakangas, Hautala-Hautaniemi, Reinilä, Renkola (5)
KD
Lähdesmäki, Syväjärvi (2)
Uusi valtuusto
17
552
Vastaukset
- Anonyymi
PS+SDP+KD tekee vaaliliiton ja Lähdesmäestä hallituksen puheenjohtaja!
- Anonyymi
Ei muuten tee sdp vaaliliittoa, jos ei Hanu Reinilää lahjo, viime vaaleissa saivat hallituspaikan Reinilältä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei muuten tee sdp vaaliliittoa, jos ei Hanu Reinilää lahjo, viime vaaleissa saivat hallituspaikan Reinilältä
Johanna pääsee puheenjohtajistoon, se on tärkeintä. Ollaan hipi hiljaa asia jo sovittu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei muuten tee sdp vaaliliittoa, jos ei Hanu Reinilää lahjo, viime vaaleissa saivat hallituspaikan Reinilältä
Joo, mikä häpeä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, mikä häpeä
No niin on häpeä, mutta jos janoaa valtaa
- Anonyymi
Kesk + Ahola
- Anonyymi
Ihanaa fantasia tuo sinun ehdotuksesi! AAH!
- Anonyymi
Persuulla ei onneksi ainuttakaan kyvykästä pj: pallille. Lienee niitä ainoita asioita jonka ovat tajunneet itsekin,
- Anonyymi
Samaa mieltä, ps pakko kysellä muilta apuja
- Anonyymi
On persuilla nyt tuskaa kuinka käy.
- Anonyymi
Kyllä Bergi ottaa pj vastuun kun kutsu käy.
- Anonyymi
Ja kivääri olalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja kivääri olalla.
Ilmajoen persuissa on liikaa sinumustan ja suomen sisun kannattajia
- Anonyymi
Suurin murhe kunnan asioissa on mamut ja pride
- Anonyymi
Keskustasosialistit haluaa siis kuntaan lisää mamuja ja prideviikon. Ei yllätä,. Taidankin äänestää PS
- Anonyymi
Saiksä ollenkaa nukutuksi?
- Anonyymi
Mitä onko ilmajoella jo enemmän kuin yksi mamu? Voi kauhiaa !
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252970Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1842606Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1361164- 701088
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2911068Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3521034Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21975Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808