Voiko noita asioita sen paremmin hoitaa, kuin Finski tekee (voi)? Varmaan venäläisten kouluttamia.
https://yle.fi/a/74-20155573
Tuo Finnair se sitten osaa
4
88
Vastaukset
- Anonyymi
Ainahan Finski on osannut, milloin mitäkin. Sen vuoksi koetan välttää sitä.
Onhan näitä lentoyhtiöitä. - Anonyymi
AP..Onko sinulla jokin pakkomieli, että täytyy joka asiaan Venäjä sotkea??🤨
- Anonyymi
No venäläisenä sinä et kai sitten tiedä, että meillä Suomessa sanotaan huonosti tekemistä ryssimiseksi. Viittasin siihen sanontaan. Eihän teissä muuten mitään vikaa ole.
- Anonyymi
Finnairin toimitusjohtajan Turkka Kuusiston "saavutukset" Postin johtajana olivat palelutason lasku, palkkojen leikkaaminen ja muu duunarien ja alihankkijoiden kyykytys. Nyt hän on saanut Finnairin palvelutason romahtamaan.
Kun koneiden tarkastukset on kilpailutettu verisesti ja halvin alihankkija valittu polkuhintaan, niin onko yllätys, että valinta olekkaan parasta a-ryhmää? Eikä lentäjät eivät ole yhtä helppoja kyykytettäviä kuin paljolti mamu-taustaiset Postin varhaisjakelijat. Nyt lentäjät eivät tee ylitöitä ja Finnair peruu yli 200 lentoa kesällä.
Kuusisto oli väärä valinta Finnairin johtoon ja nyt tulokset alkaa näkyä. Vuoroja perutaan ja homma yskii. Finnairin hallituksen tulisi korjata virheensä ja vaihtaa toimitusjohtaja johonkin pätevään. Vai onko Kuusisto "hyvä veli", joka on alun perinkin valittu muiden kuin pätevyytensä perusteella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 664500
- 1053505
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373208Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262628- 472523
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52139- 222014
- 1971913
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3951552Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91418