Ei tule menestystä alue-eikä kuntavaaleissa.
Kohta alkaa ulina ja uikutus kuinka "vastuu" vei äänet
Mutta miten Kokoomus?
Tänään on Persujen nöyryytyksen päivä
56
532
Vastaukset
- Anonyymi
Persut voi syyttää vaalitappiostaan Marinin hallitusta, joka pilasi kaiken - myös persujen tulevaisuuden.
Yhyy 😭- Anonyymi
Älä unohda Yleä, koska sen ohjelmissa on ollut viime aikoina paljon persuja joiden ulostuloista on tykänneet vain uskollisimmat kannattajat. Yle on persulogiikalla yksi syypää. Kun rahoituksesta leikataan niin tulee vähemmän persuohjelmia mikä on eduksi puolueelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä unohda Yleä, koska sen ohjelmissa on ollut viime aikoina paljon persuja joiden ulostuloista on tykänneet vain uskollisimmat kannattajat. Yle on persulogiikalla yksi syypää. Kun rahoituksesta leikataan niin tulee vähemmän persuohjelmia mikä on eduksi puolueelle.
Ja aina voi syyttää myös maahanmuuttajia.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ja aina voi syyttää myös maahanmuuttajia.
Suomessa ei ole tarpeeksi maahan muuttajia. Jos maahan muuttajia ois sata tsiljoonaa, ni sit vihaisiia persuja ois enemmän ja sit persut ois voittanu nää vaalit!
Siks rajat on saatava auki, ni sit saadaan lisää persuvihaa ja vihaisia persuja ja sit niinku persujytky tulee niinku että heilahtaa vaan! - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa ei ole tarpeeksi maahan muuttajia. Jos maahan muuttajia ois sata tsiljoonaa, ni sit vihaisiia persuja ois enemmän ja sit persut ois voittanu nää vaalit!
Siks rajat on saatava auki, ni sit saadaan lisää persuvihaa ja vihaisia persuja ja sit niinku persujytky tulee niinku että heilahtaa vaan!Noilla taidoilla ei kannata alkaa vaalistrategikoksi.
- Anonyymi
Orpo ja Purra tulevat yhdistämään hyvinvointi sotealueiden määrän puoleen, rahaa ei ole byrokratiaan Suomessa, vaan nekin eurot pitää kohdistaa itse hoitoon.
- Anonyymi
Rahaa ei ole byrokratiaan, vaan nekin eurot pitää kohdistaa yksityisille terveysjäteille.
- Anonyymi
Hetki lyö.....
- Anonyymi
Kannattaisiko sinunkin hankkia vihdoinkin jo elämä ?
- Anonyymi
Ai sellainen kuin sinulla, joka peräkammaristasi käsin öyhötät netissä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai sellainen kuin sinulla, joka peräkammaristasi käsin öyhötät netissä?
Niin, siis yleensäkin elämä - edes jonkinlainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, siis yleensäkin elämä - edes jonkinlainen.
Elämä ilman persuilua on ihanaa!
- Anonyymi
Tottahan se onkin, vastuu vie ääniä.
Kokoomuskannatajat äänestävät aina Kokoomusta, heillä ei ole ns. liikkuvia äänestäjiä.
Mikä sinulla siis on aiheessa vaikeaa ymmärtää ?- Anonyymi
"Tottahan se onkin, vastuu vie ääniä."
Ei aina.
Demarit oli neljä vuotta pääministeripuolue ja lisäsi kannatustaan. - Anonyymi
Kokkarit ovat 80-luvulta lähtien luvanneet kyykyttää köyhiä. Sen he tekevät aina päästessään käyttämään valtaa. He eivät petä äänestäjiään.
Persut lupasivat ennen vaaleja olla leikkamatta köyhiltä. Mentyään äänivyöryllä hallitukseen, he ryhtyivät leikkaamaan nimenomaan köyhiltä ja muilta puolustuskyvyttömiltä. Persut tekivät petoksen äänestäjiään kohtaan.
Siinä on kokkareiden ja persujen ero. Muuta eroa niillä ei olekaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Tottahan se onkin, vastuu vie ääniä."
Ei aina.
Demarit oli neljä vuotta pääministeripuolue ja lisäsi kannatustaan.Osoittaa vain kuinka tyhmiä ovat velkaiset suomalaiset, ja lisää vielä haluavat velaksi hyvää ja kivaa. Ilman mitään vastuuta mistään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osoittaa vain kuinka tyhmiä ovat velkaiset suomalaiset, ja lisää vielä haluavat velaksi hyvää ja kivaa. Ilman mitään vastuuta mistään.
Ja vielä kun persulla olisi muuta katetta väittämälleen kuin pelkästään omat sanansa. Kun persu ei muuten kykene enää kasvattamaan omaa uskottavuuttaan, niin persu alkaa syöttämään dystopiakuvia omista poliittisista vihollisistaan. Ja mikäs sen helpompaa kuin väittää demareita velkapuolueeksi samalla, kun persujen oma Golgatan Olga leikkaa ja vetää ennätysvelkaa.
Kokoomus on velkaisin hallituspuolue, kun mitataan puolueiden vallassaolon aikoja otettuihin velkoihin. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Osoittaa vain kuinka tyhmiä ovat velkaiset suomalaiset, ja lisää vielä haluavat velaksi hyvää ja kivaa. Ilman mitään vastuuta mistään.
Köyhyys ei tarkoita tässämaassa velkaa.. ja persut vain lisäsi köyhyyttä. Ja myös velkaa...
Todennäköistä on etteivät persut menesty alue-ja kuntavaaleissa.Seuraavissa eduskuntavaaleissa persut ovat oman ymmärryksensä mukaan pääministeripuolue.
Ovathan he omasta mielestään ja monen tollon kannattajan mielestä paras puolue
Suomelle ja suomalaisille.(Totuuden kanssa mitä edellä kirjoitin ei ole mitään tekemistä,
mutta näin persut asian kokevat.Ainoastaan alku pitää paikaansa)- Anonyymi
Persut marssivat tänään raapustamaan puumerkkinsä.Ja jos joku vie heiltä voiton voi iltasella protestoida tuopin ääressä.Kun se on sitten Marinin syy.Se on salaliitto taas persujen mielestä.Onneksi olut on kylmää ja halpaa.
- Anonyymi
Missä persu, siellä uhriutuminen ja nyyhkytys.
- Anonyymi
Antaa persujen ulista katkeruuttaan. Sitä saa mitä tilaa. Kokoomuksella ei kannatus laske koska kokoomus ajaa kannattajiensa asiaa, mutta persut valehteli itsensä valtaan ja hylkäsi suuren osan kannattajistaan. Typerykset jää kannattamaan persuja plus ne, joita persujen kokoomuspolitiikka oikeasti miellyttää ja nekin voisivat äänestää suoraan kokoomusta.
"Köyhiltä ei voi eikä saa leikata, se ei meille käy" Purra voi työntää pään vaikka perseeseensä.- Anonyymi
Rikkaat persut voi äänestää suoraan kokoomusta, se ajaa heidän etujaan, köyhemmät wanna be porvari persut taasen pöljyyttään persuilla äänet antaa.
- Anonyymi
Se on tilipäivä, persut, tilipäivä. Ja tilinne on ansaitusti laiha.
- Anonyymi
Saa mitä tilaa.
- Anonyymi
HILLOTOLPPA-hallaaho tekee kaikkensa jotta hallitus ei kaatuisi:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18511030/ei-eliitti--persu-halua-noin-vain-luopuoa-satojen-tuhansien--eurojen-rahoista-yhden-rokale-tappion
t. haans.sea - Anonyymi
Sic transit gloria mundi.
- Anonyymi
Etsikkoaika tyritiin,kuten Soinikin,sinisillään!
- Anonyymi
Persuille koittaa taas mustan hatun päivä...
- Anonyymi
VOI MIKSI Sanna Marinin pitää olla olemassa ollenkaan,
kun hän on pilannut KAIKEN persuilta ?
KAIKKI persujen epäonnistumisten syyt ovat Sanna Marinin.
Joskus myös median ajojahdin. - Anonyymi
Jotkut vähättelevät galluppien merkitystä, jos galluptulos ei miellytä.
Kieltämättä EU-vaaleissa gallupit menikin pieleen, kun persujen kannatus vaalissa oli totaalinen katastrofi vastoin galluplukemia ja hallapurrien odotuksia
Kuinkahan nyt käy, pitääkö gallupit paikkansa, kun ne povaa persuille heikkoa menestystä? Mitä palstapersut itse arvelevat? - Anonyymi
Sannaa pitää syyttää, muuten olis persut suurin puolue mutta kun se Marin 😥
- Anonyymi
Purraa vedetään kölin alta.
- Anonyymi
Miksi ihmeessä sinä näet niin paljon vaivaa Perussuomalaisista ja heidän vaalimenestyksestään ?
- Anonyymi
Vahingonilo on ihmiselle parasta. Ja kun se vahinko sattuu ylimieliselle,muitten mollaajalle niin vielä parempi.
- Anonyymi
12% persuille. Näin veikkaisin. Aivan liikaa, mutta idiootteja riittää persuja kannattamaan.
Tänään on Venäjän voiton päivä. Se on tärkeintä.
💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟
💟✨✨✨✨✨✨✨✨✨💟
💟💟💟💟💟💟💟💟💟✨💟
💟💟💟💟💟💟💟💟✨💟💟
💟💟💟💟💟💟💟✨💟💟💟
💟💟💟💟💟💟✨💟💟💟💟
💟💟💟💟💟✨💟💟💟💟💟
💟💟💟💟✨💟💟💟💟💟💟
💟💟💟✨💟💟💟💟💟💟💟
💟💟✨💟💟💟💟💟💟💟💟
💟✨💟💟💟💟💟💟💟💟💟
💟✨✨✨✨✨✨✨✨✨💟
💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟- Anonyymi
Natsi-Pasi ei tuota Putlerilleen pettymystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Natsi-Pasi ei tuota Putlerilleen pettymystä.
Pasi on vähän toivoton tapaus.
- AnonyymiUUSI
Tänään tuli allahin voitto!
- AnonyymiUUSI
Takkiin tulee, aikamoinen nöyryytys
- AnonyymiUUSI
Nyt tuli iso Nytky
- AnonyymiUUSI
Purralle taisi tulla Pötky housuun, kun perui kaikki haastattelut illalta. Lähtikö vetämään kunnon nousuhumalat?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/89e3256a-b0d9-41e3-a74b-cdfa05580f08
- AnonyymiUUSI
Tänään alkoi suomen nöyryytyksen vuodet.
- AnonyymiUUSI
Perussuomalaisten haihtuminen tuo valoa tunnelin päähän Suomen tulevaisuuden suhteen.
- AnonyymiUUSI
Pienpuolue PS voi pakata kipsunsa ja kapsunsa kasaan ja painua v***** koko maasta!
- AnonyymiUUSI
Muttakun salaliitto eliitiltä. Sopisi hyvin Persujen äänestäjien ajatusmaailmaan.
- AnonyymiUUSI
Onneksi olkoon uusi pienpuolue PS !
- AnonyymiUUSI
Kokoomus säilytti kannatuksensa!
- AnonyymiUUSI
Riikka Purra: "Tulin, näin ja hävis.... voitin."
- AnonyymiUUSI
Vi..ttaako? Saa vi..tuttaa
.. ja tulee vi..ttamaan lisää kahden vuoden kuluttua eduskuntavaaleissa.
SMPn historia toistuu kun puolueen tuhka hajoaaa tuuleen - AnonyymiUUSI
Ei eurot lisäänny yhtään, niitä on ihan yhtä vähän jaettavaksi kuin eilenkin.
- AnonyymiUUSI
Ei, mutta ku.päitä äänestäneitä on vähemmän. Saa vi..ttaa.
- AnonyymiUUSI
Niimpäs, mutta josko maksumiehenä on aina tavallinen kansalainen, niin "kyllä kansa tietää" ..
Kokoomuksen puudeli ajaa kokoomuslaisten, ei maksalaisten ajatuksia. Kokoomus ja persut vajaa 30% suomalaisista. Se ei ole paljon, eihän. Persut reilusti alle 10%.
He unohtivat, ketkä heitä kannattivat ja sen kannatuksen takaisin saaminen on vaikeaa, jos politiikka VALTAKUNNANTASOLLA jatkuu samanlaisena.
- AnonyymiUUSI
Persujoto pakeni vaalipaikalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852167- 431750
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!691513- 751274
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261174- 771171
- 481153
- 591061
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai38974- 37943