Suomi on vajakkien maa!

Huonot Pisa-tulokset sen todistavat!
18148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Persujen penskat eivät opi koulussa mitään kun keskittyvät muiden kiusaamiseen. Säälivitosilla päästetään luokalta.

Äänestä
  • joo ja mamut ja vasemmistolaiset eivät TIETENKÄÄN YHTÄÄN HÄIRIKÖI! 😂

    Ainoastaan persukakarat !!

    Mistä tuollainen idioottimainen maailmankuva tulee?

    Äänestä

Suomalaisten lasten koulutustasot heikkenee, koska luokissa mölyää kielitaidottomat, eikä opettaja kerkeä heidän paapimiseltaan opettaa Suomalaisia oppilaita.

Maahanmuutto Pilaa koulutkin!

Äänestä
  • Yllätys: persu syyttelee mamuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yllätys: persu syyttelee mamuja.

    Vaikea oposkella, kun pitää nuolla kenkiä, tulla rylstetyksi ja pahoinpidellyksi. Kyllä se vie oppimismotivaation.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yllätys: persu syyttelee mamuja.

    Koko euroopassa samat ongelmat. Kannattaa ottaa pää pois pensaasta, ja Herätä tajuamaan.

    Järkyttävä kohtalon järjestitte tuleville Suomalaisille☹️

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yllätys: persu syyttelee mamuja.

    Yllätys: vasemmistolainen syyttelee persuja eikä KYKENE myöntämään mamuissa mitään ongelmaa.

    Toistan: EI KYKENE! 😑

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yllätys: persu syyttelee mamuja.

    Mitä hyvää teikäläiset ovat tuoneet tähän maahan?

    Lisää raiskareita ja katuryöstöjä? Mitä hittoa teidän päässä liikkuu?

    Äänestä

  • Sano se niille muhamettilaisille!! 😂

    Äänestä

Oppimisrauha tuhotttu Suomessa!


Kyselkää vanhemmilta, oppilailta. Syy on Tiedossa!!!

Äänestä

30 vuodessa velattomasta maasta velkavasallin asemaan. Terveydenhoito pelasi ja julkiselle pääsi hammaslääkäriinkin nopeasti. Nyt ei pääse ja valtion velka pian 200 miljardia €. Noin ~1200 miljardia markkaa. Hyvin meni ja kiire oli kova liittymään joka liittoon mitä tarjottiin...

Äänestä
  • Kiittäkää kokoomusta tästä kaikesta paskasta.

    Äänestä

Suomalaisten ÄO pudonnut kuin lehmän häntä.

Äänestä

Opettajat pelkää oppilaita, janiiden vanhempia

Miettikää mikä muuttunut 2000-2025?

Äänestä

Mamujen PISA-tulokset ovat olleet alusta alkaen älyttömän huonot. Nyt tehtiin uutinen siitä että MUIDEN tulokset ovat huonontuneet ENEMMÄN kuin maahanmuuttajien, vaikka mamut ovat edelleen surkeita kun eivät opi edes lukemaan.

Jokainen normaaliälyinen kyllä tajuaa mistä tuollainen johtuu.

Äänestä
  • Vihreiden ja vasemmistolaisten vaikutuksesta uutisointiin. Eli tämä maa halutaan tuhota väestönvaihdolla.

    Äänestä

Singaporestakin käytiin aikoinaan ottamassa oppia Pisa-tulosten mallimaasta Suomesta. Ja Singapore otti silloiset opit käyttöön ja rakensi maastaan hyvinvoinnin mallimaan. Suomessa sen sijaan viherpunikkien opit ovat tuhonneet Suomen Pisa-menestyksen ja Suomelle on tarjolla enää oppimattomien kehitysmaatulevaisuus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huonot Pisa-tulokset sen todistavat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu