Persujen Netin käyttö on vertaansa vailla. Heidän lonkeronsa ulottuvat isommista sosiaalisista ohjelmistoista aina pieniin paikalliskeskusteluryhmiin asti. Ja näissä ryhmissä ei populismia tee paikalliset henkilöt, vaan asiaan vihkiintyneet toisella paikkakunnalla asuvat agitaattorit. Usein koko ryhmästä puolet aloituksista on tämän agitaattorin tekemiä. Aloitukset ovat Perussuomalaisten keskuspuolueen tekemiä, joita levitetään sitten järjestelmällisesti näihin pienryhmiin. Useimmin aloituksissa morkataan toisten puolueiden henkilöitä tai heidän mielipiteitään.
Persut: Suuri populistipuolue
Anonyymi-ap
10196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paljon sitä p...kaa maailmaan mahtuu, mutta tämä persuilu alkaa olla jo liikaa. Tämä toiminta vie ilon näistä ryhmistä, kun saa katsella vain ihmisten panettelua.
"Paljon sitä p...kaa maailmaan mahtuu, mutta tämä persuilu alkaa olla jo liikaa."
Sinun kannattaa mennä muiden puolueiden kuin Perussuomalaisten palstalle lueskelemaan, muualla ei tämmöistä kielenkäytöä ole.
Kuitenkin. Aikansa kutakin, sanoi päSSi, kun päätä leikattiin.
Toivotaan, että tämä trollailuhulluus vähenee tämän illan jälkeen huomattavasti, kun persut itsekin menettävät uskonsa puolueeseensa.
Et sinä jokaisessa viestiketjussa omien sivupersoonien kanssa väittelevä miljoonanikki ap katoa minnekkään suoli24 palstoilta jotka olet valjastanut persujen mustamaalaamiselle 24/7-365vrk vuodessa ilman mitään muuta elämää kuin em. Sinun taas syyttäessä somesaasteestasi persuja joiden kirjoittamisen sinä estät s24 palstoille.
Sitten on vielä Tynkkysen johtama eu-rahoilla palkattu Brysselin propagandaosasto.
"Useimmin aloituksissa morkataan toisten puolueiden henkilöitä tai heidän mielipiteitään."
Jos nyt esim. tällä keskukstelupalstalla jaksaisit katsella, minkä puolueen palstalla on selvästi kaikkein eniten noita mainitsemiasi viestejä, menee aloitukseltasi pohja. Millään muulla palstalla ei käytetä niin törkeää kieltä kuin Perussuomalaisia haukuttaessa.
niin mutta keskustalaiset on hirveitä läskejä , kun siellä maalla ei ole muuta tekemistä kun syöminen 🤣
Persuille kuten myös Turha-aholle rökäle tappio,
Äänestäjät tietävät etteivät identiteetti tai muut sellaiset toissijaiset asiat mitenkään paranna heidän arkielämäänsä. He haluavat että poliitikot keskittyvät oikeasti tärkeisiin asioihin.