Sahalahden pahin juoruämmä/ukko

Anonyymi-ap

Miten ihmeessä Sahalahteen on näitä juoruämmiä/ukkoja pesiintynyt niin paljon ja voi luoja sitä kyyläreiden määrää.

8

206

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa muuttaa Tampereelle! Täällä on nuorta ja virkeää porukkaa. Muutakin tekemistä kuin kyylätä kaikkea.

    • Anonyymi

      Yrittäjätalon omistaja nainen kunnallisehdokaskin ja varalle pääsi, on hyvin isolta osaltaan hoitanut juoruamisen Sahalahdella vaikka S-marketin vieressä Kangasalla asuukin mutta on pistänyt juoruosaamisensa kyllä hyvin liikkeelle ja ite on toiminnallaan aiheuttanut niin että hänestä kuuluisi juoruilla.

    • Anonyymi

      Annikki Siv....s-Peltonen on ainakin kärkipäässä.

    • Anonyymi

      Joka toista haukkuu on ite

    • Anonyymi

      Juoruämmistä tulee mieleen naispuoleinen tukevahko taksikuski jolla omatkaan asiat eivät ole menneet aivan putkeen, ei osannut lastaan kasvattaa . Sahalahden munahaukkana tunnetaan.

    • Anonyymi

      Mulle tulee mieleen ne juoruilevat roikkokullimiehet jotka puutteessaan keksivät noita munahaukka juttuja.

      • Anonyymi

        Ei tarvitse keksiä, totta joka sana.


    • Anonyymi

      Nimeä en viitsi mainita mut kampaamoalan yrittäjä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe