Pääsee alue/ kuntatoimintaan. Päivi on 40v lääkärintoimen ohella ollut kansanedustaja ja ministeri ja puolueen johtaja ja paikallihallinnossa mukana. Hän on opastanut kirkkoa ja ohjannut lainsäädännössä meitä siittiöstä hautaan erityisesti moraalipuokella.
Päivi Räsänen voittaa taas
Anonyymi-ap
162843
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 162
Vanhimmat
;) ;)
Räsänen ei ole tehnyt 40 v. lääkärintöitä. Hän on itse kertonut haastattelussa tehneensä niitä muutaman vuoden uransa alussa.
Eli tämän päivän mittareilla hän on täysin epäpätevä hoitamaan potilaita. Lääkärin titteliä saa toki käyttää kuolinpäiväänsä asti.
Ammatistaan huolimatta ei ole saanut mitään hyvää aikaiseksi minkään uransa aikana.
Nainen, jonka päätehtävä on puhua homoista kaikkea älytöntä.
Tyhjäpää .
Päivi on nainen, jonka päätehtävä on jotain aivan muuta, kuin puhua homoista kaikkea älytöntä
Miksi ei sitten puhu.
Mutta hänhän puhuu (homoista älyttömyyksiä). Päätehtävä olisi olla miehen alamainen.
Nainen jonkan pj-kaudella KD kannatus putosi yli 30 prosenttia. Nainen, josta on tullut KD:n johdolle painolasti. Nainen, jota ilman KD:n kannatus olisi varmasti kaksinkertainen.
Ja ilman hänen haukkumistaan sinäkään et tulisi toimeen.
Eikä Päivi, jos ei olisi olemassa homoseksuaalisia.
Ole rauhassa. Tuskin Päivi sinun kimppuun käy
kuitenkaan.
Ei suoraan, mutta Päivi pitää homoseksuaalisia rikkinäisinä, joilla on psykosekseksuaalinen kehityshäiriö. Päivi ei ole terve ihminen.
En minä mitään hauku. Minä vain totesin faktan, että KD kannatus putosi hänen pj-kaudella yli 30 pronsenttia, jonka jälkeen hänet siirettiin syrjään....
Niin siinä politiikassa saattaa käydä. Tuskin monetkaan loppuikansa saavat puheenjohtajana olla.
Räsänen kuitenkin sai puolueen huonoon jamaan. Ja paljon negatiivista julkisuutta.
Aika pitkään hän kuitenkin sai olla puolueen puheenjohtaja. Monessa puolueessa vaihtuvuus on paljon suurempaa.
Päivi on oikeassa, siis ovat hyvin rikkinäisiä!
Negatiivista julkisuutta miksi, siksi, koska ihmiset eivät siedä kuulla totuutta!
Mitä totuutta Päivillä on ollut?
Essayah tulee olemaan kd puoluejohtaja hamaan tulevaisuuteen saakka.
OIet kuuluisin Bottom.
Olet saanut julkisuutta sitä kautta.
Pööpöö.
Sinun totuuttasiko ?
Ihan niin ei lääketieteellisessä niin sanota homoista . Eikös se ollut juutåei tämä Päivi joka ehdotteli homoille ehetyyämistä. Ei homo5 rikki ole mitenkään ihan tavallisia uåihisiä siinä kun muutkin
Joku toinen olisi hellittänyt hiema; ja ymmärtänyt ettei se mitä syötyää . Ihmisille mais5u kaikille ollenkaan .
Ne on vaan Päivin ihan omia totuuksia joita välttämätä ihmiset eivät edes noteeraa.
Joten älä puhu totuuksista jotka ovat usein ainoastaan utopiaa
Mika Poutalasta leivotaan hänelle seuraajaa...
Lääkärinä Päivi TIETÄÄ, että ihminen on joko nainen XX tai mies XY eikä yksilö voi omaa geeniperintöään XX tai XY valita tai muuttaa! Sama asia on selviötä maapallon ihmispopulaatiolle. Päättämällä ei ihmisen perimä muutu, ei myöskään sukupuoli.
Kieliä osaavalle on hyvää asiallista faktaa löydettävissä vaikka kuinka paljon, esim. tässä:
https://www.britannica.com/video/Sex-chromosomes-inheritance-biological-sex/-246610
Päinvastoin. Nainen jonka pj-kaudella KD kannatus ei pudonnut yli 30 prosenttia. Nainen, josta ei todellakaan ole tullut KD:n johdolle painolasti. Nainen, jonka kanssa KD:n kannatus olisi varmasti moninkertainen.
Olen eri mieltä. Päivi pitää homoseksuaalisia rikkinäisinä, joilla on psykosekseksuaalinen kehityshäiriö, mutta Päivi on terve ihminen.
Ei se ollut Päivin syy. Päivi on kiva ihminen.
Ei toisista valheita esittävä ole mitenkään terve
Terve ihminen voisi esimerkiksi ensin tutustua homoihin.
Voi olla. Mutta jotkut kokevat, että he ovat jokseenkin väärässä ruumiissa. Sitä Päivi ei tiedä.
Päivi on kansanedustaja, ei lääkäri. Hänen tietonsa ovat vanhentuneita.
Sinulla on kyllä hyvin lapsellinen näkemys politiikasta. Ei siellä ratkaise se onko joku kiva tai mukava. Ei politiikka ole mitään "kiva-peliä".
Miksi sinä yrität kieltää faktoja? Tässä on KD-kannatusta eduskuntavaaleissa ajalta jolloin Räsänen oli pj:
vuosi 2003 / pj Brarne Kallis 5,34 % 7 paikkaa
vuosi 2007 / pj Päivi Räsänen 4,86 % 7 paikkaa
vuosi 2011 / pj Päivi Räsänen 4,03 % 6 paikkaa
vuosi 2015 / pj Päivi Räsänen 3,54 % 5 paikka
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_Kristillisdemokraatit
PS. Oliko sulla muuta?
Päivi on koko kansan edessä tuonut rohkeasti esille homouden synnin, ei se ole utopiaa, vaan totista totta!
Kyllä. Päivi on tuonut päivänvaloon kristinuskon todelliset kasvot.
Ei terve lähimainkaan..
En menisi Päivin lääkäri hoitoon.On liian vanhat opit ja vähän lääkäri kokemusta.
Homouden synnin? Kyllä enemmän homouden sairauden.
Vai terve, aikas aliravitun näköinen on
Hyvä Päivi!
Riihimäellä menee hyvin kun Päivi johtoon
Onneksi Päivi ei yksi johda yhtään mitään. Ja kun johti KD:tä niin puolueen kannatus tippui yli 30 prosenttia. Räsänen on selvä rasite puolueelle.
335 ääntä. Melko heikosti.
Päivi Räsäsen äänimäärä laski selvästi. Viime vaaleissa 2021 hän sai 381 ääntä, nyt 335 paikkaan. Eli noin 15 prosenttia vähemmän ääniä kuin edellisessä vaalissa. Melkoinen lasku. Huomata kannattaa asia myös siksi, että KD puolueen kannatus jopa nousi 0,1 prosenttia, mutta Räsäsen prosentti siis laski...
ArtoTTT
MNOT taas laskee prosenttejaan...
Ei kun faktoja....
Heh heh.
Paisuttu Iisää siellä.
Etkä edes ymmärrä hävetä.
Hahaha. Eläkeläistenkö johtoon ?
Prosenttilaskut taitavat edustaa sinulle korkeampaa matematiikkaa...
"lääkärintoimen ohella ollut kansanedustaja"
Kumpi homma on kärsinyt enemmän, kun se hänen homointoilunsakin on vienyt suuren osan hänen ajastaan ja energiastaan?
Miksi muuten hetero voi olla noin kiinnostunut homoista, jos nyt sitten tosiaankin on hetero?
Itse en ole vähääkään niistä kiinnostunut, ovat mitä ovat, eikä se liikuta minua yhtään!
"Siitä puhe, mistä puute" sanotaan, enkä itse puhu miehenä muista kuin naisista, kun en kaappihomokaan ole, jotka ärsyyntyvät avoimesti homoina esiintyvistä ihmisistä, jotka päinvastoin kuin he itse, rohkeasti uskaltavat olla sitä mitä he ovat!
Miksi Päivi Räsänen on niin kiinnostunut homoista, hämmästyttää ainakin minua!
"Miksi Päivi Räsänen on niin kiinnostunut homoista, hämmästyttää ainakin minua!"
Yleensähän me evankelistat olemme kiinnostuneita kaikista ihmisistä, mutta homoja kun tämä maailma johdattaa median, kirkon ja koko yhteiskunnan voimin joukolla kohti helvettiä kitumaan, niin totta kai meidän uskovien tulee julistaa paljon myös homoseksuaaleille sen takia kun Jeesus käski julistaa kaikelle kansalle. Tässä on menossa karmea taistelu yhteiskunnan homoja tuhoavan voimien ja meidän uskovien välissä joiden intressi on pelastaa homoseksuaalit pois kadotukseen pakottavalta tieltä.
Heh hehe hehe hee. Ja sitten vielä ihmetellään miksi hihhuleiden määrä koko ajan laskee. Kun tuollaista tekstiä suoltaa tulemaan, niin suurin osa kääntyy vaivautuneena pois, koska ihmettelvät että "mistä noita oikein tulee...?".
Kadotuksen tiellä Raamatun mukaan, ovat myöskin sianlihaa syövät ihmiset.
Kadotuksen tiellä ovat Raamatun mukaan myös naiset, jotka eivät kuukautistensa + 1 viikko vielä sen päälle, eivät pysy yksinäisyydessä kotonaan.
Kuinka Päivi Räsänen on pystynyt hoitamaan ministerin virkansa sekä muut politiikon työnsä, suuren töistä poissa olonsa takia? Niin ja vielä sen lääkärin työnsä siinä samalla?
Vai onko Päivi koko ajan ollut tietoisella kadotuksen tiellä?
Myös minua.
Aivan. Ihan päätöntä.
Kunhan horisee Päivipieni.
Siitä puhe mistä, puute on vanha sananlasku homous on ihan hyvin pieni ihmistä joten miksi siitä eräille riittää nälvimistä .
Ei heitäkään kukaan nälvi asioista mitkä eroavat musta ihmisistä, . Koska nälviminen ei johda koskaan hyvään keskusteluun .
Pieni osa ihmistä,( jäi san. ” osa ” pois joteninkin
Hän on enempi kiinnostunut ihmisen kuolemattomasta sielusta ja sentakia varoittaa tästä synnistä, kiittäkää Päiviä, mutta ennenkaikkea Jumalaa!
Ei varoita synnistä, vaan sanoo homoseksuaalisia rikkinäisinä, joilla on psykosekseksuaalinen kehityshäiriö, jotka ovat kuoleman ansainneet.
Ei Päivi homoja vihaa vaan päinvastoin rakastaa heitä.
Johanneksen evankeliumi:
13:23 Ja eräs hänen opetuslapsistaan, se, jota Jeesus rakasti, lepäsi aterioitaessa Jeesuksen syliä vasten.
Päivi on puhunut homoseksuaalisista pelkkää pahaa. En näe sitä rakkautena.
Teitä hävetään suuresti.
Kaksi nàismaista siellä.
Päivi hyväksyy.
Sisäistä tämä, RumaJammu.
Mikään mu ei hävetä, kun sinun ilkeilysi Torrea kohtaan, ja se ilkeily on aina samoja sanoja olet toistanut vuosikausia etkö itse kyllästy uusintoihin. Kun niitä Jakelet alati anna ihmisten olla rauhassa ainoa jonka pitäisi hävetä olet sinä joka sotket joka ketjun missä Torre on mukanaan
Oiet häpeäksi suuresti kuten Turrekin.
Häpeä!
No no Torre, ei ole totta, vaan hän on tuominnut synnin, ei ihmistä eli ’älä sano väärää todistusta…’!
Hän ei tuomitse sen kummemmin kuin pitää homoseksuaalisia sairaina.
Kaksi nàismaista siellä.
Päivi hyväksyy:
Kova on pelko Päivi Räsästä kohtaan, vaikkei häntä valittu edes Suomen presidentiksi vaan Riihinmäen kunnanvaltuustoon.
Vai että pelko? Heh hehe hehe hee. Miksi ihmeessä pitäisi pelätä jotain Päivi Räsästä, joka näytöt politiikassa ovat plus-miinus nolla? Räsäsen aikana eduskunta on hyväksynyt
1) Homojen avioliitot, joita Räsänen vastusti.
2) Transujen oikeuden, joita Räsänen vastusti.
3) Kauppojen vapaan aukiolot, jota Räsänen vastusti.
4) Avioliittoikärajan nostamisen 18-vuoteen, jota Räsänen vastusti.
5) Vahvan oluen myynnin ruokakaupoissa, jota Räsänen vastusti.
6) Mietojen viinien myynnin ruokakaupoissa, jota Räsänen vastusti.
7) Vapaamman abortin, jota Räsänen vastusti.
8) Muslimien maahantulon, jota Räsänen vastusti.
9) Eheytyshoitojen kieltäminen, jota Räsänen vastusti.
10) Jne, jne, jne, jne joita Räsänen vastusti....
Ja sitten vielä ihmetellään miksi hihhuleiden määrä koko ajan laskee. Kun tuollaista tekstiä suoltaa tulemaan, niin suurin osa kääntyy vaivautuneena pois, koska ihmettelevät että "mistä noita oikein tulee...?".
Miksi sitten pitää niin kauheasti käydä sitä vastaan joka ei ole edes uhka.
Sen vuoksi varmaan että hän edustaa kaikkea sitä mitä te täällä kumarratte. Mistä kertoo tietysti se, kuinka te täällä ylistätte Päiviä. Se on suoraan sanoen huvittavaa kun huomioi mitä hän on saanut aikaan.
Ehkä "paras" Päivin saavutus on ollut se, kun hän romautti pj-kaudellaan KD kannatuksen yli 30 prosentilla. Tai sitten se, kuinka hän omilla homopuheilla sai ihmiset suurin joukoiun eroamaan kirkosta. Saat ihan itse valita...
Päivi valittiin taas. Siitäs sait, älykääpiö!
"Vai että pelko? Heh hehe hehe hee. Miksi ihmeessä pitäisi pelätä jotain Päivi Räsästä, joka näytöt politiikassa ovat plus-miinus nolla? "
No sitähän tässä ihmetellään että miksi Päiviä niin vihataan että joka toinen maalitusviesti kohdistuu täälläkin Päiviin?
"Sen vuoksi varmaan että hän edustaa kaikkea sitä mitä te täällä kumarratte. Mistä kertoo tietysti se, kuinka te täällä ylistätte Päiviä. "
Missä joku täällä on ylistänyt Päiviä? Ja miksi alvariinsa täälläkin maalitatte Päiviä vihojen vimmassa? Voisitko kertoa totuudenmukaisesti!!
Ai ei vai ole ylistetty? No mitäs nämä sitten viestit sitten ovat:
"Päivi Räsänen voittaa taas
Pääsee alue/ kuntatoimintaan. Päivi on 40v lääkärintoimen ohella ollut kansanedustaja ja ministeri ja puolueen johtaja ja paikallishallinnossa mukana."
"Anonyymi
2025-04-13 22:50:43
Päivi on oikeassa, siis ovat hyvin rikkinäisiä!"
"Anonyymi
2025-04-13 21:58:50
Hyvä Päivi!"
"Anonyymi
2025-04-14 05:28:10
Riihimäellä menee hyvin kun Päivi johtoon"
Sellainen kommentti tähän väliin että KD:llä on Riihimäellä kolme paikkaa ja valtuustossa on 43 jäsentä. Miten ihmeessä hän voi "johtaa" Riihimäkeä? Varsinkin kun ei saanut kiellettyä edes homojen vihkimistä paikallisen kirkon tiloissa?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27ce463e-f5f0-4a81-8ecb-212644a1b117
https://vaalit.yle.fi/kv2025/tulospalvelu/fi/municipalities/694/
"Anonyymi
2025-03-28 11:17:42
Päivi on iskenyt homoseksuaaleja Raamatulla päähän. Ja tulee vielä iskemään, kun alkaa keskustelu eheytys hoitojen kieltämisestä. Kyllä me aitouskovat saamme rukoilla, kyllä me saamme auttaa Jumalan avulla homon heteroksi. Se virsi alkaa kaikua."
Päivi on suuresti hyödyttänyt suomalaista yhteiskuntaa. Kaikkien mainitsemiesi lakien yhteydessä hän on osoittanut niiden lakien tarpeellisuuden. Useissa tapauksissa vielä että ne on saatava säädetyksi mitä pikimmiten.
Miksi täällä pitäisi olla vain sellaisia ilmiöitä ja asioita joitapuolestaan te kumarratte. Eikö se ole hyvä, että on toisenlaistakin näkökulmaa edustavia.
Hmm, olet kyllä oikeassa. Aivan kuten kirjailija Jari Tervo osuvasti sanoi, että "Kun kaikki se mitä KD on vastustanut on saatu läpi, niin sitä mukavampaa elämästä on Suomessa tullut".
Sinä nyt et tuntunut tajuavan asian pointtia. Se oli nimenomaan se, että ihmisen ei tule kumartaa ketään vaan katsella kaikkia samalta tasolta. Se on koko jutun ja myös elämän iso pointti. Arvostaa voi, mutta se ei tee kenestäkään kuitenkaan sen arvokkaampaa kuin muistakaan. Meneekö jakeluun?
Ole hyvä hihhuli.
Totta.
""Kun kaikki se mitä KD on vastustanut on saatu läpi, niin sitä mukavampaa elämästä on Suomessa tullut"."
Tervo on ollut oikeassa melkein ja siksi Suomessa on niin paljon ongelmia ettei mitkään rahat ja hoidot enää riitä niiden ratkaisemiseen.
" Se on koko jutun ja myös elämän iso pointti."
Ja juuri siksi me julistamme myös homoille evankeliumia ja Jumalan tahtoa kun kerran osaamme aidosti katsoa kaikki ihmisiä samalta tasolta. Tajuatko pointin?
Aivan turhaa Ette te kenelläkään julista Jumalan tahtoa
Voi kahta Iihavaa siellä.
Todella suuri häpeän määrä!
Kukaan ei julista Jumalan tahtoa. Ei yksikään.
Joo. Älyttömiä juttuja.
No ettehän te muuta ajattelekaan kun "noita" homoja.
Alkaa olla jo huvittavan läpinäkyvää tuo touhunne :D vaikka varmaan jossain kohdin kuvittelette, että se uppoaa.
No ei uppoa. Hetero ihminen ei ajattele tuolla määrin homojen hommia eikä heterolla ole myöskään mitään intressiä muka eheyttää noita homoja. En tiedä miten tämän oikeasti selvittäisi mutta kun ei, kun EI heteromies ei ajattele homoja eikä niiden hommia. Koska heteromies ei ajattele noita koska kilpailijakaan tuollainen ei ole ;) niin ei ole mitään tarvetta järjestää sitä fallos "terapiaa"
Pelko Raamatun totuutta kohtaan on nähtävillä!
Kiitos Päiville, että on vastustanut näitä kaikkia!
Juu, on taannut siten noiden lakien läpimenon, kun niin harvat haluavat olla Päivin kanssa samassa kelkassa...
Olisiko sinä sitten tyytyväinen jos KD kannatus olisi suurempi?
Ei siis sairaalloisen vihamielisten valheittesi mukaan sekään, että ministerinä vastusti sekä hallituksessa, että muista sisäministereistä yksin voimakkaasti ja sai estettyä Bulgarian ja Romanian liittymisen silloin Schengen-alueeseen, jonka myötä myös tulevien vuosien tapahtumat eivät koituneet niin pahoiksi ongelmiksi Euroopalle.
Niimpä.. Mutta kun sormesi liikkuvat niin paljon nopeammin ja vihaa ja sen mukaista käytöstä kanssaihmisiä on niin paljon enemmän, kuin on tietoa, sydäntä ja rehellisyyttä.
On saanut paljon muutakin tärkeää aikaan, varsinkin ministerinä, kun valtaa on enemmän, myös jo hallitusneuvotteluissa itse hallitusohjelmaan tehtyihin kirjauksiin. Mutta ei siellä kaikista ministerin eteen tulevista asioista ja asioiden yksityiskohdista päätetä, eikä ole mahdollistakaan päättää. Tietäisit, jos seuraisit ja ymmärtäisit paremmin politiikkaa. Mutta ethän haluakaan, kuten hyvin tiedämme, vaan rehellisyytesi on hyvin valikoivaa kohteen mukaan ja vääristelet mielelläsi asioita.
Ei ollut osuvaa, vaan noin kärjistettynä valheellista, kun poliitiikassa päätetään hyvin laajasti asioista ja KD on vastustanut lukuisia asioita, joista on ollut varmuudella Tervon tai sinunkin kanssa samaakin mieltä niin vähemmistössä kuin enemmistössä.
Totuutta Mnotin rumien ja hyvin lapsellisten, kärjistettyjen lähimmäisiään lyttäävien valheiden sijaan:
” Suomi oli koko lailla yksin estäessään Bulgarian ja Romanian Schengen-jäsenyyden vuonna 2013. Tämä päätös vaati jäsenmaiden yksimielisyyttä, ja se oli lopulta Suomesta kiinni. Itse asiassa sisäministeri Päivi Räsänen oli täysin yksin. Kantansa muuttaneet Saksa ja Ranska vaativat Bulgarialle ja Romanialle jäsenyyttä, ja Räsästä arvosteltiin voimakkaasti poliittisessa ryhmässämme EPP:ssä, minuakin siitä Suomen delegaation puheenjohtajana kovisteltiin Brysselissä. Myös hallituksessa Päivi oli yksin. Eurooppaministeri Stubb oli yrittänyt kääntää hänen päänsä, mutta Räsänen perusteli kantaansa maiden korruptioasteella, joka selkeästi vaaransi rajavalvonnan laadun – EU rikkoisi siis omia sääntöjään. Alex tarjoutui kirjoittamaan Päiville tämän virallisen lausunnon englanniksi kokousta varten. Katsellessaan lausuntoa Päivi totesi, että tässähän sanotaan asia täsmälleen päinvastoin kuin hänen kantansa on. Alex selitti siihen, että kyse on vain EU-slangista. -Hän pitää minua niin tyhmänä tai huolimattomana, etten huomaisi asiaa, tajusi Räsänen ja heitti paperin pois.” -E-J Korhola-
Ja ei ole saanut mitään aikaan.
On saanut aikaan tosi paljon ja sen kaikkein tärkeimmän, että homous on hirveä synti Jumalan edessä!
Raamatussa on yli 40 tekoa, joista seuraa kuolemantuomio. Siinä ei ole "homous".
Olet kyllä naurettava. Edes Päivi ei ole ollut tuota mieltä.
😱aivan hirvee synti🤯murhaajat ja tappajat ei ole mitään homojen rinnalla😱
Fallos teatteria on kuitenkin järjestetty ja siitä oltu käräjillä.
Ja amerikan homoilla ratastetaan koko ajan. Kyllä ne ovat koko ajan mielessä ja Päivi ratsastaa myös politiikassa homoilla. Ehkä puolue ja kirkko kärsii, mutta hän itse menestyy.
Tottakai kirkko kärsii, kun jo papitkin hyväksyvät homouden, jotkut ovat jopa itse sellaisia, eihän tällaisella pelillä voi olla Jumalan siunausta!
Niinkö Jumala on sanonut?
Päivi on aiheuttanut kirkolle enemmän hallaa kuin kukaan henkilö Suomessa.
Mutta niinhän ne MAGA tyypit aina. Päivä haluaa tehdä USAsta SUUREN!
Tuo on totta Päivi on ollut ateisti aktiivien märkäpäiväuni. Oliko peräti 60 000?
Niin tuo totta , että aika moni jätti kirkon kun kuviteltiin , että Räsänen on jotenkin johtavssa asemassa kitkossa ja sanelee säännöt mutta ei niin on joutunut Räsenkin "herätysliikelahko" joutunut nöyrtymään siis sikäki meinaavat vielä kirkossa olla. Ei mene siis enää läpi nuo papisperseilyt. Niin kauan kun kirkko kerran maksaa viidesläisten herätystyön ? niin kuin mikä tuokin on mutta kirkolla on sellainen asema jotta se sanelee säännöt. Jatkossa ei siis kannata jostain Venäjältä hakea vihkimisiä ja siis ihan oikeasti kelle muuten kuin täysin porukalle jolla ei ole oma tuntoa nuo kelpaa.
Nytkö nämä olivat jo kirkollisvaalitkin?
Jaa, moniko kuntavalittu kristeri istuu myös kirkkovaltuustossa
?
"Päivi on aiheuttanut kirkolle enemmän hallaa kuin kukaan henkilö Suomessa."
Mikä on tosi hyvä asia että wokekirkolle aiheutetaan hallaa että elävä usko Jeesukseen saa enemmän pelitilaa kuten nykyään on käynytkin, erityisesti nuorison keskuudessa.
No kerro nyt miten tämä näkyy nykyään kirkon menoissa? Nimittäin homohäitä ja niitä siunaavia naispappeja on aivan vain enemmän ja enemmän...
"No kerro nyt miten tämä näkyy nykyään kirkon menoissa?"
Tämä näkyy kirkonmenoissa siinä että on homohäitä ja niitä siunaavia naispappeja on aivan vain enemmän ja enemmän...
Eli kirkko kun rappeutuu poliittiseksi wokettavaksi propagandalaitokseksi niin nuorten vastaisku alkaa vaikuttaa eli usko Jeesukseen kasvaa. Nuorethan ovat aina olleet kapinallisia auktoriteettejä kohtaan kun vielä nämä auktoriteetit ovat alkaneet vain politisoimaan.
Niin, näiden piti olla alue- ja kuntavaalit. Joillekin nämä näyttää olevan eduskunta ja kirkkolisvaalitkin.
Älä heitä homoja yli laidan. Heitä on kirkon jäseninä.
Mutta kun juuri sinä sanoit että nyt kirkko saa lisää pelitilaa kun kirkosta erotaan enemmän ja enemmän. Nyt sitten taas valitat rappeutumista woken tahdissa. On tämä teidän hihhulilogiikkka kyllä vertaansa vailla. Taas kusette omille kengille...
Kumpi on ollut suurempi siunaus, Päivi ei ole päätyökseen toiminut lääkärinä vai Päivi on kansanedustajaistunut?
Hyvä, ettei ole lääkäri. Kansanedustajana ei tee niin paljon pahaa.
Uskovana toiminen on tärkeämpää kuin lääkärinäolo!!!
Ei mitään järkeä. Uskova uskoo, ei siinä mitään toimintaa ole.
Sammuit taas.
Päivi Räsänen on pätevä poliitikko. Ei häntä muuten valittaisi toistuvasti valtuustoon. Hän on myöskin luotettava, omista arvoistaan kiinnipitävä, ei mene joka tuulen mukana.
Heh ei sinne pätevyyden mukaan äänestetä. On vähän kummallista, että kansanedustajat ovat kunnanvaltuustossa.
Tuskin häntä uudelleen valittaisiin jos hän kelvoton poliitikko olisi.
Aha. Mitä se on sitten esittänyt? Kaikki mitä se on vastustanut, on eduskunnassa mennyt läpi.
On se kelvoton.
OIet kelvoton ToIIo.
Taas olet ottanut perääsi.
Missä se toinen järkyttävän Iihava taas Iuuraa🤔
Nyt olikin alue- ja kuntavaaleista kysymys. Kaipa Päivi nyt oman kuntansa asiat osaa hoitaa. Onhan kunnassa muut asiat esillä kuin seksuaali ja sukupuoliasiat.
Päivi oli tässä esillä loistavana kansanedustajana.
Ei pitäisi oman kunnan asioita hoitaa. Hän ei edes kykene siihen, ja joutui taipumaan oman seurakunnan edessä.
Et tiedä siis missä se toinen Iãski taas Iuuraa.
Kyllähän Päivi sisäministerinä ollessaan sai kaikki vastuullaan olevat lakiasiat vietyä loppuun saakka kun toisilla ministereillä heidän
vastuualueensa asiat jäi kesken kun hallitus hajosi.
Päivin vastustamat asiat ovat menneet laeiksi. Päivi on pelkkä vastarinnankiiski.
Olet taas ottanut perääsi
Onko Päivi Räsänen lesbojen suosikki?
Sellaisten kaappilesbojen?
Päivin vaikutus kristinuskon puolustamisessa on Suomessa valtaisa ja tämä näkyy myös tällä foorumilla kuinka suuri on se Päivin vastustus ollut tällä koko vuosituhannella.
Heh heheh hee. Vaikka että "valataisa". Nyt kun sitten saisi vielä listaa siitä mitä Päivi Räsänen on saanut aikaiseksi tällä "valtaisalla puolustustaistelulla"? Räsäsen aikana eduskunta kun on hyväksynyt
1) Homojen avioliitot, joita Räsänen vastusti.
2) Transujen oikeuden, joita Räsänen vastusti.
3) Kauppojen vapaan aukiolot, jota Räsänen vastusti.
4) Avioliittoikärajan nostamisen 18-vuoteen, jota Räsänen vastusti.
5) Vahvan oluen myynnin ruokakaupoissa, jota Räsänen vastusti.
6) Mietojen viinien myynnin ruokakaupoissa, jota Räsänen vastusti.
7) Vapaamman abortin, jota Räsänen vastusti.
8) Muslimien maahantulon, jota Räsänen vastusti.
9) Eheytyshoitojen kieltäminen, jota Räsänen vastusti.
10) Jne, jne, jne, jne joita Räsänen vastusti....
Että sellaisia "valtaisia" tuloksia....
Päivi ei kyllä ole yhtään puolustanut kristinuskoa, vaan elämä on mennyt puheissa homoseksuaalisista.
Kaksi naismaisia siellä.
No tuo mitä on tapahtunut maallisen regimentin alueella ei vaikuta siihen mitä on tapahtunut hengellisellä alueella ja tässä Päivin aikaansaannos on ollut valtaisa sillä se on rohkaissut tuhansia uskovia someen ym. julistamaan Jumalan tahtoa tässä ajassa kun se on kaikkein tärkein asia.
On kuitenkin aina muistettava että hengellinen regimentti eli Jumalan voimat ainoastaan lopullisesti voivat vaikuttaa miten maa makaa ja tässä me uskovat olemme kaikkein tärkeimpiä ihmisiä.
Ainahan sitä voi kertoa satuja....
... ja tosi paljon satuja kerrotaan maailmassa joka päivä, mutta se on todellista että Jumalan voimat kuitenkin ratkaisivat asiat reaalitasolla.
Kaikki on kyllä ihmisten varassa. Muuten hukka perii.
Uskovien omakehu on etovaa.
Siis miten noin käytännössä tämä on näkynyt? Esim juuri Suomessa?
Lähinnä päiväkodeissa ja kodeissa kun lapset pannaan nukkumaan niin satuja kertoillaan sadoin tuhansin joka päivä.
Tiesin, että vastausta ei kuulu.
OIet etova tapaus.
Mistä moinen?
Katso peiIiisi.
Eipä siinä sen kummempaa. Mukava elämä jossain määrin.
Karsea eIåmä kahdella Iihavalla siellä.
Jäirkyttävä näky.
Häpeä!
Päivi Räsänen on Suomen tunnetuin ja PARAS LÄÄKÄRI!!!
"Päivi on 40v lääkärintoimen ohella ollut kansanedustaja ja ministeri ja puolueen johtaja ja paikallihallinnossa mukana."
SEKÄ MANSIKANPOIMIJANA KESÄISIN.
ILMAN PÄIVIÄ OLISIMME JÄÄNEET ILMAN MANSIKOITA.
Hän myös on rehellinen kansanedustaja, joka on julistanut noudattavansa Jumalan antamia lakeja kaikessa elämässään ennemmin kuin esivaltamme antamia maallisia lakejamme.
Siinä on esimerkillinen nainen malliksi kaikelle kansalle, tuleva pääministeri, tai jopa presidentti.
Ei silti ole noudattanut. Ei edes Paavalia.
Myös tutkijana kesällä. Tosin siivooja pilasi vaivan ja tehdyn työn tuloksia ikävällä tavalla, kun unohti laittaa johdon takaisin pakastimeen.
Siis kuinka kukaan voi olla niin kuuppasekaisin että kuvittelee Päivi Räsäsestä tulevan tuleva pääministeri saari sitten presidentti? Tuon tekstin täytyy olla trolli. Taas toisaalta onhan tämä hihhuli-palsta....
Räsänen ei ole lääkärin toimen ohella ollut kansanedustaja, vaan on ollut kansanedustaja.
Ei edes Räsäsen pysty olemaan edustaja ja lääkäri yhtäaikaa
SUPER-RÄSÄNEN PYSTYY MIHIN VAIN!!!