1.Milan lucic(aika selvä valinta ykköseksi kun oli lähinnä voittamaton ja samalla iski kiekon verkkoon hyvällä prosentilla ja tyyli on tuttu eli maalin eteen luistelu suoraviivaisesti ja siitä kiekko lapaan ja maali*)
2.ryan reaves( ei ujostelluyt näyttää kauden aikana muskeleita eri tilanteissa ja ainakin kuumaverisesti halu suojella omiaan ja alkaa olla niitä harvoja ns poliiseja NHL otteluissa)
3.tom wilson(capitals sai raamikkaan pelaajan joka tekee kovaa työtä kaukalossa)
4.john Scott(unohtaa välillä roolinsa mutta toisaalta ei päässyt kovin usein edes pellaan liigassa)
5.Luke gazdic(kokoa on ja iskuvoimaa mut ei pääse aina pelaan mut tulevaisuus alkaa olla ohi hänen kaltaisilla pelaajilla)
6.anthony peluso(kova ja vahva pelaaja joka tekee työnsä hyvin aina)
7.bradon Prust(tappelija joka ei aina voita tappeluita mutta päätyy aika usein tasapeliin joka johtuu paljon siitä kun tappelee sellaisella taktiikalla ettei ota koppeja paljoa itseensä)
8.chris neil(yhä vähemmän pääsee enää pelaan mut osoittaa että veri kiehuu usein jos omaa joukkuekaveria kaltoinkohdellaan)
9.Paul gaustad(yllättää välillä ottamalla jonkun ison voiton mut aktiivisuus tappeluissa ei kovin suurta luokkaa joten ei siksi voi olla korkeammalla)
10.antoine roussell(tuli ryminällä taalajäille ja näytti miksi kuuluu myös sinne ja jäähyili paljon kauven aikana joten kaikki meni oikeastaan niinkuin pitinkin että hänen kuuluukin ottaa jäähyjä joka merkki että työ on tehty aina)
kirjoittaja Juha Pohjola
kauden 2014-2015 top 10 parhaat tappelijat
Anonyymi-ap
0
71
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja7114051Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va155804Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545521SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1255277Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005099"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan163439Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093078Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2843057HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.153025