1.Milan lucic(aika selvä valinta ykköseksi kun oli lähinnä voittamaton ja samalla iski kiekon verkkoon hyvällä prosentilla ja tyyli on tuttu eli maalin eteen luistelu suoraviivaisesti ja siitä kiekko lapaan ja maali*)
2.ryan reaves( ei ujostelluyt näyttää kauden aikana muskeleita eri tilanteissa ja ainakin kuumaverisesti halu suojella omiaan ja alkaa olla niitä harvoja ns poliiseja NHL otteluissa)
3.tom wilson(capitals sai raamikkaan pelaajan joka tekee kovaa työtä kaukalossa)
4.john Scott(unohtaa välillä roolinsa mutta toisaalta ei päässyt kovin usein edes pellaan liigassa)
5.Luke gazdic(kokoa on ja iskuvoimaa mut ei pääse aina pelaan mut tulevaisuus alkaa olla ohi hänen kaltaisilla pelaajilla)
6.anthony peluso(kova ja vahva pelaaja joka tekee työnsä hyvin aina)
7.bradon Prust(tappelija joka ei aina voita tappeluita mutta päätyy aika usein tasapeliin joka johtuu paljon siitä kun tappelee sellaisella taktiikalla ettei ota koppeja paljoa itseensä)
8.chris neil(yhä vähemmän pääsee enää pelaan mut osoittaa että veri kiehuu usein jos omaa joukkuekaveria kaltoinkohdellaan)
9.Paul gaustad(yllättää välillä ottamalla jonkun ison voiton mut aktiivisuus tappeluissa ei kovin suurta luokkaa joten ei siksi voi olla korkeammalla)
10.antoine roussell(tuli ryminällä taalajäille ja näytti miksi kuuluu myös sinne ja jäähyili paljon kauven aikana joten kaikki meni oikeastaan niinkuin pitinkin että hänen kuuluukin ottaa jäähyjä joka merkki että työ on tehty aina)
kirjoittaja Juha Pohjola
kauden 2014-2015 top 10 parhaat tappelijat
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167160- 1972510
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021957En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761517Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911069- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46959- 77853
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708