Äänestys kauhajoella

Anonyymi-ap

Miksi ihmeessä te äänestätte sellaisia jotka on kokouksissa vain hiljaa tai ei ole omaa mielipidettä asiasta.

8

594

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinhän se on muissakin luottamustoimissa. Tiedän.

    • Anonyymi

      Taas valittiin samoja lampaita.

    • Anonyymi

      Lapsellista touhua koko äänestäminen kivoista asioista vaan saa keskustella mutta auta armias jos on hankalia asioita 😡

    • Anonyymi

      Ilkan pääkirjoituksissa Markku Mantila kertoo miten populismi on tullut tiensä päähän ja kansa haluaa yllätyksetöntä konsensuspolitiikkaa. Eli juurikin sitä joojoo hymistelyä ilman omia mielipiteitä tai muita vaihtoehtoja. Vähän niin kuin diktatuureissa, 110 % kannatus ja horjumaton luottamus päättäjiin ja mediaan, ollaanhan jo ties monetta kertaa peräkkäin maailman onnellisin maa.

    • Anonyymi

      Hups, sielläkö olikin eri koppi alue- ja kuntavaaleille

    • Anonyymi

      Onneksi muutama vanha saatiin kammettua ulos, uutta verta onneksi tuli kehiin. Mikään kylläkään ei muutu, koska kauan kehissä olleilla on hyvän olon tuntu "kevyeen työhön" ja vastuuseen.

      • Anonyymi

        Tulee uusille vielä kylmä suihku ja omatunto alkaa kolkuttaa kun omia mielipiteitä ei saakkaan olla vaan ryhmäkuri määrää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tulee uusille vielä kylmä suihku ja omatunto alkaa kolkuttaa kun omia mielipiteitä ei saakkaan olla vaan ryhmäkuri määrää.

        Joutuu pian vetämään hameen päälle niin ku yks miespuolinen persu on jo tehnyt.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      1446
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      103
      928
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      921
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      86
      835
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      747
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      612
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      601
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      579
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      577
    10. 48
      547
    Aihe