Kun Yle ei saa persuja itseään valittamaan ja naukumaan kylävaaleissa kokemaansa tappiota, niin vihannesradio roudaa televisioon aivan asian ulkopuolisia mustatuntuu- idiootteja selittämään asiaa.
Toimittajatkin ovat innoissaan, kun vaan saadaan persujuttua esiin, mielellään negatiivista.
( eikös siellä ylellä tule vielä lisää saneerausta?)
Analyytejä ja -lyytikkoja?
6
53
Vastaukset
- Anonyymi
Pelto-Eemeli tohkeissaan, väärällä palstalla.
- Anonyymi
Ylen kotipaikka on Helsinki! Ylenantoa taas tapahtuu myös maakunnissa.
- Anonyymi
2027 eduskuntavaalit on persujen Waterloo.
PS saa 5-7 kansanedustajaa ja kuihtuu pois.- Anonyymi
Aha...unennäkijä ja selvänakijä siellä!
Tuota harhaa sanotaan "psykoosiksi" ja siihen on olemassa myös lääkkeitä.
Psykoosi kuuluu punikkitauteihin ja joskus siihen tuo helpotusta Puuilosta edullisesti saatava parin metrin pätkä vahvaa köyttä.
- Anonyymi
Minun puolestani sossukepuliinit saavat ihan vapaasti hoitaa sotehimmelinsä.
Persut keskittyvät olennaiseen, valtakunnan asioiden hoitoon.
Perussuomalaiset ministerit ovat hoitaneet loistavan hyvin ja valtiomiesmäisesti työnsä. Hallituksessa on vastaanpanijoitakin ja kaikenmaailman huithapelioikeusoppineiden irvikuvat potkivat vastaan, media, Yle etunenässä tekee myyräntyötä persuille kaikissa mahdollisissa käänteissä.
Sosialistit, hallitustoverit tekevät kaikkensa persujen lyömiseksi, omatkin joukot sekoilevat...yrittävät lyödä kiilaa saadakseen hallituksen kaatumaan. Ei ole ollut minkäänlaista työrauhaa koko hallitustaipaleella, mutta hyvin ovat selvinneet.
Neiti Orpokin teki ihan selvästi vastustajien nuolemismielessä tahallaan "sekoilun", jossa ryssi Halla-ahon puhemiesvaaliäänestyksensä. Tökerö hämäys!
Ja Purralle tsemppiä, olet loistava, olet Suomen paras valtiovarainministeri, mitä koskaan on ollut.- Anonyymi
Ja minun puolestani kylävaltuustot saavat olla punakapinallisten tuppuraisten ja kiurulaisten miehittämiä. Eihän siellä päätetä enää kuin kirjaston kirjojen ostosta ja uimahallin aukioloajoista.
Nämä olivat sotevaalit ja kunnallisvaalit.
Ei näissä hallituksen luottamuksesta äänestetty eikä otettu kantaa seurakuntien eikä osuuskauppojen toimintaan.
Niissäkin on ihan omat vaalinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167170- 1992557
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1042002En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761538Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911089- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46969- 77863
- 45739
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7718