Sanna Marin canceloitu

Sannan pahin vastustaja Antti Lintman toimitti medialle ilmoituksen: Sanna Marin on canceloitu

Ja niin Sanna Marin katosi suomen mediasta pysyvästi.
23164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Voittajan kosto on suloinen, Sanna kyykytti Anttia 2019, Antti ei unohtanut vaan maksaa potut pottuina.

Sanna sai toimia SDP:n maskottina vaaleihin saakka, nyt Sanna sai mennä ja saa pysyä poissa.

Äänestä

No sehän veti Narinkatorin täyteen kun krapuloissaan siellä heilu vaalien aattona. Sillon Antti kehui Sannulin.panosta vielä. Mistä takinkääntö?

Äänestä
  • Juu, ennen vaaleja Sanna toimi maskottina kun teitä hölmöjä Sanna faneja piisaa uurnille, elättelitte toivoa Sannan paluusta niin kiihkeästi. Enää Sannalle ei ole käyttöä näissä piireissä.

    Antti on odottanut tätä hetkeä yli 5 vuotta...

    Ei Antti sunnuntaina juhlinut persujen tappiota, hän ei myöskään juhlinut SDP:n vaalivoittoa, Antti juhli sitä, että juuri hän oli puheenjohtaja, joka palautti SDP:n suosion entiseen loistoonsa, eikä Sanna.

    Äänestä

Oliko tähän jokin faktapohja olemassa, linkki esimerkiksi?

Äänestä
  • Sdp ei faktoihin perusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Sdp ei faktoihin perusta.

    En kysynyt sitä. Vai onko aloituksen tehnyt SDP?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    En kysynyt sitä. Vai onko aloituksen tehnyt SDP?

    Saatto ollakin, ne on niin epätoivosia.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Sdp ei faktoihin perusta.

    Toisin kuin persut "huono-osaisilta ei leikata".

    Äänestä

Tein haun sanoilla Sanna Marin. Vastaukseksi ei tullut mitään canceloinnista. Sen sijaan ruutuun lävähti toinen toistaan kauniimpia kuvia kauniista ihmisestä. Hiljenin tyrmistyksestä ja vain katsoin niitä ja ajattelin monta, monta kertaa: miten kukaan ihminen voi olla noin kaunis.

Ja sen lisäksi myös yksi parhaimmista pääministereistämme.

Antista saattaa tulla pääministerinä yhtä hyvä. Onhan hänkin demari.

Äänestä
  • Ai se pitää oikein kirkossa kuuluttaa 😭😭😭😭

    Äänestä

Kuvat Sanna Marinista on photo shopattu. Sanna Marin on nykyään niin kuivettunut siiderivalas että kamera tarvitsee erikoislinssin jos häntä halutaan kuvata.

Äänestä
  • Joo, MTV:n kuvaama videokin on varmaan photoshopattu.

    Kateus saa yhä epäuskottavampia muotoja.

    Äänestä

Sanna aiheutti puolueelle mittavaa mainehaittaa, kuin myös koko Suomelle. Lisäksi hän oli aiheuttaa Suomelle katastrofaalisen mainehaitan päihdehuuruiseIIa biIetykseIIään. Tilanne oli niin vakava, että hänet päätettiin "pelastaa" epäilyistä virtsatestillä, vaikka sille ei enää ollut kuluneen ajan puitteissa laillista ja todisteellista arvoa. Näin Suomi selvisi pelkällä säikähdyksellä. Lisäksi puolueessa ilmeni sisäistä kuumentumista, koska koettiin, ettei ole hyväksi, että puolueen profiili rakentuu yhdennaisennahkatakkishown varaan.

Vaalitappion jälkeen päädyttiin tilanteeseen, että Sannan on parasta lähteä puolueesta. Jotta ei aiheutettaisi enempää Sannalle ja puolueelle mainehaittaa, Sannalle annettiin mahdollisuus itse erota ja ilmoittaa siitä julkisesti. Jos hän olisi kieltäytynyt, hänet olisi erotettu puolueesta ja se olisi myös johtanut jopa mittavaan skandaaliin myös kansainvälisillä näyttämöillä.

Tarinan opetus on se, että poliitikoiden on oltava aikuisia, järjellisiä, harkintakykyisiä ja sivistyneitä henkilöitä. Kun lähdetään niinkin vakavalla vastuukentällä kuin valtio sooloilemaan ja egoilemaan, niin huonostihan siinä voi käydä. Koko Suomelle. Sannan olisi syytä pysyä pois muutenkin mediasta ja puolueen ei pitäisi myöskään käyttää kansansa pettänyttä huijaripopulisia ääntenkalasteluun .

Äänestä
  • Aiheuttaa mainehaittaa olemalla kaikkien aikojen tunnetuin ja suosituin suomalainen poliitikko maailmalla?

    Aiheuttaa mainehaittaa, kun puhetilaisuudessa ihmiset edelleen tungeksivat ottamaan selfieitä hänen kanssaan?

    Oletteko te Sannan kiusaajat ihan järjissänne? Missä maailmassa te oikein elätte?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Aiheuttaa mainehaittaa olemalla kaikkien aikojen tunnetuin ja suosituin suomalainen poliitikko maailmalla?

    Aiheuttaa mainehaittaa, kun puhetilaisuudessa ihmiset edelleen tungeksivat ottamaan selfieitä hänen kanssaan?

    Oletteko te Sannan kiusaajat ihan järjissänne? Missä maailmassa te oikein elätte?

    Kommunismissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kommunismissa.

    Missä kommunismissa? Pohjois-Korea ja Venezuela taitavat olla ainoita paikkoja, joissa Sannasta ei ole uutisoitu eikä häntä tunneta.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Aiheuttaa mainehaittaa olemalla kaikkien aikojen tunnetuin ja suosituin suomalainen poliitikko maailmalla?

    Aiheuttaa mainehaittaa, kun puhetilaisuudessa ihmiset edelleen tungeksivat ottamaan selfieitä hänen kanssaan?

    Oletteko te Sannan kiusaajat ihan järjissänne? Missä maailmassa te oikein elätte?

    Ymmärrän sinua, koska olet aivopesty, eikä aivosi enää tunnista Sannan vikoja ja virheitä. Näet vain täydellisen jumalattaren. Samanlaista touhua on mm. Pohjois-Koreassa, jossa johtaja nähdään virheettömänä. Siksi en näe järkeväksi mitenkään selittää, miten väärässä ja pihalla olet. Et sinä sitä ymmärtäisi :)

    Äänestä

Kukas tuo Antti Lintman on? Taitaa olla satuolento, kun aloituskin on satua.

Äänestä

Kansan kusettaja

Äänestä

Persu paralle tulee aina seisokki kun tulee puhe Marinista. Kehittelee siksi niitä juttuja ihan omassa mielikuvituksestaan.

Äänestä

Sannan katkeraakin katkerampi elämä -kirja tulossa syksyllä. Siinä Sanna avautuu siitä kuinka kokaiini sai otteen ja tuhosi uran. PM ajasta en muista mittään, siinä se meni juhliessa 4 vuotta...nyt vituttaa.

Äänestä
  • Sun kannattaa hakea itsellesi hoitoa. Jutut on niin sairaita.

    Äänestä

  • Olet käsittänyt väärin, hyvä Korhosen Juha. Ei Sannan tuleva kirja kerro sinusta ja elämästäsi Venäjän vaikutuksessa.

    Me kaikki tiedämme muutenkin, mitä se on.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sannan pahin vastustaja Antti Lintman toimitti medialle ilmoituksen: Sanna Marin on canceloitu

Ja niin Sanna Marin katosi suomen mediasta pysyvästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu