Miks ei Pihlajakadun taloyhtiössä saa olla yhtään ns. Eristäytynyttä naapuria?

Anonyymi-ap

Miksi pitää kuulua joukkoon, laumaelukkana..?

Liittyykö se jotenkin politiikkaan..?

6

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös Ismo yhteen aikaan ollut? Ja Matias nyt!

      • Anonyymi

        Matias esitti surkeasti känniläistä. Pelkät mutruhuulet ei vielä humalaista tee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Matias esitti surkeasti känniläistä. Pelkät mutruhuulet ei vielä humalaista tee.

        No, ku oot tommonen!

        ?


    • Anonyymi

      Onhan niitä: esim. alakerrassa on jo vuosikausia asunut joku Aure, jota ei ole sarjassa nähty vielä kertaakaan.

    • Anonyymi

      Täysin tarkoitushakuista! Ignoroidaan tylysti omilla aivoillaan ajattelevat fiksut introvertit kuvaamalla kaikki salkkarihahmot vajaaälyisinä, pinnallisina laumasieluna ja nostamalla tällaiset persoonat näin valokeilaan. Näin salkkarifanit omaksuvat tämän vahingollisen roolimallin ja jakavat yhteiskuntaan pinnallista tyhmyyttä. Moisia vajakkeja kun on järjestelmän helppo kontrolloida. Sen sijaan viisaat hissukat tyrkätään surutta syrjään, jotta eivät pääsisi liikaa vaikuttamaan yhteiskuntaan.

      Etenkin salkkareita katsovat lapset ovat alttiita omaksumaan näitä vahinngollisia roolimalleja ja tyhmentävät toisiaan samalla kun kiusaavat eristämällä introvertit älyköt pois kaveripiireistään. Tämä on erityisen vahingollista tulevaisuutemme kannalta, sillä yhä suurempi osa planeetastamme elää keskiaikaa yhteiskunnissa, missä tunteiden huumassa äänestetään itsevaltiaaksi "ihanan karismaattinen" Isä Aurinkoinen jakelemaan käskyjä kun ei itse osata tehdä päätöksiä omilla aivoilla. Tämmöinen tyhmennetty kansa hyppää vaikka kaivoon jos niin määrätään!

    • Anonyymi

      Tänään oli k12. Mikä jaksossa oli sellaista ettei lapset saisi katsoa? En löytänyt sellaista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe