”Ja kun he olivat häntä pilkanneet, riisuivat he häneltä vaipan, pukivat hänet hänen omiin vaatteisiinsa ja veivät hänet pois ristiinnaulittavaksi.”
Matt 27:31
Meidän syntiemme tähden
11
248
Vastaukset
- Anonyymi
Och när de så hade begabbat honom, klädde de av honom manteln och satte på honom hans egna kläder och förde honom bort till att korsfästas.
- Anonyymi
Matt. 27:44
Ja samalla tavalla herjasivat häntä ryöväritkin, jotka olivat ristiinnaulitut hänen kanssansa. - Anonyymi
Jeesus kärsi sanoinkuvaamattomasti varsikin siksi, että meidän synnit laitettiin hänen päällensä.
- Anonyymi
Miten joku voi kärsiä sellaisten teoista, mitkä tapahtuvat tuhansia vuosia myöhemmin!?
Oikea vastaus on, ettei mitenkään.
Jumala muuten luotiin komiteatyönä. Näin kertoo kirja nimeltä Jumalan synty.
On oivaa luettavaa näin pääsiäisenä.- Anonyymi
Ihminen luulee ”viisaudessaan” kaikenlaista…
- Anonyymi
Me kaikki olemme syyllisiä, koska meidän syntiemme takia Jeesus tuli.
- Anonyymi
Joskin fariseukset kuitenkin vain halusivat tappaa Jeesuksen sapattirikkomuksista. Edes roomalaiset eivät. halunneet sitä tehdä, vaan Pilatus pesi asiasta kätensä.
- Anonyymi00014
Anonyymi kirjoitti:
Joskin fariseukset kuitenkin vain halusivat tappaa Jeesuksen sapattirikkomuksista. Edes roomalaiset eivät. halunneet sitä tehdä, vaan Pilatus pesi asiasta kätensä.
Meidän syntimme naulitsivat Jeesuksen ristille.
- Anonyymi
Joh 2:22
”Kun hän sitten oli noussut kuolleista, muistivat hänen opetuslapsensa, että hän oli tämän sanonut; ja he uskoivat Raamatun ja sen sanan, jonka Jeesus oli sanonut.” - Anonyymi
”Hän oli ylenkatsottu, ihmisten hylkäämä, kipujen mies ja sairauden tuttava, jota näkemästä kaikki kasvonsa peittivät, halveksittu, jota emme minäkään pitäneet.”
Jesaja 53:3 - Anonyymi00013
Tätä evankeliumia monet pitävät hullutuksena.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40785
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721