Vauhtia syöksyyn,Purra!

Viimeisetkin persuäänestäjät poistetaan? Rikkaille veroale!!
15200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Purra hyysää rikkaita, jospa vaikka ääniä irtoaisi🤣🤣🤣

Äänestä
  • Hillotolppa on saavutettu ja vähintään kohtuulliset eläkkeet ym. Nyt puolue joutaa jo mennä.

    Äänestä

Jatkamme saamaan linjaa? Leikkaamme köyhiltä ,eläkeläisiltä ,työtyömiltä ja sairailta! Etenkin rahoittaaksemme rikkaiden veroalen!

Äänestä
  • Näin se suuri Riikka puuhastelee.🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Sama linja kuin Trumpilla.

    Äänestä

Purra on ämmä jonka sanaan ei voi luottaa.Rasismilla ratsasti politiikkaan ja eihän se riitä.Pitää sotkea suomalaistenkin asiat.Tuo muija on jo tienannut tarpeeksi ja vois siirtyä syrjään.Jos aikomus oli antaa persuista pehmeempi kuva kun nainen pantiin johtoon niin pieleen meni.Purra on raastinrauta kuten useimmat persujen vanhat naiset.Tietenkin vaihdevuodet vähentävät naishormooneita ja akat on kun ukkoja.Enpä tiedä onko noiden nuoremmatkaan muijat ihan ok.Löytyskö persujen johtoon miestä!

Äänestä
  • Lainaan erästä vanhaa kirjoitusta mikä sopii Riikkaan: Hän on ainoa mies nyky hallituksessa Persut on vastavoima wokettajille Tämä äänestystulos oli karmea Suomen kannalta. Media haluaa tuhota persut mikä on ainoa vaihtoehto luonnotonta vastaan. Perusarvot kunniaan.

    Äänestä

Mistähän veroalesta "rikkaile" nyt sitten taas mahtaakaan olla kyse ?

Äänestä
  • Purra puree suomalaista kansalaista
    hampaat irvissä sakset kädessä.
    Vaihtoon hetimiten !!!

    Äänestä

  • Selvästä rahasta ja aukko paikataa köyhiltä leikkaamalla!

    Äänestä

Kaikki yli 2000 €/kk saavat on rikkaita.

Kun sai palkankorotuksen ennen 2500 sitten nousi 5000 €/kk niin saa 1300€ enemmän käteen.

Siitä saa meidän mielestä maksaa 1000 € lisää veroa ja annetaan se sosiaalitukien hakijoille niin ne ostaa kaupoista enemmän ja talous nousee.

Kaikille kansalaispalkka, ei noi työpaikat tuosa lisäänny ja saahan sitä työtä tehdä, jos tulee kohdalleen.

Äänestä
  • Turha veroista valittaa! Minä pyysin aina niin paljon liksaa,että oli varaa verotkin maksaa!

    Äänestä

Aika saamaton akka, kun ei saa enempää vauhtia persujen syöksykierteeseen.

Äänestä

Orpo-Purran hallitus tekee maassamme samaa tuhoa Kun Trumpin hallinto koko maailmassa!Siis "talous osaaminenhan"piti olla se oikeiston vahvuus!!!

Äänestä
  • Totta. Trump tuhosi USAID:in. Orpo ja Purra tuhoavat Kelan nostamalla Satosen pomoksi. Trump leikkaa pieni- ja keskituloisilta ja syytää rahat rikkaiden veroaleen. Sama pelin henki perskokkareilla, rikkaita hyysäten. Tuoreimpana Trumpin hallinto aikoo leikata Medicaidin rahoituksen. Perskokkarit leikkaavat hyvinvointialueilta ja syytävät hillot pörriäisyhtiöille.

    Amerikan mallia siis.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viimeisetkin persuäänestäjät poistetaan? Rikkaille veroale!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu