Purra, ei datakeskuksille sähkönkorotuksia.

Anonyymi-ap

Aluksi onnittelut valtuustopaikasta. Tarvimme sinunlaisia. Mutta lopeta puhuminen ja toimiminen datakeskusten ym. Sähkön korotuksista. Se estää Suo.een tulevat, suuret investoinnit ja suuret verotulot. Tavataan joskus Kirkkonummella.

3

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Datakeskukset aiheuttavat vain haittaa suomalaisille. Ydinvoimaloiden resut eivät tahdo pysyä käynnissä kuin kuukauden vuodessa ja tuulimyllyillä ei valtavaa sähköntarvetta hoideta. Työpaikkoja keskukset eivät juurikaan tuo ja vähätkin tulevat muualta. Lisäksi ne ovat erittäin houkutteleva kohde epäystävällisille tahoille.

    • Anonyymi

      Muhoksen ja Otanmäen datakeskukset eivät tarvitse suomalaisten veroeuroja toimintaansa vaan molempiin rakennetaan sarjatuotannossa v. 2030 olevia pienydinvoimaloita kallion sisään amerikkalaisella pääomalla. Molemmat alueet tuottavat kahden suuren ydinvoimalan verran sähköä.

    • Anonyymi

      Älä unta näe että fantasiasi toteutuisi, heheee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe