1.Erä
omat havaintoni;
3 tolppaa Ruotsilla
Suomi pelaa älykästä ja nopeaa lätkää
jos vertaa Jukka jalosen aikakauven lätkään niin ero on kuin yöllä ja päivällä
Ruotsi ei pelaa huonosti ja vaikka oli tehdä 3 maalia niin suomi on ollu ekassa erässä hieman parempi. Olemme olleet joka puolella kenttää aavistuksen parempia.
Suomi tuplasi alivoimalla jopa ruotsin viivapakit/pelaajat. Omaa riskialtista pelaamista tuo.
tommi Tikka kahmii aloitusvoittoja ja on AV:n erikoismies.
Merelä joukkueemme kapteeni. Tamba bayssa ylhäällä 29 ottelua tällä kauvella.
Kirjoittaja juha pohjola(mettäläinen)
ystävyysottelu Suomi vs Ruotsi 18.4.2025 havaintoja
2
147
Vastaukset
- Anonyymi
2 erän havainnot;
Ruotti kolome YV:tä ja nihkeetä o! ei juuri oikein mitään saaneet aikaan. Parhaat ruotsin tekopaikat tuleekin tasakentällisin. Ruotsi missaa avopaikan lähempänä kakkoserän loppua kun ruotsalaishyökkääjä on jäänyt yksin kun suomipakit merkkausvirheen tekivät. Larmi on huippu!
Suomi iskee sitten taululle 2-0 lukemat. Kiitos kuuluu myös syötön saaneelle kapteeni Jan-mikael järviselle.
kirjoittaja Juha Pohjola - Anonyymi
3 erä joista havaintoni;
A) aika sama kaava eli suomi hallitsee (mut ei mitään kiekkokontrollilätkää vaan nopeampaa)
B) ruotsi ei saa paljoo mittään aikaan
C) eivät ruotsi käytä ylivoimaa hyödyksi
D) suomi aloittaa erän puolivälin tuntumassa kontrolloimisen eli pitää kiekkoa
E) suomi pääsee hyville tekopaikoille jopa vaikka johtaa peliä
F)lopullinen naula arkkuun maalin muodossa = Suami!
kirjoittaja Juha pohjola
yhteenveto;
jäähyjä , pääasiassa Suomi mut ruotti ei käytä tilaisuuksiansa ja vaikka huonoa tuuria ruotsilla = 3 toloppaa niin kuitenki hyvin saamatonta ja peli on sekaisin ja suomella sen sijjaan peli ei ole sekaisin vaan hyvin formussa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1793441
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012755Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!381534Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011379Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221241- 451159
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3221101Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti491072Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1201038Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.36946