Repesin totaalisesti lukiessani uutista, jossa persuista ilmoittautui ay-osasto vastustamaan uutisoituja aikeita poistaa liittojen jäsenmaksujen verovähennysoikeus.
Monetko rattaat niillä persuilla oikein on tällä hetkellä?
Monetko rattaat niillä persuilla oikein on tällä hetkellä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikähän juopporetkue on kyseessä?
Koko verovähennyshässäkkä on persujen itse masinoima huonon vaalimenestyksen jälkeen. Levitellään huhuja ja sitten itse niitä torutaan, että muka jotain tehtäisiin.
Totuus on, ettei hallitusohjelmaan ole kyseistä manööveriä kirjattu.
Jep.
Torjuimme sen mitä ei ollut edes tarkoitus tehdä t: perussuomalaiset.
Persuthan vihaavat ay-liikettä ja pitävät niitä kaikkia kommareina. Nyt sitten persuillakin on muka ay-yhdistys?
Persut ovat niin tolloja etteivät edes itse tiedä mitä vihaavat ja vastustavat. Ilmankos ampuvat itseään jalkaan kaiken aikaa.
Persujen ay-siipi kuulostaa samalta kuin kristillisten ateistisiipi.
Juu, niin totta!!
Kuulostaa ihan Tynkkysen idioottilauman puuhilta. Tynkkynenhän on Suomen idiootein tyyppi. Uiskentelee bajamajojen paskalaareissa kännykkänsä kanssa. BB-ainesta.
Eikö persut tiedä, että pitäisi olla duunissa saadakseen hyötyä ay-jäsenyydestä?