Suomen suoraselkäisin puolue Perussuomaliset sai karitttua turhan jengin pois kannattajistaan. Se on tervettä politiikkaa.
Laiskat työtä pelkäävät ovat tietysti kauhuissaan ja se on hyvä.
Perussuomalaisten aikaansaannokset.
-Suomessa ei ole enää rasismia.
-Työ on nostettu arvoonsa.
-Sosiaaliturvan hyväksikäyttäjät poistetaan maasta.
-Valtion rahat suunnataan oikeisiin kohteisiin.
-Kännykät kielletään kouluissa.
-Terveyden huoltoon satsataan.
Huulipuna hallituksen tuhojen korjaamiseen menee aikaa mutta fiksut johtajamme ovat oikealla tiellä.
Laiskat työtä pelkäävät ovat tietysti kauhuissaan ja se on hyvä.
Perussuomalaisten aikaansaannokset.
-Suomessa ei ole enää rasismia.
-Työ on nostettu arvoonsa.
-Sosiaaliturvan hyväksikäyttäjät poistetaan maasta.
-Valtion rahat suunnataan oikeisiin kohteisiin.
-Kännykät kielletään kouluissa.
-Terveyden huoltoon satsataan.
Huulipuna hallituksen tuhojen korjaamiseen menee aikaa mutta fiksut johtajamme ovat oikealla tiellä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
pääseekö rattailla ilmaiseksi ratikkaan ?
Persurattaat vaappuvat, tärisevät ja poukkoilevat kun pyörät ovat menossa hajalle ja jousitus on vinossa. Osa rattailla istujista tippui jo tielle.
Kyllä persurattaiden pitää pysähtyä jossain vaiheessa korjattavaksi ennen kuin hevoset karkaavat ja rattaista ei ole aisaakaan jäljellä, tai sitten antaa mennä romuksi vaan.
Purra leikkaa sotesta niin, etteivät rattailta pudonneetkaan pääse hoitamaan kovasta kyydistä aiheutuneita vammojaan
Sitten ri kohta ole mitään jäljellä persuista.
Sehän se kyseisen puolueen ongelma on - kun et koskaan tiedä kenet karsitaan seuraavaksi: Menee sekä omat äänestäjät että kaikki muutkin sekaisin eikä ole väliä enää vaalien jälkeen.
Perussuomalaiset on onnellisten puolue.
Poissa on vihreitä vaivaava sekopää eko feminismi.
Vasureita ahdistava kommunismi perintö.
Kristillisten jeesustelu.
Ja demareiden heti kaikki mulle nyt politiikka.
PS. n ansiosta olemme maailman onnelisin kansa.
Persupurra on julkisesti itkeskellyt onnettomia kotiolojaan, syntymättömiä lapsiaan ja kovia saksitustöpaineitaan eikä Halla-ahokaan ihan onnellista lapsuutta ole kertomansa mukaan viettänyt. Hänelle sentään on lapsia syntynyt ohi avioliitonkin, joten siitä ei murhetta tarvitse kantaa, mitä nyt sijoitukset jumittavat kiinteistörahastossa mutta puhemiehellä on hyvät tulot niin, ettei joudu nälkää näkemään tai leipäjonoon jonottelemaan. Suomen Sisusta, joka on äärijärjestöksi luokiteltu, ovat sisunsa kumpikin persujohtajista ammentaneet, ja sillä sinimustalla sisulla kestänevät puolueensa viimeisimmän vaalitappionkin kuin persut ikään selitellen niitä näitä.
Kunhan aina muistavat syyttää mamuja kaikesta niin sillä perinnollä persurattailla mennään.
Sote toimii joltain osin. Persu on tyytyväinen vaikka vellit housuissa.
Lääkitys on kunnossa.
Et muistanut kuitenkaan äänestää.
Tulette vielä kiittämään hallitusta maamme tulevaisuuden pelastamisesta.
Vihervasemmiston Putin uskovaiset olisivat tuhonneet lapsiemme tulevaisuuden. Tyhmille ei pitäisi antaa äänioikeutta.
Hallitus toteuttaa Kokoomuslaista politiikkaa, mutta Kokoomuksen kannatuksessa asia ei näy. Eikö olekin jännä seikka.
Menkäs persut kihniön palstalle pulisemaan politiikkaanne. Tuollaiset lätinät eivät liity palstan aiheeseen mitenkään.