Järvenpään katukuva on muuttunut kauheaksi päihde- ja mielenterveysongelmaisia pyöriväksi lähiöksi. Suomen parhaan Citymarketin nurkat notkuu narkkeja, milloin käydään avointa huumekauppaa, milloin niitä nukkuu parkkipaikalla varastetuissa autoissa. Löydän kyllä siistejä Cittareita muualtakin ilman että tarvitsee näitä hyypiöitä katsella kauppareissulla lasten kanssa.
Järvenpään lukiolaiset tai Keudalaiset joutuvat katselemaan ja pelkäämäänkin epästabiilisti haahuilevia nistejä tai hulluja. Milloin vastapäätä olevan asuintalon tai avohoitolaitoksen tai mikä lie, pihalla huutaa alaston mies, milloin eloton ihminen, milloin narkki kaupittelee varastettua pyöräänsä. MIKSI tällaiset talot sijaitsee OPPILAITOSTEN vieressä?
Nämä yhteiskunnan rahoja tuhlaavat sekopäät EIVÄT kuulu normaaliin katukuvaan! Ei lapsiperheiden tai nuorten, eikä kenenkään tarvitse nähdä tällaista paskaa! Inkluusioikaa nuo menninkäidet luonnon kanssa jonnekin metsään, pois asutuskeskusten läheltä! Nämä vaikuttavat jo Järvenpään viihtyvyyteen . Asukkaat äänestävät jaloillaan. Kuka haluaa muuttaa tänne? Siirtyykö asiakkaat muualle?
PÄÄTTÄJÄT HOI! Olisiko aika siirtää nämä avohoitolaitokset pois katukuvasta. Miksi he asuvat kaupungin parhailla ja kalleimmilla paikoilla? SIVUUN ja POIS KAUPUNGISTA nämä laitokset!
Järvenpää narkkiongelma
42
2648
Vastaukset
- Anonyymi
Järvenpäässä suvaitaan liikaa huumeidenkäyttöä
- Anonyymi
Jos ei muuta haetaan kätköstä lääkkeet lähtee migreenitkin kuin kuppa Töölöstä.
Eikä tartte popsia vääriä sieniä edes setelipinkasta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei muuta haetaan kätköstä lääkkeet lähtee migreenitkin kuin kuppa Töölöstä.
Eikä tartte popsia vääriä sieniä edes setelipinkasta.Eikö yksi bimbo syöttänyt lapselleen värikkäitä bilehuumeita.
- Anonyymi
Vihertäjävassarit on tulleet Järvenpäähän.
- Anonyymi
Jos oma äiti vetää subua ja syöttänyt lapselleen essoja, lopputulos harvoin hyvä. Näinpä hunnut levällään luvalla saanut mummoja ryöstää.
Melko sairasta touhua? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos oma äiti vetää subua ja syöttänyt lapselleen essoja, lopputulos harvoin hyvä. Näinpä hunnut levällään luvalla saanut mummoja ryöstää.
Melko sairasta touhua?Tosi sairasta. Korville pitäisi antaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos oma äiti vetää subua ja syöttänyt lapselleen essoja, lopputulos harvoin hyvä. Näinpä hunnut levällään luvalla saanut mummoja ryöstää.
Melko sairasta touhua?Muslimiretku?
- Anonyymi
Missä matu, siellä ongelmat!
- Anonyymi
Järvenpäästä tullut sekakäyttäjien getto. Samaa miestä et noi mt ja päihdelaitokset pois asutuksen ja koulujen läheltä! Eikö tilaa löydy syrjemmältä? Tulee veronmaksajille kalliiksikin majoittaa niitä keskustassa.
- Anonyymi
Mistä on pienet maskeeraajat tehty?
Lipeväkielisyydestään, tihutöistä ( tuuhastelut sydäntä lähellä) narkkaamiaesta, ja huomaamisesta. Siitä on arvottomat luuserit tehty.
- Anonyymi
Ei uskalla enää käydä Prisman vessassakaan, kun siitä tullut yleinen piikityshuone. Green Sushissa en enää käy, kun en halua huumekauppaa katsella samalla kun ruokailen. Eikö JUST:n tiloihin voi avata yleisen piikityshuoneen näille? Voivat sammua mielummin sinne.
- Anonyymi
Ei ne nyt piikityshuoneseen sammu. Lähtevät piikityksen jälkeen kaupungille hengailemaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne nyt piikityshuoneseen sammu. Lähtevät piikityksen jälkeen kaupungille hengailemaan
Ja pöllimään tikapuita ja murtautumaan taloihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne nyt piikityshuoneseen sammu. Lähtevät piikityksen jälkeen kaupungille hengailemaan
Tai tiputukseen
- Anonyymi
aina ollut narkkeja jo 80-luvulta saakka. Ei täällä selviä ilman päihteitä ja nykymeno on aika paljon pienempää mitä se oli 90-luvulla kun sokkaria kierrettiin
- Anonyymi
Nykyään löytyy hirmuhuumeita peukkua ja tippaa.
No, itsepä tuhoavat itseään. Valitettavasti myös sivulliset kärsivät - Anonyymi
Kultanen 80-l. Kyllä meno hieman toisenlaista nykyään. Silloin oli vielä mielisairaaloita jonne osa laitettiin. Nyt niitä elätetään asuntoloissa kaupungin parhailla paikoilla. Sairasta!
- Anonyymi
Vehkatie on kuuluisaksi nistien paratiisiksi.
- Anonyymi
Kuka edes haluaa missään Järvenpäässä .
- Anonyymi
Roxk rock, disso rock;)
- Anonyymi
Monet loikkii pakoon ongelmiaan. Semmosta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet loikkii pakoon ongelmiaan. Semmosta
Kun päälle yhdistetään itseaiheutettu arvoton dissosiaatio, jossa ongelmallinen avohoitopotilas tekee osittain tietämättään ongelmia koko valmiiksi ongelmaiselle perheelleen tahallisen teon yhteydessä.
Ongelmallista myös tässä on, pakoon loikkiva jänis, joka henkisesti on todettu teini-iän asteen omaavaan luokkaan.
Näitä arvottomia tapauksia on tosi vaikea edes sukulaisten ylläpitää, halut ja rahkeet kun loppuu. - Anonyymi
Kyllä pohjasakat. Mistä ne on tehty?
Auton konepellillä palavista keppihevosista, arvottomista marttyyrihunnuista ja miljoonista psykoosidiagnooseista.
Näistä on vähemmät fiksut lipeväkieliset valehtelijat tehty! - Anonyymi
Varmaan tää on kovettu hotelli, johon jälkeenjääneiden huorahtavien kannattaa tulla, voi löytää kummasti setelinipun pöydältä 😃
- Anonyymi
Joo vehkatien tytöt vetää peukkua
- Anonyymi
Yläpeukkua?
- Anonyymi
Nina Luhtasaari ja Saana Ylitalo jengi pitää siitä huolen jotta tilanne pahenee..
- Anonyymi
Mönkijävarkaat 3000 saa kun nämä nistit lähettää hourulaan
- Anonyymi
Mikä vittu siinä on, ettei tällaisia saada kuriin? Nistit saa vapaasti varastaa ja käydä huumekauppaa. Heille annetaan sakot jotka veronmaksajat maksaa. He saavat asunnot ja ruokarahaa, jotka veronmaksajat maksaa. Ja vielä sossuilta päänsilitystä, jonka veronmaksajat maksaa.
Heidät pitää siirtää POIS kaupungeista varastamasta ja istuttaa kauas asutuskeskuksista! Pakkotyöhön jotta saa sakkonsa ja rikoksensa korvattua yhteiskunnalle. Sossutuet pois, jos ei saatana osata käyttäytyä. Sinne omavaraisesti kasvattamaan itselleen perunaa jos on nälkä!
Minä en halua senttiäkään verorahoistani käyttää näiden nilkkien elättämiseen!
- Anonyymi
Lisää voimankäyttöoikeuksia poliiseille ja vartijoille. Yhteiskunta ei hyödy nisteistä millään lailla, heidät tulee siivota pois muiden elämää häiritsemästä mahdollisimman pian.
- Anonyymi
Kyllä ja asuntolansa jonnekin metsän siimekseen eikä kaupungin keskustaan!
- Anonyymi
Nämä narkit pitäisi viedä ihan oikeasti pois kiusaamasta ihmisiä. Kukaan ei halua niitä naapuriinsa.
- Anonyymi
Ihmisen suurin investointi on elämässä asunto. Näitä narkkeja rahdataan lähinaapuriksi eikä asuntoja enää saa myytyä.
- Anonyymi
Enemmänkin pitäisi pakoon loikkivia jäniksiä olla. Tekee palveluksen kaikille
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enemmänkin pitäisi pakoon loikkivia jäniksiä olla. Tekee palveluksen kaikille
Rock rock, disso rock;)
- Anonyymi
Tumma pyöräilevä tyyppi jäi erään nuoren likan rinnalle himmailemaan Wärtsilänkadulla.
Seurasin tilannetta kauempaa, mutta onneksi on niin julkinen paikka, että siinä tehdessään jotain, jää taatusti kiinni ja silmiä on joka puolella.
Itsepintaisia tyyppejä ovat kuitenkin.
Poliisilla lienee ainakin töitä Järvenpään alueella. - Anonyymi
On aivan totta, että Järvenpään katukuva on mennyt surkeaan suuntaan viimeisen parin vuoden aikana. Prismassa Alkon päädyssä on jatkuvat bileet menossa ja samoin Cittarin pihamaalla. Pari aloittelevaa katujengiäkin on saatu näin pieneen kaupunkiin. Mitään ei sitten vissiin voi asialle tehdä?
- Anonyymi
Minkäs niille teet - Järvenpäässä on kokoonsa nähden aivan ihan liikaa kaupungin vuokrataloja ja turhan panttina pyöriviä maahanmuuttajia ja taatusti tilanne ei ole heillekään mukava, joten sitä olisi ehkä syytä hieman rajoitella.
Ghettoutumista, rauhattomuutta ja huumeongelmaa alkaa olla riittämiin ja fiilis niin mukavasta kaupungista on kohta kaunis muisto vain.- Anonyymi
Onneksi en muuttanut Järvenpäähän aikoinani, 2000 luvun alussa harkitsin. Nyt kyllä kiitollinen että asun kaukana paikasta. Ja onneksi sekin erityisammattikoulu tuli sitten uusiin mietteisiin, se asuntola on kaiketi valvottu. Ikävä paikkakunta näiden viestien perusteella. Muuttakaa maalle kaikki, jotka toivotte rauhallisia oloja!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi en muuttanut Järvenpäähän aikoinani, 2000 luvun alussa harkitsin. Nyt kyllä kiitollinen että asun kaukana paikasta. Ja onneksi sekin erityisammattikoulu tuli sitten uusiin mietteisiin, se asuntola on kaiketi valvottu. Ikävä paikkakunta näiden viestien perusteella. Muuttakaa maalle kaikki, jotka toivotte rauhallisia oloja!
Älä nyt kaikkea palstan viestejä ota todesta
- Anonyymi
Oliko terassin sytyttäjä Jampassa päihdeiten alainsena ?
- Anonyymi
Narkit tuuhastelee ja syöttää värikkäitä tabuja pennuilleen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site786015Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953781Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi882543SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452129