"Naapurustossa liikkuu myös huhuja nopeasti leviävästä tuhkarokosta, mutta virallista tietoa on vaikea saada. Uutisia lukiessaan pitää muutenkin yrittää tarkastaa koko ajan faktoja, jotta voisi tietää, mihin voi uskoa."
USAssa ei ole YLEä eikä kansa tiedä mikä on totta ja mikä ei
11
69
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Meillä Suomessa sentään on Yle ja helsinkimedia. Ne kyllä tietävät mitä on parasta uutisoida kansalle ja mitä ei.
- AnonyymiUUSI
Niin ylessä on ollut törkeää vääristelyä vuosikymmeniä.
- AnonyymiUUSI
Wiis kaikki mitä Kekkosesta tiedäteen on vääristeltyä?
- AnonyymiUUSI
Purrakin kävi YLE:llä valehtelemassa ennen eduskuntavaaleja. #KöyhiltäEiLeikata
- AnonyymiUUSI
YLE pitäisi lopettaa ja tilalle Suomen Televisio jossa luetaan Suomen Uutisia.
- AnonyymiUUSI
TT eli Turkkila Televisio
- AnonyymiUUSI
Onneksi Suomessa on Yle, IL, HS jne. jotka pitää lähes päivittäin huolen siitä, että Hitleristä on lehtijuttua tai dokumentteja televisiossa uutisointeineen kuten esim. tänään, kuinka Purran saksimisien takia lapset näkee nälkää jne jne jne.
- AnonyymiUUSI
vaalien alla hallitus mm ylen osalta kertoi kuinka oikeistohallitus from hell ajaa ihmisiä miettimään itsemurhaa jne. pelastuksen tuodessa opposition enkelit. On se ihmeellistä kuinka vassarit voitti vaalit?
- AnonyymiUUSI
Eva Braun tämän päivän natsiaihe millä vasemmalle vahvasti kallellaan olevat valtamediat ylläpitää mielikuvaa natseista. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011143680.html Soinin, Nurmen tms. kertoessa kuinka Suomessa ne löytyy hallituksen riveistä.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Eva Braun tämän päivän natsiaihe millä vasemmalle vahvasti kallellaan olevat valtamediat ylläpitää mielikuvaa natseista. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011143680.html Soinin, Nurmen tms. kertoessa kuinka Suomessa ne löytyy hallituksen riveistä.
samat valtamediat joille tuottaa suuren suuria ongelmia tunnistaa anarkistivassareita vaikka ne heiluu lippujensa kanssa joissa on anarkistivassarien tunnukset. Sama homma kun äärivassarit yrittää aikaansaada tappelun natsien kanssa linnanjuhlien aikana. Poliisin pahoinpidellessä viattomia pikku pilttejä jotka vain osoittaa mieltään natseja vastaan. Vaikka ne kytät on siellä turvaamassa natseja ettei antifat pistele niitä pataan. Koko ajan menee rajummaksi valtamedioiden etsiessä hakaristeja ja natsitervehdyksiä tunnistamatta variksia jne. ilman että edellisten pyrkimykset väkivaltaan olisi minkäänlainen ongelma.
- AnonyymiUUSI
YLEn lakkauttaminen on Putinin unelma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673468- 152136
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701251- 441221
- 371131
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471004
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411000