Mitä mystistä on prisman liikenneympyrässä?

Anonyymi-ap

Olen nähnyt kaksikin eri ihmistä/ihmisiä eri päivinä keskellä prisman liikkenneympyrää seillä puhelin kädessä .Ikäänkuin olisivat olleet hakemassa sieltä jotain?

7

544

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole varma, mutta geokätköä veikkaisin, että sitä käyvät hakemassa.

      • Anonyymi

        Arveluttava paikka laittaa geokätkö tuollaiseen paikkaan, jos siitä sattuu olemaan kyse. Liikenteessä ei pidä toimia tuolla tavalla.


    • Anonyymi

      Geokätköhän se siellä. Toki aika typerä paikka. Ei sinne pääse oikein millään kun siinä menee jatkuvalla syötöllä menee autoja. Justiin ylöjärven ruuhkaisimpaan kohtaan on joku keksinyt sen laittaa.

      Oli pakko hakea se jokus aaamuyöstä kun oli hiljainen liikenne.

      • Anonyymi

        Liekö tuo edes laillista. Ei sinne ympyrän keskelle pitäisi olla asiaa kuin huoltohenkilöillä. Heilläkin on huomioliivit päällä. Rekka saattaa jyrätä liikenneympyrän läpi jolloin siellä olevalle henkilölle käy huonosti. Ainakin Rovaniemeltä oli joskus kuva missä lumessa näkyi jäljet ympyrän läpi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Liekö tuo edes laillista. Ei sinne ympyrän keskelle pitäisi olla asiaa kuin huoltohenkilöillä. Heilläkin on huomioliivit päällä. Rekka saattaa jyrätä liikenneympyrän läpi jolloin siellä olevalle henkilölle käy huonosti. Ainakin Rovaniemeltä oli joskus kuva missä lumessa näkyi jäljet ympyrän läpi.

        Normaalitilanteessa jalankulkua sinne liikenneympyrän keskelle ei todellakaan pitäisi olla. Tieliikennelaki ei kuitenkaan taida suoraan kieltää sitä, mutta hölmöläisten hommaa on silti.


    • Anonyymi

      Vaarallinen asia tuollainen, mikäli lapsia/nuoria alkaa mennä sinne myös.

    • Anonyymi

      Homot ne siellä liikenneympyrässä vaan odottelee seuraa. Se on hyvä paikka homoiluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1994
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1739
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1387
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1237
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1135
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe