”Jumalalle kelpaava uhri on särjetty henki; särjettyä ja murtunutta sydäntä et sinä, Jumala, hylkää.”
Psalmi 51:19
Psalmi 51:19
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ne uhrit, jotka Jumalalle kelpaavat, ovat murheellinen henki: ahdistettua ja särjettyä sydäntä et sinä, Jumala, hylkää.
Det offer som behagar Gud är en förkrossad ande; ett förkrossat och bedrövat hjärta skall du, Gud, icke förakta.
The sacrifices of God are a broken spirit: a broken and a contrite heart, O God, thou wilt not despise.
Jeesu on ainoa uhri, muita uhreja ei enää tarvita.
Kyllä. Pelastuksen kannalta Jeesuksen uhri ristillä on riittävä.
”samoin Kristuskin, kerran uhrattuna ottaakseen pois monien synnit, on toistamiseen ilman syntiä ilmestyvä pelastukseksi niille, jotka häntä odottavat.”
Heb 9:28
Se on just noin. Jumalan ainoa uhri riittää.
Aamen!
Niin on. Niin Jumala hyväksi näki, meidän hyväksemme. 😊
Ja sen uhrin voima ja vaikutus myös kestää ikuisuuteen asti!
Kyllä niinnii, että kaikki kovuus katkeruus ovat vahingollisia ihmiselle itselleen.
Ne viranomaiset jotka valehteli & kohteli minua, että olisin skiso niin tulevat menemään helve-tin tuliin elämänsä jälkeen..
Ilman muutahan sinä hartaana uskovaisena, olet pätevämpi tekemään diagnoosin terveydentilastasi, kuin "valehtelevat" alan ammattilaiset.
Jeesus pelastaa.
Kyllä. Hän näkee alaspainetut ja on heidän luonaan.
Siunattu Jumalan sana!