Fortumin energiasivut.!!!

Anonyymi-ap

Minkä helve...in takia ei pääse katsomaan Fortumin omilta sivuilta kirjautuneena oman sähkönsä tämän hetkistä pörssihintaa.?? Pyykkikori on jo aika täynnä.

Onko pelko, että asiakas käyttää sähköä, sen ollessa halpaa.?? Milläs helve...lä sitten rauramolle ja pikku dirikoille maksetaan jumalattoman suuret tuotantopalkkiot.??
ROSVOFIRMA ja huippukusettaja.
Tv: Entinen vortumilainen

6

532

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama Helén sähkössä. Olen pyytänyt jo vuosia laskuerittelyä sähköistä mutta ei vaan saa.

    • Anonyymi

      Vapaasti saatavilla olevista ohjelmista ainakin Sähköseuranta on vakaa ja helposti määriteltävä. Toimii paremmin, kuin kokeilemani myyjien sivut tai Fingrid.

    • Anonyymi

      Miksi tressata itseään muutaman euron takia kun vaihtoehtona on joskus hiukan kalliimpikin vaihtoehto jossa näkee vaivaa vain 2 kertaa kahden vuoden aikana, eli määräaikainen sopimus? Hintaerot mitättömän pieniä ja usein toisinpäinkin. Jää aikaa muullekin kuin jatkuvalle kännykän tuijottamiselle. Usein porukat naureskelee nuorison "käden jatkeelle" jota pitää aina tuijottaa, mutta sortuvat näköjään itsekin. Hyvää tulevaa kesää vain kaikille kaikesta huolimatta.

      • Anonyymi

        Siksi pitää jatkuvasti katsella koska se on trendikästä ja moni muukin tuijottaa.


    • Anonyymi

      Aloittaja voi katsoa Fingridin sivuilta jokahetkisen sähkön hinnan, se on juurikin se pörssihinta ilman myyjän marginaalia ja marginaalin kai jokainen ostaja tietää kun on sen sopimuksenkin tehnyt?
      4;9 €/MWh näkyi juuri äsken olleen hinta, tekisikö tuo suunnilleen 0,49 cent/kWh..?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe