Kehitysapu velkarahalla on hölmöyden huippu
Kehitysavusta hallitus tulee leikkaamaan lisää
Anonyymi-ap
26232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Punavirheiden älyttömyyden huipentuma.
Niin kuin sekin, että kehitysmaalaisia luku- ja kirjoitustaidottomia on vuodesta 1990 otettu tai haettu velkarahalla suomalaisten elätettäviksi.
Nyt se on vähän vähentynyt, mutta ilmeiseti RKP:n hallitukseen ottaminen ei lopettanut sitä, vaan velan päälle tulee lisää elätettäviä. Niitä on jo joissakin paikoissa isoissa kaupungeissa jo viides osa.
Lisää heitä on tullut ja tulee ihan koko hallituksen avustuksella.sinä luulet että pikkuinen RKP määrää. Voivoi sinuakin
Ja natsihallitus jatkaa.
Nyt ollaan oikealla asialla hyvä !
Suomessa PS kohdentaakin leikkaukset kantasuomalaisiin eikö vierasrotuisiin.
Näin on nähty
" köyhien puolustaja " hahhahhaaaa.
On se somaa, kun maamme on kohta puolillaan luku ja kirjoitustaidottomi kehitysmaalaisia.
Milloin palautukset alkaa.
Ei ala. Sekin oli persujen valetta.
Saat vielä jäädä tänne loisimaan. 🤗
Sossutukia ei pidä myöskään maksaa velkarahalla, joutaa leikata rutkasti lisää.
Sittempä maksat Kelan kautta.
Kaikki muiden elättäminen velkarahalla tulee lopettaa.
Ei rahalle ole saatu mitään vastinetta.
Tosin loistoautojs on rahdattu Afrikkaan heimopäälliköille ja heidän useille vaimoille.
Ei se raha älyä kasvata se on jo nähty. Suomalaisten tekemät taksvärkki kaivot ovat paska ja romukaivoja nykyään.
Lahjoitus traktorit ruostuvat viidakossa
osat mitkä on osattu irrottaa on myyty markkinoilla. Ehkäisyvälineet on käytetty varpaiden välissä kun olettavat että se parantaa kihdin. Että sellaista menoa!
Ai kun olet viisas tietäjä. Pistäpä nyt suomi kuntoon.hihihii. suuret puheet pojalla.
Saadaan lisää halpatyövoimaa ympäri maapallon ja suomalaiset kortistoon . Asioissa on aina monta puolta
Jos rottia ruokkii niin ne lisääntyy vauhdilla, kun ei ruoki ne kuolee nälkään elleivät itse löydä ravintoa.
Suomalainen sosiaaliturva on rakennettu omaa kansaa varten, ei se kestä mitään matujen invaasiota.
Sama jenkeissä, maahan pyrkii miljoonia ihmisiä, millä helvetillä niitä ruokitaan?
Köyhyys loppuu kun köyhät lopettaa sikiämisen. Lapsia tehdään köyhiin olosuhteisiin, jotta saadaan sympatiaa tyhmiltä päättäjiltä ja kansalaisilta. Yää.
Oli tosi hyvä vertaus!
Tänne tulee kohta valtava työvoimapula.
Afrikassa keksitty oiva tapa häätää köyhät, laitetaan pikku sisällissota käyntiin ja annetaan halukkaille menolippu eurooppaan.
Kuusikymmentä vuotta ainakin on kehitysapua syydetty maailmalle ja tulos väestöräjähdys.
Kehitysavulla on saatu vain väestö räjähdys ja euroopan mamutus.
Jos tuo kehitysapu jaettaisiin suomalaisille narkomaaneille käyttö rahaksi. Olisi sitäkin enemmän hyötyä kuin afrikassa.
Miksi SDP ja muu vihervasemmisto ei halua leikata kehitysapua?
Ei suomalaisten tarvitse auttaa kehitysmaita jotka eivät ole kehittyneet vuosikymmeniin miljardeista huolimatta.
Nyt peli piip ja kaikki nuokin rahat meille suomalaisille kuten Perusuomalaiset ehdottaa
Miljardi vuodessa on iso raha vaikkapa sotesoppaan.