Kuka tai ketkä rahoittivat Venäjän vallankumouksen?
Ilman ulkopuolelta tullutta rahoitusta Neuvostovenäjän luominen vallankumouksella olisi jäänyt yritykseksi.
Kuka tai ketkä rahoittivat Neuvostovenäjän talousnousun vallankumouksen jälkeen jolloin siinä valtakunnassa oli parhaimmillaan 1920- 30 luvulla noin 10% talouden kasvu per vuosi?
Niin ja kuka tai ketkä rahoittavat nyky-Venäjää, niin että on varaa sotia ja maksaa ainakin osalle sotilaita varsin huomattavia palkkoja?
Ja edelleen kuka tai ketkä rahoittivat Natsi-imperiumin luomisen sekä sen sodat?
Natsi-imperiumi ilman ulkopuolista rahoitusta olisi jäänyt Hitlerin palopuheeksi, ei sen enempää.
Ja kuka tai ketkä rahoittivat vallankumouksen Kiinassa ja kuka on rahoittanut yleensä kommunisti- Kiinan valtiota sen alusta nykypäivään?
Ja kuka tai ketkä rahoittavat Yhdysvaltoja, että sillä on varaa ylläpitää valtavaa sotilasinfrastruktuuria ympäri maailman sisältäen 761-sotilastukikohtaa ympäri maailman?
Nämä rahoittajat tietävät, että hallitsemalla rahapolitiikkaa ja lainahanoja, valtakunta kuin valtakunta tekee juurikin kiltisti niinkuin nämä kansainväliset pankkiirit ja pankkiiriliikkeet haluavat.
Etsimällä vastaukset vaikkapa minun tuossa esittämiin kysymyksiin, pystyy tietämään perimmäiset syylliset Venäjän Bolsevikki-vallankumoukseen ja neuvosto-Venäjän lukuisiin ihmisoikeusrikoksiin.
Ja aivan samoin etsimällä Natsi-imperiumin rahoittajat; löydät perimmäiset syylliset sen lukuisiin rikoksii.
Ja Kiinan lukuisiin rikoksiin eniten syylliset ovat ne jotka ovat rahoittaneet ja mahdollistaneet kommunisti-kiinan
Ja yhdysvaltojen imperiumin lukuisiin ihmisoikeusrikkomuksiin eniten syyllisiä on rahoittajataho.
Niin ja kuka tai ketkä rahoittivat toisen maailmamsodan aikana liittoutuneita ja mahdollistivat muunmuassa usean sadan saksalaisen polttamisen kuoliaaksi elävänä käyttämällä ilmapommituksissa palopommeja?
Missä on se ja ketkä rahoittivat liittoutuneiden liittoutuneiden sotakoneiston ja sen tekemät lukuisat murhat?
VALTAKUNTIEN RAHOITTAJAT
1
201
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a456925- 56589
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160573- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165535Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72467Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20446Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta92445Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430