Vanhusraiskaaja ei saapunut oikeuteen

Melkoisen noloa , jos tuo hirviö nyt vapaana ollut ! Mistähän nyt selkeä tunnistuskuva julki tulisi . Silmänreikäversio vähän huono .
37330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Se on jo toisella nimellä raiskaamassa muualla!

Äänestä

se on "töissä" näpistelee että pysyy energiassa

Äänestä

Olipa karmea teko. Ei ole tekijällä mitään kunnioitusta ketään kohtaan tässä yhteiskunnassa. Kuka noita palkkaa? Onko Suomessa yhtään vanhuksia puolustavia tahoja? Turvallisuuden tunne on kaikonnut aika monelta yksin elävältä eläkeläiseltä. Ikänsä ovat itse työtä tehneet ja tuollaisen kiitoksen saavat 2020-luvulla. Aivan karmeaa. Kuka uskaltaa palkata enää ketään muitakaan palveluja tekeviä kotiinsa? Tuollaisesta "hoitamisesta" täytyy tulla kertaheitolla loppu.

Äänestä
  • Kommentti koski siitä viimeisintä "kotiavun" tapausta, joka taitaa olla vielä alkututkinnoissa. Karmeita vanhusväkivaltatekoja on näemmä ollut jo aiemminkin.

    Äänestä

  • Ei tarvitse edes tilata.
    Eikö se yksi raiskannut vanhuksen kerrostalon alakerrassa.

    Vaarat vaanivat!
    Suomessa ja euroopassa turvattomuus lisääntyy.

    Äänestä

Aivan varmasti ei naamakuvaa näytetä vaikka mediafirmojen sopima 2 vuoden raja ylittyisi. Korkeintaan kuva jossa syytetty peittelee kasvojaan.

Sarjahukuttaja taisi olla harvinaisuus, äijä piilotteli tuuhean parran ja karvalakin kätköissä oikeudessa ja muutama kuukausi tuomion jälkeen poliisin kuvaama naama näytettiin iltapäivälehdissä.

Äänestä
  • Nyt Iltalehdessä hyvä esimerkki . Värillinen naamioituna . Toinen ei .

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Nyt Iltalehdessä hyvä esimerkki . Värillinen naamioituna . Toinen ei .

    Joskus lukee, ei peitellyt kasvojaa.
    Ja jutussa näytetään sumennettu kuva.

    Siinä meillä media.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Joskus lukee, ei peitellyt kasvojaa.
    Ja jutussa näytetään sumennettu kuva.

    Siinä meillä media.

    Silloin, kun on vasta epäily kyseessä, kuva on sumennetteva. Vasta tuomion jälkeen saa julkaista kunnon kuvan.

    Näin sen kuuluu ollakin, ettei mahdollisten syyttömien elämää pilata.

    Äänestä

Tunnen rikastuneeni kulttuurillisesti.

T: sosialisti-kommunisti

Äänestä
  • Ja eikun Bride liput viuhtomaan !

    Äänestä

  • Ennen oli liian vähän rikoksia, poliiseilla kävi aika pitkäksi. Nyt poliisi on ylityöllistetty ja lakkoilee jotta sais lisää liksaa 😭😭😭😭

    On tää suomi yks Hölmölä

    Äänestä

kaverilla Vappunaamari suojana, oletko nähnyt tätä miestä? Sehän on Ben Z 😭😭😭😭

Äänestä

Poliisit, lopettakas matujen suojelu niin saatte lisää liksaa!

Äänestä
  • Luuletko, et se on joku " Valintatehtävä"?

    Muistaakseni tuohon tuli jotain ohjeistusta, koulutusta ex hallituskausilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Luuletko, et se on joku " Valintatehtävä"?

    Muistaakseni tuohon tuli jotain ohjeistusta, koulutusta ex hallituskausilla.

    ne vanhst ohjeet vois unohtaa jo

    Äänestä

Ajamassa taksia?

Äänestä
  • Jos Vasemmisto saa ylivallan Suomessa . Itsensä naamiointi Suvaitaan lailliseksi ! Esim Taksien ylös,alaisin ajavillekin . Ym. Jengit .

    Äänestä

Eikö se ollu joku uusija?

Monet uusivat monestikkin rikoksiaan.

Lyhyet tuomiot, ni pääsevät vapaasti uusimaan rikoksiaan..

Uhrimäärät siis kasvavat, ja yhteiskuntamme turvallisuus heikkenee.

Äänestä
  • Oisko joku naamioitunut . Kehä 1 kuorma levinnyt . Muuta ei kerrota . Onko mikälie kulettaja ?

    Äänestä

  • Ei tuosta Iltiksen jutusta selvinnyt minkä ja kenet se oli vanhuksen jälkeen raiskannut . Tiedä vaikka vauvan ?

    Äänestä

Eikö Suomessaki ollu jo kylttejä?

Joissa neuvottiin pukeutumaan kaapuun ja huiviin, ni nainen saa kulkea rauhassa?


Se lienee euroopan tulevaisuus. Jonka tuleville sukupolville valitsi vasemmistopuolueet.

Äänestä

Ehkä Pakolaisavun naiset ovat miespolon piilottaneet.

Äänestä
  • 4 kpl.tta valtion sosiaalitätiä - Ihania kahvihetkiä yhdessä . Aivan kuin lapsonen seimessä .

    Äänestä

Mitenkä on mahdollista että hirviöraiskaaja odottelee tuomiota VAPAALTA JALALTA???

Äänestä
  • Niinpä, Suomessa vangitsemisesta päättää oikeus, ei poliisi.

    Äänestä

Selvästi näkyy kuka on kyseessä.

Äänestä
  • Selvästi demlan hyysäämä illegaali kriminaali

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Selvästi demlan hyysäämä illegaali kriminaali

    Eiköhän tuo jo elukoiden Lakimiehen tykönä tulkkinsa kaa kysymässä . Eikö saa oikeasti kahta raiskausta tehdä yhdellä tuomiolla ?

    Äänestä

Amerikoissa ei todellakaan saa jolkotella vapaana valtoimenaan vaan viedään suoraan tutkintovankeuteen ja sieltä edelleen pysähtymättä istumaan 99 vuoden kakkuaaan

Äänestä

Kesällä alkaakin kunnon raiskuubuumi, joka päivä ja yö, niinkuin esim. Ruotsissa jo.
Jokainen ei edes tule julki, häpeän vuoksi.

Äänestä

Moniraiskaaja vapaana suomessa. no ei yllätä taas...

Äänestä
  • Amsterdamissa oli juoksevat Poliisit ainakin 80 luvulla käydessäni . Jonoissa pilliä soittaen nuo viikonloppuna monta kertaa hotellin vierestä kovaa menivät . Milloin ja mikä kaupunki suomessa aloittaa saman ?

    Äänestä

Jos lasketaan vapaaksi pitää ainakin tekovehkeet ottaa pois juurta myöten
kuskoot reisille lopun ikäänsä.

Äänestä
  • Tanska on alkanut poistamaan kansalleen kalliiksi tulleita koneinsinöörejä . / äänestyskarjaa Milloin Suomi ?

    Äänestä

  • On kuulemma nähty jo Oululaisessa pesutuvassa...vanhat naiset olivat kirkuneet....

    Äänestä

Jätkä saa turvapaikan, muhkean Kela Gold Cardin ja asunnon, leppoisia elonpäiviä Hölmölässä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Melkoisen noloa , jos tuo hirviö nyt vapaana ollut ! Mistähän nyt selkeä tunnistuskuva julki tulisi . Silmänreikäversio vähän huono .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu