Kok ja Idiootti Persut taistelee ilmastointi laista

Persut haluaa avata sen, Urpo ei,saa nähdä miten käy,kaatuuko Tumpelo Hallitus siihen.
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Persut etsivät syytä erota hallituksesta, kun vaalitkin menivät huonosti. Jos eivät eroa nyt, niin syksyllä. Sitten ei enää tarvitse vastata mistään, vaan voivat räkyttää vapaasti.

Ainoa syy pysyä hallituksessa on Purralla, joka yrittää kiihkolla tyhjentää valtion kassan, jotta seuraavalla hallituksella olisi mahdollisimman vaikeaa. Sitten sitä voisi oppositiosta käsin haukkua omista huonoista päätöksistä.

Marinin hallituksen haukkumisesta on mennyt terä, kun köyhiltä on leikattu ja velka senkun kasvaa, paljon Marinin aikaa enemmän.

Nyt persujen pitää alkaa vaikeuttaa seuraavan hallituksen työtä. Kun talous on ajettu suohon, niin uuden hallituksen on pakko nostaa veroja. Sitten alkaa persujen veropopulismi.

Äänestä

Montako naista oot vainonnut punikki trolli elämäsi aikana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut haluaa avata sen, Urpo ei,saa nähdä miten käy,kaatuuko Tumpelo Hallitus siihen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu