jeesus, tarviisin apua

Anonyymi-ap

Moi jeesus!

Oon nyt tekemässä muuttoa, ts. muutan uuteen asumukseen. Tarviisin kipeesti muuttoapua, joten voisitko parahin jeesus tulla kantamaan mun flyygelin uuteen kämppään?
Ja sit astianpesukone ja pyykinpesukonekin pitäs irrottaa ja asentaa uudestaan. Teet varmaan nekin siinä samalla kun tulet luokseni.
Ja hommaat varmastikin muuttotalkooeväät koko porukalle. Olethan ennenkin ruokkinut isoja ihmispopuloita parilla leivällä ja muutamalla kalalla.
Ja joo: ota isäsi mukaan, niin hommat sujuu sutjakammin!

Kiitos jo etukäteen!

23

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sulla täytyy olla. uskoa. Jos herjaat kaiket päivät amerikan homoja, että muutoin toteuta uskoa, niin mitään apua ei myöskään tule.

      • Anonyymi

        aku ankka auttaa aina


    • Anonyymi

      Sari puhu kielillä, kuten Nedin poika kuumeessa. Kkjgghln ooölknb

    • Anonyymi

      Kiitos lahko, tämä on ojobkvivihih kkjjjj

    • Anonyymi

      Riihi hare riihi, riihi rshe rihis riihi.

      • Anonyymi

        harekrisna 🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Jos usko on amerikan homojen herjaaminen, niin silloin muutto ei mene putkeen.

      Kukaan ei tule muuttoavuksi, tai jos tulee niin on armottomassa humalassa. Jos tilaa sitten muuttoavun, niin tulee huolimattomia torvia, jotka särkevät kaikki tavarat.

      Jo muutto touhussa tulee jo niin paljon meteliä, että tulee varoitus ja häätö uhkaa ennen kuin on edes kunnolla muuttanut.

      Niin siinä käy jos ei usko Jeesukseen vaan jos usko on amerikan homojen herjaamista.

      Siitä näkee sen miten kannattaa tosiaan uskoa oikeasti eikä herjata amerikan homoja.

      • Anonyymi

        aku ankka on hyvin vihainen , jos syytät häntä homo ankaksi


    • Anonyymi

      Jos taasen on kunnon hihhuli ilman typeriä herjoja ja hörhöilyä, niin muutto sujuu kuin tanssi. Muuttoapua tulee enemmänkin kuin on tarpeen, he osaavat käsitellä tavaroita varoen, ovat hyvää ja hauskaa seuraa eikä kukaan ole kapitalistin kätyri, vaan auttavat ilosta ja rakkaudesta.

      Siksi tosiaan kannattaa panostaa siihen että on kunnon hihhuli eikä mikään uskonnollinen moukka herjoineen tai aivan outoja hörhöilevä haahuilija, vaan kunnon hihhuli, niin hommat rullaa.

      • Anonyymi

        osa muuttokuormasta katoaa 🤔


    • Anonyymi

      On tosi tyhmää lähteä muuttopuuhiin ilman Jeesusta. Voiko mitään tyhmempää keksiä jos ei halua että se menee totaallisesti pieleen sekä sotkee elämänsä muutoinkin kaikinpuolin. Kyllä muutosta tulee sopia aivan ensimmäisenä Jeesuksen kanssa ja jos näyttää vihreää valoa, niin vasta sitten panna tuumasta toimeen. Jos omin voimin ja tyhmin ajatuksen lähtee asiaa ajamaan, niin fiasko siitä tulee.

      Siksi kannattaa jo hyvissä ajoin ennen muuttoa panostaa siihen, että on kunnon hihhuli eikä mikään sekoileva luopio tai amerikan homoista herjaava. uskonnollinen moukka.

      Ja tietenkin se hyvä sijoitus muutoinkin vaikka ei olisi muuttamassa.

      • Anonyymi

        minä en kyllä luottaisi uskovaisten apuun !


    • Anonyymi

      Älä viitsi aloittaja pelleillä tollasilla älyttömillä avauksilla. Hanki jotakin muuta järkeväö tekemistä.

      • Anonyymi

        sehän oli hyvä aloitus kertoi kaiken jeesuksen ja jumalan kaikkivoipaisuudesta 🤣


    • Anonyymi

      Aika vakavarainen tunnut olevan ilmankin.

      • Anonyymi

        jeesus ei jaksanut nostaa flyykeliä vaan päästi pyhän hengen


    • Anonyymi

      Ei perskuta!
      Muttopäivä tuli ja meni, mutta jeesus ei saapunut avuksi. Stanas!
      Eikä sen jeesuksen isääkään näkynyt mailla eikä halmeilla.
      Helkatin petturit sanon ma!
      Flyygeli jäi sinne vanhaan asuntoon, kun ei me jaksettu sitä alas kantaa.
      Samoin siivoukset jäi tekemättä ja talkooruoat syömättä. Ne siivous- ja ruokintahommelit oli jätetty jeesuksen vastuulle.
      Onneton luuseri se jeesus! Ei pidä lupauskiaa. Tullut ihan liikaa isäänsä.

      • Anonyymi

        Aloita sillä että pyydät pyyhkimään huussissa.
        Toimii.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloita sillä että pyydät pyyhkimään huussissa.
        Toimii.

        jumala tuu pyyhkimään täällä huutaa jeesus


    • Anonyymi

      Tietenkin, kerro vain osoitteesi niin tulen auttamaan.

      • Anonyymi

        tiergartenstrabe 4


    • Jeesus sanoo Vuorisaarnassaan Matteuksen evankeliumissa: "Etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja Hänen vanhurskauttaan, niin kaikki muu teille annetaan sen ohessa."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      241
      2014
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1617
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1260
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      972
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      40
      779
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      770
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      761
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      750
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      725
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe