Moi jeesus!
Oon nyt tekemässä muuttoa, ts. muutan uuteen asumukseen. Tarviisin kipeesti muuttoapua, joten voisitko parahin jeesus tulla kantamaan mun flyygelin uuteen kämppään?
Ja sit astianpesukone ja pyykinpesukonekin pitäs irrottaa ja asentaa uudestaan. Teet varmaan nekin siinä samalla kun tulet luokseni.
Ja hommaat varmastikin muuttotalkooeväät koko porukalle. Olethan ennenkin ruokkinut isoja ihmispopuloita parilla leivällä ja muutamalla kalalla.
Ja joo: ota isäsi mukaan, niin hommat sujuu sutjakammin!
Kiitos jo etukäteen!
jeesus, tarviisin apua
22
134
Vastaukset
- Anonyymi
Sulla täytyy olla. uskoa. Jos herjaat kaiket päivät amerikan homoja, että muutoin toteuta uskoa, niin mitään apua ei myöskään tule.
- Anonyymi
aku ankka auttaa aina
- Anonyymi
Sari puhu kielillä, kuten Nedin poika kuumeessa. Kkjgghln ooölknb
- Anonyymi
Kiitos lahko, tämä on ojobkvivihih kkjjjj
- Anonyymi
Riihi hare riihi, riihi rshe rihis riihi.
- Anonyymi
harekrisna 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Jos usko on amerikan homojen herjaaminen, niin silloin muutto ei mene putkeen.
Kukaan ei tule muuttoavuksi, tai jos tulee niin on armottomassa humalassa. Jos tilaa sitten muuttoavun, niin tulee huolimattomia torvia, jotka särkevät kaikki tavarat.
Jo muutto touhussa tulee jo niin paljon meteliä, että tulee varoitus ja häätö uhkaa ennen kuin on edes kunnolla muuttanut.
Niin siinä käy jos ei usko Jeesukseen vaan jos usko on amerikan homojen herjaamista.
Siitä näkee sen miten kannattaa tosiaan uskoa oikeasti eikä herjata amerikan homoja.- Anonyymi
aku ankka on hyvin vihainen , jos syytät häntä homo ankaksi
- Anonyymi
Jos taasen on kunnon hihhuli ilman typeriä herjoja ja hörhöilyä, niin muutto sujuu kuin tanssi. Muuttoapua tulee enemmänkin kuin on tarpeen, he osaavat käsitellä tavaroita varoen, ovat hyvää ja hauskaa seuraa eikä kukaan ole kapitalistin kätyri, vaan auttavat ilosta ja rakkaudesta.
Siksi tosiaan kannattaa panostaa siihen että on kunnon hihhuli eikä mikään uskonnollinen moukka herjoineen tai aivan outoja hörhöilevä haahuilija, vaan kunnon hihhuli, niin hommat rullaa.- Anonyymi
osa muuttokuormasta katoaa 🤔
- Anonyymi
On tosi tyhmää lähteä muuttopuuhiin ilman Jeesusta. Voiko mitään tyhmempää keksiä jos ei halua että se menee totaallisesti pieleen sekä sotkee elämänsä muutoinkin kaikinpuolin. Kyllä muutosta tulee sopia aivan ensimmäisenä Jeesuksen kanssa ja jos näyttää vihreää valoa, niin vasta sitten panna tuumasta toimeen. Jos omin voimin ja tyhmin ajatuksen lähtee asiaa ajamaan, niin fiasko siitä tulee.
Siksi kannattaa jo hyvissä ajoin ennen muuttoa panostaa siihen, että on kunnon hihhuli eikä mikään sekoileva luopio tai amerikan homoista herjaava. uskonnollinen moukka.
Ja tietenkin se hyvä sijoitus muutoinkin vaikka ei olisi muuttamassa.- Anonyymi
minä en kyllä luottaisi uskovaisten apuun !
- Anonyymi
Älä viitsi aloittaja pelleillä tollasilla älyttömillä avauksilla. Hanki jotakin muuta järkeväö tekemistä.
- Anonyymi
sehän oli hyvä aloitus kertoi kaiken jeesuksen ja jumalan kaikkivoipaisuudesta 🤣
- Anonyymi
Aika vakavarainen tunnut olevan ilmankin.
- Anonyymi
jeesus ei jaksanut nostaa flyykeliä vaan päästi pyhän hengen
- Anonyymi
Ei perskuta!
Muttopäivä tuli ja meni, mutta jeesus ei saapunut avuksi. Stanas!
Eikä sen jeesuksen isääkään näkynyt mailla eikä halmeilla.
Helkatin petturit sanon ma!
Flyygeli jäi sinne vanhaan asuntoon, kun ei me jaksettu sitä alas kantaa.
Samoin siivoukset jäi tekemättä ja talkooruoat syömättä. Ne siivous- ja ruokintahommelit oli jätetty jeesuksen vastuulle.
Onneton luuseri se jeesus! Ei pidä lupauskiaa. Tullut ihan liikaa isäänsä.- Anonyymi
Aloita sillä että pyydät pyyhkimään huussissa.
Toimii. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloita sillä että pyydät pyyhkimään huussissa.
Toimii.jumala tuu pyyhkimään täällä huutaa jeesus
- Anonyymi
Tietenkin, kerro vain osoitteesi niin tulen auttamaan.
- Anonyymi
tiergartenstrabe 4
Jeesus sanoo Vuorisaarnassaan Matteuksen evankeliumissa: "Etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja Hänen vanhurskauttaan, niin kaikki muu teille annetaan sen ohessa."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka983060GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431147- 831132
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja511025Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!32987- 67858
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39852- 53837
- 44822
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24771