Riikka, ei me mennä vipuun

Kuulostaa hienolta, kun kehuskelet, kuinka veroale on niin ja niin monta miljoonaa.

MUTTA. Kun sen kohdentaa yksittäiseen palkansaajaan, niin se onkin vain satasen luokkaa vuodessa.

Eri asia on sitten ne kymppitonnin tienaavat, niillä veroale on kolme-neljä tonnia. Reilua, vai mitä?
9209
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mutta Antti Rinteen ja SDP:n lupaamat vappusataset ovat kuitenkin kelvanneet?

Äänestä

Purran veroalesta häviää valtio 1,6 miljardia verotuloja vuosittain. Millainen ihminen alentaa valtion tuloja samaan aikaan kun eletään lainarahalla?

Purraa vedetään kuin pässiä narussa. Hän ei tajua, että Orpolla on kiinteä äänestäjäkunta suurituloisissa. Perussuomalaisilta häviää tällä politiikalla ne vähätkin äänet. Ilmankos se Orpo oli niin lipevä Purralle tappiovaalien jälkeen. Purra toteuttaa kaikki Kokoomuksen märät päiväunet! Seuraavien vaalien jälkeen hän taas ihmettelee mikä tuli.

Äänestä

Jatkossakin hyvätuloinen maksaa tuloistaan yli 50% veroina, joilla tätä pahoinvointivaltiota pidetään pystyssä. Orpo tosin vie ja Purra vikisee, tai ei nämä päätökset ainakaan persujen kannattajille käy.

Äänestä

No mutta Riikkahan sanoi, että tällä houkutelleen töihin. Onko hän niin yksinkertainen, ettei ymmärrä että suurituloiset ovat jo töissä. Sensijaan 600 euroa kuussa käteen saavat työttömät tarvitsisivat kipeästi työpaikkoja, joita myös perustuslaki edellyttää hallituksen hommaavan. ALVin nosto ja kotitalousvähennyksen pienentäminen kaataa yrityksiä tiuhaan tahtiin.

Äänestä

Te saatte nyt maksaa monen vuoden persuille vittuilusta, ymmärrättekö?

Äänestä

Riikka?

Eiks se oo orpo 😈&co kaiken pahuuden takana?
Ps. Syökää silakkaa

Äänestä

Kanttinaama Riikka kurittaa köyhiä ja nuoleskelee rikkaitten * ersettä.

Äänestä
  • Niin jokainen viisas tekisi.

    Äänestä

Riikka jytkyttää perussuomalaiset pienpuolueeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulostaa hienolta, kun kehuskelet, kuinka veroale on niin ja niin monta miljoonaa.

MUTTA. Kun sen kohdentaa yksittäiseen palkansaajaan, niin se onkin vain satasen luokkaa vuodessa.

Eri asia on sitten ne kymppitonnin tienaavat, niillä veroale on kolme-neljä tonnia. Reilua, vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu