Metsoloiden kuvaukset siis päättyneet, mutta kuvataanko Hovimäkeä?
Vieläkö Hovimäkeä kuvataan Sastamalan seudulla?
10
381
Vastaukset
- Anonyymi
Äijän kivellä kuvataan. Siellä on kirvesmies jo odottamassa.
- Anonyymi
Viimeksi Sastamalassa kuvattiin Hovipiikaa ja ohjaajana oli Sukula.
- Anonyymi
Juu niin kuvattiin ja mettään meni sekin kuvaus silloiset pitäjät ei enään ole täällä päin Missä lienevät taas turhaan yrittämässä ja rahaa pyytämässä
- Anonyymi
Tuostakin TV-pläjäyksestä on vierähtänyt jo melkein 10 vuotta. Hovipiika-kuppilan ankeutta esiteltiin telkkarissa 30.11.2015.
Mikähän firma niissä tiloissa nykyään pyörii? Ajelen ohi tuosta harvakseen, silloin tällöin, mutta en ole pannut merkille mitä toimintaa siellä on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuostakin TV-pläjäyksestä on vierähtänyt jo melkein 10 vuotta. Hovipiika-kuppilan ankeutta esiteltiin telkkarissa 30.11.2015.
Mikähän firma niissä tiloissa nykyään pyörii? Ajelen ohi tuosta harvakseen, silloin tällöin, mutta en ole pannut merkille mitä toimintaa siellä on.Sillä pyörii nykyään bordelli.
- Anonyymi
Nyt on ollut kuvausrintamalla vähän hiljaisempaa, mutta suarenniemellä on nähty pari kertaa amerikkalaisen filmitähren näköinen miäs. Kulki jalan pitkin kylänraittia. Kävelytyyli oli semmoista hiukan nykivää ja selvästi takakenossa meni. Tästä vois päätellä, jotta seuraavaksi saastamalassa kuvataan aikuisviihrettä oikein amerikan malliin. Paikallisten ladyjen kantsii olla tarkkana, jos kansainvälinen ura filmitahden muodossa kiinnostaa. Kuka vaan tuntematon mies kadulla tai baarissa voi olla rekrytoimassa tulevia naistähtiä aikuisviihteen rahakkaaseen ja kunnioitettuun sisäpiiriin.
Jos tälläinen tuntematon herrasmies ehdottaa koe-esiintymistä vaikka ilman kameroita, niin ei pidä epäröidä eikä todellakaan pihtailla. Tästä voi alkaa matka tähteyteen, kunhan vain ensin näytät hänelle osaamisesi. - Anonyymi
Noita aikaisemmin Mouhijärvellä kuvattuja Metsoloiden uusia versioita voitaisiin nyt kuvata vilkkaassa kaupunkiympäristössä.
Vanha Pukinsarven ravintola joka myöhemmin oli Hovipiika, se olisi tarinan suvun omistama perheravintola, ja yksi tapahtuien keskeisiä paikkoja.
Ravintolan pyörittämisen, juonitteluiden ja erilaisten tapahtumien ja henkilöiden ympärille rakentuisi koko Metsola II esityskokonaisuus. - Anonyymi
Hovimäkeä kuvataan Äijänkivellä. Kirvesmies siellä jo venuttelee tsuumia ja kättelee kaikki vaalivoittajat!
- Anonyymi
Ei näkynyt ketään kun poikkesin äijänkivellä .höh turha reissu oli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei näkynyt ketään kun poikkesin äijänkivellä .höh turha reissu oli
Ei paikat kestä lähtee tonne. Näillä keleillä muna jäätyy lämminverisemmiltäkin gay-ukoilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061