Orpon kommunistihallitus vaihtoon ja heti!

Ei tuollaista velanottoa Suomen talous kestä. IMF ottaa tätä menoa maan hallintaansa.

Nyt pitää laittaa asiantuntijat johtamaan maata, ja heti!
18131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Miksi sdp Sanna sai ottaa velkaa ?

Äänestä
  • Orpon ja Purran mukaan ei Marin olisi saanut ottaa velkaa. Mutta koronatukea olisi pitänyt Marinin yrityksille jakaa enemmän! Heh, heh!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Orpon ja Purran mukaan ei Marin olisi saanut ottaa velkaa. Mutta koronatukea olisi pitänyt Marinin yrityksille jakaa enemmän! Heh, heh!

    Ei niin paljoa velkaa = Orpo & Purra.

    Tarkennus.

    40 miljardia on aivan liian paljon. Korot on jo suuremmat kuin hyöty.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei niin paljoa velkaa = Orpo & Purra.

    Tarkennus.

    40 miljardia on aivan liian paljon. Korot on jo suuremmat kuin hyöty.

    Ei tunnu missään. Rahaa on.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Orpon ja Purran mukaan ei Marin olisi saanut ottaa velkaa. Mutta koronatukea olisi pitänyt Marinin yrityksille jakaa enemmän! Heh, heh!

    Joo.

    Äänestä

  • Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskunta jotka ovat koko ajan ottaneet velkaa valtiolle. Kokoomus Kataisen johtama porvarihallitus enmätysvelkaannutti Suomen valtion.

    Äänestä

Hallitus vaihtoon vaikka ei olekaan kommunistinen vaan pikemmin fasistinen.

Äänestä
  • Totta.

    Äänestä

Ottaisi IMF vaanhallintaansa tämän konkurssipesän. Huonommaksi ei voi enää mennä. Jospa se samalla tutkisi tämä korruptio rakennelman.

Äänestä

Ei tuollaista velanottoa kestä Erkkikään.😡✊

Äänestä
  • Elävä ei, kuollut kestää mitä tahansa. Kuolleissa erkeissä on sitkeyttä!

    1Äänestä

Hallitus on keksinyt ikiliikkujan nimeltään kiinteistövero! Kuulemma kaikki "asiantuntijatkin" on sitä mieltä että sitä voi aina korottaa. FANTASTISTA! Se ei haittaa ketään kun omaisuutta verotetaan, vaikkakin omaisuudensuojaa törkeästi rikkoen. Mutta tämä on ihanaa. Näin Suomi nousee kun verotetaan asumista, liikkumista, omistamista ja otetaan lisää velkaa rohkeasti!

Äänestä
  • Porvarillista talouspolitiikkaa.

    Äänestä

Sinimustat polvihousupojat vaahtoaa vassareista, jokainen poliitikko kuuluu etuoikeutettuun nomenklatuuraan, joka ottaa verovaroja ja ostaa niillä ääniä. Ottakaa hallitukset velkaa, ne menee parempiin suihin!

Äänestä
  • Häkämies oli Kataisen hallituksen elinkeinoministeri, esityslista annettiin Petterille Etelärannasta, Jyri on puolueen pääsihteeri.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Häkämies oli Kataisen hallituksen elinkeinoministeri, esityslista annettiin Petterille Etelärannasta, Jyri on puolueen pääsihteeri.

    Juurikin näin.

    Äänestä

Älkääs ny viittikö kun on maku talles. Varkailt se on menny iät ajat sitte. Eihä nuo kieroi ookaa ne on vaa laittomii.

Äänestä

KOM

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei tuollaista velanottoa Suomen talous kestä. IMF ottaa tätä menoa maan hallintaansa.

Nyt pitää laittaa asiantuntijat johtamaan maata, ja heti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu