Taksamittari + värilliset kilvet

PS Ehdottomasti, Kok Ei. Lopputulos tietenkin EI.
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Osoittaa hyvin nyky PS-eliitin toimia ja koko yhteiskuntaa vaivaavaa saamattomuutta/päättämättömyyttä. Turha nykyjohdolla edes uneksia Ottawan sopimuksesta irtaantumisesta, kun kännyköitä ei saada pois kouluista ja Bernerin taksilakia uudistettua!

ps. Puhuttiin, että Helsingin Rautatientorin taksitolpalle saisi jatkossa tulla vain tiettyjen, ”luotettaviksi” luonnehdittujen taksi yritysten autot. Näin luulin, oli elämäni p*skin taksi matka.
Ulkomaalaistaustainen kuljettaja, joka puhui surkeaa suomea/englantia. Ei löytänyt ohjeistuksesta huolimatta kovin helposti osoitteeseen, johon lähes suora tie. Navigaattori autossa, mutta ei lainkaan osannut käyttää sekä auto EPÄSIISTI.
Ei osannut liikennesääntöjä ja joko ei osannut kunnolla ajaa tai auto katsastamattomassa kunnossa. Jatkuva nykiminen ajettaessa. Lisäksi kuljettaja keskittyi käytännössä puhumaan puhelimella kaverinsa kanssa.
Järkyttävä 40e maksu ja pyysin kuitin, jotta olisin voinut ilmoittaa kaikin tavoin epämääräisestä taksista poliisille.
Kuitissa ei mitään yhteystietoja! Se siitä! Tästä lähtien käytän vain TAKSI HELSINGIN AUTOJA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

PS Ehdottomasti, Kok Ei. Lopputulos tietenkin EI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu