Miten paljon lienee näitä jenkkejä, jotka sotivat aatteen puolesta Venäjän riveissä ?
CIAn johtajiston poika on kuollut Ukrainassa Venäjän puolesta sotiessaan. Kovasti näyttää kommunismi olevan nykyisin jenkkien mieleen.
Jopa vallassa oleva Presidentti tuntee sympatiaa hyökkääjä Venäjää kohtaan ja syyllistää hyökkäyksen kohteeksi joutuneita.
Ja onhan se Jenkkien rikkaimpiin kuuluva Musk perheineen Putinin fani.
Että silleen. Niin ne ajat muuttuvat.
Suomessa kun oikeisto niin kovasti ihailee ja pyrkii jenkkien suosioon. Niin nyt olisi syytä muuttaa suuntaa Venäjä vastaisuudesta Venäjän ja Putin ihailijoiksi. Joten, hopi, hopi, eikun toimiin.
Aatteen puolesta sotivat
Anonyymi-ap
3
209
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen oikeisto haluaisi Suomesta USAn osavaltion, mutta Trump tekeekin Suomesta Venäjän osavaltion ja Ahvenanmaasta Venäjän tukikohdan.
Ai että, kyllä naurattaa tämä uusi oikeisto+ neukku - politiikka.
Make Russian great again by USA ! - Anonyymi
Onkohan Suomen kokoomus -persu hallitus ymmärtänyt jotenkin väärin, kun ne luulivat, että Venäjä on vihollinen ja Jenkit ystäviä.
Taitaakin olla toisin päin.Voitko tarkentaa, millä tavalla Venäjä olisi Suomen ystävä? Miten se ystävyys näkyisi, jos Suomi ei kuuluisi NATOon? Taitaa olla ihan toisinpäin tosiaan jutut sulla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1093233Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2482046Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois631974- 1361869
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641382- 961285
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931247- 611205
- 591177
- 701063