EU ei ole muuten vielä kertaakaan pommittanut venäjän joukkoja Ukrainassa

Anonyymi-ap

Sotaa kulunut jo yli 1150 päivää ja EU ei ole vieläkään ehtinyt yhtään ilmapommitusta suorittamaan venäjän joukkoihin. Todella outoa käytöstä EU:lta, Puhuttiin jo kauan ennen 2022, että EU tuo turvaa.

Tuoko poliisi turvaa kun murtovaras iskee kotiin ja poliisi huutelee omalta asemalta, että rikos on väärin? Todella ihmeellistä käytöstä EU:lta.

6

400

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloittaja ei ymmärrä mistään mitään.

      • Anonyymi

        Ja et silti onnistunut kommentoimaan yhtään aloittajan väitettä vääräksi. Tottahan tuo on, mitä aloituksessa kirjoitetaan.


    • Anonyymi

      Huthit on pommittanut Israelin lentokenttää. Israel ei toimi kuten EU ja katsoo vain sivusta ihmetellen vaan kohta tulee paluupostina Hutheille vastalahja. Olisipa EU samanlainen kuin Israel ja USA.

      • Anonyymi

        Noin, Israel iski 48 ohjuksella Hodeidahin satamaan. Alta viikko meni ja Israel suoritti vastatoimenpiteen. Venäjä sotinut kolme vuotta Ukrainassa eikä EU ole tehnyt yhtään ohjusiskua.


    • Anonyymi

      "HÖHÖHÖÖ,MITÄ SATUA. UKRAINA ON TÄYNNÄ EEUUN NATOJOUKKOJA"!!!

    • Anonyymi

      Eu on heikko korruption ja muunnellun totuuden palvonnan johdosta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      831
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      82
      765
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      681
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      644
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      554
    6. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      523
    7. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      521
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      182
      513
    9. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      476
    10. Ihmettelen tämän palstan naisia

      Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä
      Sinkut
      82
      473
    Aihe