Sotaa kulunut jo yli 1150 päivää ja EU ei ole vieläkään ehtinyt yhtään ilmapommitusta suorittamaan venäjän joukkoihin. Todella outoa käytöstä EU:lta, Puhuttiin jo kauan ennen 2022, että EU tuo turvaa.
Tuoko poliisi turvaa kun murtovaras iskee kotiin ja poliisi huutelee omalta asemalta, että rikos on väärin? Todella ihmeellistä käytöstä EU:lta.
EU ei ole muuten vielä kertaakaan pommittanut venäjän joukkoja Ukrainassa
6
247
Vastaukset
Aloittaja ei ymmärrä mistään mitään.
- Anonyymi
Ja et silti onnistunut kommentoimaan yhtään aloittajan väitettä vääräksi. Tottahan tuo on, mitä aloituksessa kirjoitetaan.
- Anonyymi
Huthit on pommittanut Israelin lentokenttää. Israel ei toimi kuten EU ja katsoo vain sivusta ihmetellen vaan kohta tulee paluupostina Hutheille vastalahja. Olisipa EU samanlainen kuin Israel ja USA.
- Anonyymi
Noin, Israel iski 48 ohjuksella Hodeidahin satamaan. Alta viikko meni ja Israel suoritti vastatoimenpiteen. Venäjä sotinut kolme vuotta Ukrainassa eikä EU ole tehnyt yhtään ohjusiskua.
- Anonyymi
"HÖHÖHÖÖ,MITÄ SATUA. UKRAINA ON TÄYNNÄ EEUUN NATOJOUKKOJA"!!!
- Anonyymi
Eu on heikko korruption ja muunnellun totuuden palvonnan johdosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2324451Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752874- 472413
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431697- 781389
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831192PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137919- 68882
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86854Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53842