Ihme juttu tämä, että näin meni voitto, mietityttää todella paljon, koska muut finalistit olivat paljon parempia, onko tuotanto yhtiöllä sormet tässä pelissä ?
Voicen voittaja
18
507
Vastaukset
- Anonyymi
No senhän tietää etukäteen, että heppeleille järjestetään voitto äänestyksissä mistä ei jää mitään todisteita.
- Anonyymi
Ja taasko sinä, heppeli olet täällä kitisemässä, kun huippulaulaja voitti.
- Anonyymi
Kansa on puhunut ja pulinat pois. Teinit ahkerina puhelimien näprääjinä takasivat voiton.
- Anonyymi
Heppeliys on teinipiireissä muotia, mutta ei sekään todista sitä että äänestystuloksia mistä ei jää mitään todisteita muokataan.
Poliisitutkinta pitäisi asiasta järjestää, koska Janina oli selkeä yleisön suosikki. - Anonyymi
Minä olen reippaasti yli seitsemänkymppinen ja äänestin Oliveria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä olen reippaasti yli seitsemänkymppinen ja äänestin Oliveria.
Ei tyhmyys ja lahjattomuus kuulla musiikkia ikää katso.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tyhmyys ja lahjattomuus kuulla musiikkia ikää katso.
Vastasin vain siihen, kun joku sanoi, että teinit ahkerina puhelimien näprääjinä takasivat Oliverin voiton.
Teinit eivät olleet olemassakaan, kun esim. Piaffia aikoinaan innolla kuunneltiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastasin vain siihen, kun joku sanoi, että teinit ahkerina puhelimien näprääjinä takasivat Oliverin voiton.
Teinit eivät olleet olemassakaan, kun esim. Piaffia aikoinaan innolla kuunneltiin.Piahvin aikaan ei oltu heppeleitäkään edes keksitty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heppeliys on teinipiireissä muotia, mutta ei sekään todista sitä että äänestystuloksia mistä ei jää mitään todisteita muokataan.
Poliisitutkinta pitäisi asiasta järjestää, koska Janina oli selkeä yleisön suosikki.Menepä tekemään rikosilmoitus niin saamme seurata sinun paljastusta! 😄
- Anonyymi
Haitarin soittaja se vasta huono oli, onnex ei voittanut.
- Anonyymi
Sinä olisit varmasti voittanut jos olisit hakenut mukaan ohjelmaan?
- Anonyymi
Haitarinsoittaja nainen oli kyllä koko porukan parhain. Hänestä kuullaan vielä.
- Anonyymi
No hän on keikkaillut kyllä koko ajan tähänkin saakka muusikkona. Järkyttävän hyvä harmonikan soittaja. Ihan mestari.
Mutta loistava laulajakin vielä. Minusta toinen kierros Voicessa oli parempi. Ehkä Janina ei äänestetty sen takia kun viime vuonna oli saman tyyppinen voittaja.
- Anonyymi
Tämä sama aloittaja aloittaa täällä näitä trolleja ja kun saa ihmiset vastaamaan provoihin, ilmoittaa että "hehheh menitte taas lankaan".
- Anonyymi
Oliver voitti ihan ansaitusti.
Oliver = luontainen esiintymistaito, karisma, lauluääni, rohkeus, dramaattisuus, musikaalisuus, positiivisuus, aitous, avoimmuus ja nuoruus. Siinä kaikki syyt miksi tykätään. Kuten Arttu sanoi, niin levy-yhtiöt tulee tappelemaan Oliverista. Nuori Lupaus ja tuleva musikaaliartisti.
Janina = Musikaalisin, olis ilman Oliveria voittanut, mutta kun viime vuonna oli Laura joka voitti samoilla eväillä niin ehkä Oliver oli tuoreempi ja uudempi ilmiö. Janina on älyttömän herttainen ja lämmin ihminen ja valo ihan säteilee hänestä. Sitä ei voi teeskennellä. Käsittämätön mestarihanuristi. Katsoin hänen kultainen harmonikka -esitystä eikä sormia edes erota kun on niin nopea.
Mohammad = Osaa laulaa yhtä genreä, sitä tosi hyvin, italialaisia balladeja ja voimabiisejä. Upea ääni. Mutta liikaa kuluneita ja kliseisiä kilpailu-tenoribiisejä, ei tätä päivää. Ei yhteyttä yleisöön ehkä kielimuurin ja kulttuurieron vuoksi. Suomalaiset ei ota omakseen ihmistä joka ei osaa tippaakaan kieltä eikä edes halua opiskella. Pysyy ikuisesti ulkopuolisena. Ehkä vaikuttaa sekin että ihmiset ajattelee että feikkaa miellyttävää mutta naamion takana onkin joku ääriaineksen edustaja. Iran kotimaana ei herätä mitään positiivia viboja?
Julia = Ääni on kaunis. Mutta ei esiintymiskokemusta ja liian sisäänpäin kääntynyt ja arka. Tuntui että ei ole luontevassa paikassa ison yleisön edessä. Toki on nuori niin rohkeuden kasvaessa uskaltaa enemmän. Suloinen ja herttainen tyyppi, näkee että on saanut paljon rakkautta. - Anonyymi
Hanuri mimmi oli kyllä järkyttävän huono ja sen olisi pitänyt pudota jo heti alkuunsa. Tämä kausi oli muutenkin ehkä huonoin ikinä ja koko formaatin voisi jo lopettaa.
- Anonyymi
Niinpä niin. Joka vuosi nämä sama provo. Pistä telkkari kiinni, kuuluu minun jokavuotinen ohje sinulle. Et ole sitä ymmärtänyt vieläkään vaan olet sitten taas tapittanut voicea vaikka sulta menee hermo ja mielenterveys ja elämä sekaisin.
- Anonyymi00018
Tule tutustumaan kuumiin tyyppeihin heti! https://Jenny.hoty.lat/Jenny#/?/?/plu07sg8b
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1204120SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763425Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.672057SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2191501Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171412Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2321078Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49785- 62736
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20726Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6705