NHL 2024-2025 pudotuspeleistä jorinaa

Anonyymi-ap

Niin ne alako pleijarit että ollaan vielä ekalla roundilla. Toronto näyttäs etenevän jatkoon yli Ottawan että jotenkin Ottawa on omissa pelannut kehnosti eikä hyökkäyspäässä tehoja tarpeeksi.

Toronto voi olla jokerikortti ja edetä finaaliin asti.

New jersey devils sinnittelee mut taitanee jäädä kakkoseksi Carolina hurriganesin laumalle. Onko vieläkään hurriganesin aika? Mahdoton ennustaa. Joukkueen hyökkäyksessä on hyvää leveyttä. Löytyy pistekoneita ja puolustavia hyviä hyökkääjiä ja hyviä peliä avaavia pakkeja.

Florida panthers on kuitenkin näyttänyt kaapin paikan tän vuojen pleijareissa. Ihan silkkaa joukkuetaktiikkaa mistä pantterilauma hyötyy että ottaa usein vastapuolelta luulot pois taktillisella osaamisella.

Tästä ville nieminen tais käyttää jotain ovelaa termiä pantterilaumasta että ne pelaa semmosta lätkää muttne muista nyt villen käyttämää termiä. Hieno termi on!

Yllättävää oli tuossa yhdessä ottelussa kun tunteet kävi niin kuumana että vaihtoaitiossa oli tappelua ja linjatuomarikin oli sinne eksynyt.

kirjoittaja Juha pohjola

4

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Dumari verissä päin, ja Verheyghee veti päin persettä - oliko siinä jopa kevään käännekohta? Torontolaiset voi lähtee?

      Luja esitys seiskapeliin hallitsevalta mestarilta Mexiconlahden Panttereilta.

      • Anonyymi

        viimeks toronto _maple leafs voittanu mestaruuven joskus 60 luvun lopul tai seitkytluvun alussa?? Ois jo aika voittaa ! Milloin? kyllä se cup voitto voi tulla vielä 10 vuoden aikajaksolla. Onko matthews ja nylanderi oikeat pellaajat johtaan joukkue voittoon? Uskon että ovat. Tarvii vielä lisää puolustukseen syvyyttä ja takalinjoille varmaotteisempia peruspakkeja (jotka uskaltaa myös tukea hyökkäyksiä kun nykyaikana kaikkien pakkien pitää lähinnä tukea hyökkäyksiä).


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        viimeks toronto _maple leafs voittanu mestaruuven joskus 60 luvun lopul tai seitkytluvun alussa?? Ois jo aika voittaa ! Milloin? kyllä se cup voitto voi tulla vielä 10 vuoden aikajaksolla. Onko matthews ja nylanderi oikeat pellaajat johtaan joukkue voittoon? Uskon että ovat. Tarvii vielä lisää puolustukseen syvyyttä ja takalinjoille varmaotteisempia peruspakkeja (jotka uskaltaa myös tukea hyökkäyksiä kun nykyaikana kaikkien pakkien pitää lähinnä tukea hyökkäyksiä).

        "Aika voittaa" on sitten, kun on paras joukkue, joka voittaa. Nyt ei taas ollut ihan lähelläkään, hurjan turha parku vain tuloksena. Eipä sillä, voittamisen osaava Florida oli todella kova ratkaisuottelussa.

        Pelataan vielä paljon jääkiekkoa ensin, mutta saattaisikohan jopa viime vuoden Stanley Cup -finaaliuusintaa pukata vallitsevilla ennusmerkeillä? Ei lähdetä hölmöinä ennenaikaisesti julistamaan mitään kuitenkaan; ei tämä mikään kotimainen jääkiekkokolumni ollut sentään, vaikka niitä on enemmän kuin lajiuutisia + trolleja yhteensä nykyään.


    • Anonyymi

      Ovat nämä luistinohjurimaalitkin melkoiseksi motioniksi lajin sisällä menneet nykyään eri liigoissa. Juuri mikään muu kuin polvivenähdys tai muu epäluonnollinen taipuminen ei ole enää "potkuliike".

      Toki Aho oli unohdettu täysin yksin rankkarialueen sisälle. Hieno kantapääkikka ja iso kavennusmaali juuri ennen avauskolmanneksen lisäaikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      29
      3548
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3246
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      86
      3093
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3068
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      64
      2969
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2708
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2520
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      61
      2384
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2265
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2032
    Aihe