esiintyjälista tänä kesänä on surkeista surkein. dtanssija
Mäntsälän lavan
18
326
Vastaukset
- Anonyymi
Se on ollut aina.
- Anonyymi
https://tanssi.io/cal/venues/b892f7d5-da3f-4166-ac5e-39751160d0c9/
Joka ilta on kuitenkin vuorohakutanssit ! Ei mitään sotkuista sekahakua.
Naiset saavat hakea saman verran kuin miehetkin.
Jo se on plussaa.
Mukana on myös nuoremmille Hurmaa ja Taikakuuta.
Muuten ihanteellinen paikka yli viisikymppisille ja pariskunnille kun orkestereita katsoo.
Ei kannata valittaa. Ihan mukava lisä kesäpaikkoihin.
Tanssit tiistai ja lauantai iltaisin. Mukavaa tanssia illalla kun ilma viilenee ja hämärtyy. Tulee se oikea kesälavafiilis jännityksineen. Sitä fiilistä ei missään keskipäivän tansseissa kuumana kesäpäivänä todellakaan saa.- Anonyymi
Naiset hakee renttuja jotka ei osaa tanssia, joten jätän mäntsälän väliin. dt
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naiset hakee renttuja jotka ei osaa tanssia, joten jätän mäntsälän väliin. dt
Viime kesänä Kisarannassa oli heinäkuussa kerran viikossa vuorohakutansseja. Olivat tosi suosittuja. Miehet olivat todella hyviä tanssimaan ja renttuja ei näkynyt.
- Anonyymi
Kyllä,siinä on tunnelmaa tanssia tokmannin parkkipaikalla ja katsella lähialueen teollisuusrakennuksia. Tunnelma huipussa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä,siinä on tunnelmaa tanssia tokmannin parkkipaikalla ja katsella lähialueen teollisuusrakennuksia. Tunnelma huipussa!
Minä aion transsia ihan lavan sisäpuolella illan hämyssä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä,siinä on tunnelmaa tanssia tokmannin parkkipaikalla ja katsella lähialueen teollisuusrakennuksia. Tunnelma huipussa!
Tanssireissulla voi poiketa Tokmannille hakemaan puutarhamultaa, vessapaperia ja huussinkuiviketta mökille. On auki lauantainakin 19.00 asti. Siitä sitten vaan tanssimaan.
Tiistaisin Tokmannilla voi hengailla 21.00 asti.
- Anonyymi
Ihmeesti noita Jyrki Nurmisen keikkoja vielä listoilla on vaikka piti jo maaliskuussa oman ilmoituksensa mukaan lopettaa. Sävel on uudella nimellä toisen artistin kanssa keikoilla.
- Anonyymi
Mäntsälä tekee vahvan paluun vahvalla ohjelmistolla.
Mukana kokeneempaa kaartia ja myös jotain nuorisolle.
Suomen tanssilavojen ylivoimaisesti paras buffetti ja erittäin laaja alkohoolidrinkkivalikoima tekevät paikasta varteenotettavan ensi kesälle.- Anonyymi
Tanssilava pilataan kaljalla kuten Riutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tanssilava pilataan kaljalla kuten Riutta.
Anniskeluravintoloita on muillakin lavoilla eikä ne ole siitä pilalle menneet. Kävijöistä ja lavan omistajista kiinni millaiseksi illat muodostuu. Alkoholimyynnillä saadaan suurimmat katteet, siksi moni paikka ei halua siitä luopua jos sitä aina on ollut.
Moni tanssiravintola meni pers''' siksi kun kurssilaiset valloitti paikan ja ostivat vain vettä tai vaativat ilmaista vettä, rahaa ei raaskittu käyttää kun vain pääsylippuun, joten eivät tuottaneet talolle mitään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tanssilava pilataan kaljalla kuten Riutta.
Ei Riutalla ole kaljottelijoita ollut sen enempää kuin muuallakaan lavoilla joissa anniskellaan alkoholia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tanssilava pilataan kaljalla kuten Riutta.
Osa tanssiväestä ottaa kaljan tai pari illan aikana, koska melkein kaikki ajavat autolla paikanpäälle. On hienoa kuitenkin että anniskeluakin on. Juominen ei kuitenkaan koskaan näy tanssiparketilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Riutalla ole kaljottelijoita ollut sen enempää kuin muuallakaan lavoilla joissa anniskellaan alkoholia.
Muute oli aika paljon ''ei tanssiiltana'' vaan festareissa.
- Anonyymi
Olisi senkin paikan jo aika siirtyä muistojen joukkoon.
- Anonyymi
Nyt Mäntsälän Suurlava on voimissaan. Se nähdään. Minä ainakin poikkeilen siellä. Hyvä sijaintikin lavalla on monesta suunnasta.
- Anonyymi
Muutama esityjä listalla näkyy jota kestä kuunnella. On se vaan pakko edelleen kiertää suomea jos vain/kun omia suosikkeja haluaa kuulla.
Tavallaan hyvä, että jokaiselle jotain noissa kesän tapahtumissa.
Ei muuta kuin rattiin. - Anonyymi00018
Yksinäinen? Täältä löytyy seuraa heti 👉 https://Kimberly.hoty.lat/Kimberly#/?/?/hpz28q3yy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218696Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307947Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-115533Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825179Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill295009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373507- 1253214
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853109Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353106Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252710