A-studiossa tutkijan näkemys oikea?

Trump ei ymmärrä mistään mitään,niin kuin Trumpin entiset useatkin neuvonantajat ovat
sanoneet.Trump ei ole petehtynyt eri maiden
historioihin,ei ymmärrä natoasioita ollenkaan.
Huvittavaa oli myös kun tänään katselin
Trumpin haastattelua.Oli yhtäkkiä huolissaan
Gazan ihmisten hyvinvoinnista.Käänsi hetkessä
täysin takkinsa siihen nähden mitenkä aikaisemmin.on asiaan suhtautunut.
15204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Trump on sekaisin aika samoin kuten Purrakin.

Äänestä
  • Tutkijat on sekasin kun seinäkellot.

    Äänestä

Trump on kepulainen.

Äänestä

Tump on petehtynyt stormy dadielsin kumitisseihin

Äänestä
  • Jos Trumpin kourat on liian pienet niille?

    Äänestä

Se on aina ollut sekaisin kuin käkikello
Eli se on hallajussin mukaan parasta mitä amerikalle on tapahtunut

Äänestä

Trump on immuuni poliittiselle kieroilulle, demarit ei saa siitä otetta kun äijä on teflonista tehty.

Äänestä
  • Trumpin aivot ovat tosiaan teflonia - mikään ei tartu.

    Äänestä

34 "vakavaa" rikosta tehny, 0 tuomiota saanu 😭😭😭😭

Demarit on happamia sano kettu

Äänestä
  • On siis 1 tuomio, josta ei rangaistusta. Lahjoi huoran pitämään turpansa kiinni. Huora kiristi Trumppia juuri ennen 2016 vaaleja, Hillary Clinton maksoi huoralle että pilaisi Trumpin kampanjan.

    Mutta muuten demarit on kivaa sakkia.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    On siis 1 tuomio, josta ei rangaistusta. Lahjoi huoran pitämään turpansa kiinni. Huora kiristi Trumppia juuri ennen 2016 vaaleja, Hillary Clinton maksoi huoralle että pilaisi Trumpin kampanjan.

    Mutta muuten demarit on kivaa sakkia.

    Demarit arvostaa huoria, varsinkin niitä jotka kiristää uhreilra rahaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Demarit arvostaa huoria, varsinkin niitä jotka kiristää uhreilra rahaa.

    Yhdysvallat, tuo demokratian kehto. Ei ole ollut mustien mellakoitakaan moneen vuoteen, eikö demokratia enää toimi?

    Äänestä

Mikä tässä tragediassa on positiivista on se, että sinulla on maailmsnpolitiikka, siinä sivussa Suomen sisäpolitiikka, täysin hallinnassa. Pihelimesi varmaan soi koko ajan soittajien kysyessä neuvoja tilanteen ratkaisuun.

Äänestä
  • Täällä näyttää olevan asiantuntijoita laidasta laitaan. Täytyy vai ihmetellä, Miksi asiat ei muutu? Miksi Euroopassa on käyty sotaa yli kolme vuotta ja se jatkuu joka päivä. Samoin Lähi-idässä, siitä ei uskalleta edes puhua, on niin julmaa.

    Äänestä

Miksi tässä maailmassa eivät toimi ne, jotka luulevat ymmärtävänsä? Asiantuntijat ovat liiankin perillä historiasta ja Trumpin pyrkimyksistä, jopa hänen ajatuksistaan. Miksi eivät ohjaa Euroopan päättäjiä toimimaan. Kaikki vain odottavat, pitävät huippukokouksia keskenään ja panettelevat rauhantekijöitä. Eikö tullut mitään mieleen, kun näkivät Putinin uhkan hyökäämiseen? Vai eivätkö nähneet? Nyt vain uhkaillaan toisiaan Putinilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Trump ei ymmärrä mistään mitään,niin kuin Trumpin entiset useatkin neuvonantajat ovat
sanoneet.Trump ei ole petehtynyt eri maiden
historioihin,ei ymmärrä natoasioita ollenkaan.
Huvittavaa oli myös kun tänään katselin
Trumpin haastattelua.Oli yhtäkkiä huolissaan
Gazan ihmisten hyvinvoinnista.Käänsi hetkessä
täysin takkinsa siihen nähden mitenkä aikaisemmin.on asiaan suhtautunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu