Päästöt alas / säästöä Suomeen

Anonyymi-ap

Jos olisi sellainen polttoaine, joka korjaisi ilmaston tilaa ihan ajamalla autoa, niin sellaista kannattaisi käyttää. Sellainen on ja parempi kuin sähkö ilmaston kannalta! Biokaasu, jos sen oikein valmistaa on päästö positiivinen. Päästöt tulevat joka tapauksessa, jos ei valmista biokaasua jätteistä. Jos taas valmistaa oikein, niin taivaalle menevät päästöt vähenevät versus jos asialle ei tehdä mitään.
Lisäksi kaasuauto maksaa noin saman kuin vastaava bensa-auto ja vanhoille autoille voi tehdä halvalla muutoksen, jolloin biokaasua voi käyttää.
Kotimainen, puhdas ja halpa jos niin päätettäisiin lainsäädännössä! Miksi pitäisi käyttää fossiilisia polttoaineita, kun vaihtoehtoja on! Parantaisi myös työllisyyttä!

2

59

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No onhan tuo Gasum hommansa kussut. 2,20e kg maksaa sillä kaasu. Tuplaantunut hinta kahdessa vuodessa. Ihan uskomatonta pelleilyä. Hyvä aate, valtion yhtiö kusee hommat

    • Anonyymi

      Olihan sotien aikana käytössä ns. häkäpönttöautot, eikä silloin kukaan vastustanut niiden käyttöä. Kaikkialla maailmassa sodittiin ja saasteita oli "miljoonakertaisesti" kuin nyt eikä yksikään ryhmittymä vastustanut päästöjä, vaikka sotaa vastustettiin. Syyllinen oli silloinkin naapurissa, mutta ei silloinkaan muista välittänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      2333
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      187
      1109
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      101
      988
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      385
      908
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      291
      827
    6. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      821
    7. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      62
      809
    8. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      799
    9. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      84
      773
    10. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      51
      723
    Aihe