Patmoksen keräystavoite jo 200%
Anonyymi-ap
18170
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vielä voi osallistua.
Veropetos Lexalle keräyksestä 150% ! KAnnattaa maksaa! Ei kysellä!
Huono yritys!
Eläisit jo tätä päivää.
Patmos on valehdellut jo aivan liikaa. Itseasiassa Trumpin Yhdysvallat antaa Israelille valtavasti tukea.
Sinä olet valehtelun mestari ja valehtelun isä!
Typeränä et tietenkään tiedä, että Amerikka antaa vain aseapua. Siviileitä he eivät auta.
Mitä apuja siviilit tarvitsee siellä. Apua pitäisi lähettää Gazaan. Jos ei muuta niin ainakin ruumispusseja.
Ei yleensä apua kerätä niille, jotka katastrofin aiheuttavat, niin niille, jotka kokevat sen.
Koska sivuilta eivät tarvitse apua.
Kun viimeksi Patmos valehteli niin en enää käynyt heidän sivullaan. Piti kuulemma antaa Patmokselle pikaisesti rahaa, koska Israelissa on nälänhätä.
Mutta. Onko kenelläkään varmuutta jos erilaisia keräyksiä, esim rahaa jne, kerätään johonkin kohteeseen, kuinka suuri % siitä todellisuudessa menee rehellisesti tarkoitettuun kohteeseen.
Itse en ole enää antanut keräyksiin rahaa, kun hyväuskoisena kuulin kerran, kuinka pieni osuus todellisuudessa eräässä keräyksestä menee todellisesti perille valittuun kohteeseen tai tahoon.
Todellisia avun tarvitsijoita eri puolilla maailmaa on nykyään niin paljon, ettei kenenkään budjetti kestä kaikkia niitä keräyksiä, joihin apua kriittisesti tarvittaisiin. Paljon on maailmassamme parannettavaa. On todella surullista, kuinka epätodellinen ja epäoikeudenmukainen maailma on. Kaiken syy on universaalin rakkauden puuttuminen ihmiskunnasta.
Jos Israelin apu ei mene perille, vaan jää pyörimään kotimaan pohjattomaan taskuun, niin ei se mitään haittaa, kun Israel pärjää aivan hyvin tappamisessa eikä vauhti siinä hiljene vaikka joku killinki menee vääriin taskuihin.
Miksi keräätte rahaa murhaajille?
Ettei lopu aseet millä tappaa eikä kukaan aja Israelia mereen.
Asian suhteen tosin kannattaa Raamattua siirrellä vähän syrjemmälle eikä sitä kovin innokkaasti lukea.
Turha kysymys. "Miksi keräätte rahaa murhaajille?"
Onneksi ei Hamasille ole ainakaan Suomessa virallista keräystä. Rikkaat arabimaat rahoittavat sen asehankinnat ja tunnelien kaivamiset.
Mitä rahoilla sitten tehdään?
Ostetaan aseita vai huumeita mitä sitten aavikolla vedetään juhlapäivänä niin ettei eroteta ollaanko omassa vai vieraassa maassa.
Ehkä 100 000 menee viisi euroa Israeliin ja loput jää kerääjien taskuun.
Sillä ei kovin kummoista paukkua saa.
Jos epäilet rikosta , ilmoita poliisille!
Eihän sodan tukeminen ole rikos. Ja minkä Suomen poliisi toisekseen voisi Israelin sotarikoksille. Ei sillä riitä paukut yhtä vahvinta sotilasmahtia kohtaan jos sille eivät voi terroristitkaan mitään vaan niitä voi tappaa kuin kärpäsiä.
Pitää vain odottaa jos Israel tulisi järkiinsä, lopettaisi jumalattoman menon ja kääntyisi Herran puoleen.
Silloin sitä voisi tukea. Nyt tukeminen on synnin tukemista.
Haluat siis, että Israel antaisi terroristien tuhota maansa ja kansansa?
Hieno tulos Isrselin ystäviltä.