Aina on kylillä rallattu ja hyvä niin!! Että ei vaan vahata kotona tv;tä ja pelata.
Antakaa poikien olla kylillä
7
438
Vastaukset
- Anonyymi
Ja kyllä ovat rallanneet... mutta jos maataloustraktorilla rallaavat, ilmoitan kaikki verottajalle, niin yksityiskäytön takia menee alvit ja muutoinkin verotuksessa kivasti huomioidaan... joten annetaan vaan rallata...isit maksaa..
- Anonyymi
Ilmoita hyvä mies verottajalle kaikki mikä epäilyttää.
Maatalousyrittäjöt tietää aivan varmasti miten ksikki hoidetaan laillisesti.
Tätä polttoaineveroasiaa on turhaan karehdittu kymmeniä vuosia.- Anonyymi
Erkki isä siellä taas menettäny unensa
- Anonyymi
No eipä näytä tietävän, jos vain pelkkä polttoainevero tulee mieleen. Vaikuttaahan se mm. arvonlisäveroon, traktorin kulujakoon, poistoihin ja sitä kautta verotettavaan tuloon ja jos ei ole yksityiskäyttöä ilmoittanut, niin verottaja yleensä arvioi sitä aika raskaalla kädellä.
- Anonyymi
Eki on omalla toiminnallaan saanut aikaiseksi tämän touhun. Jos menee nuorille uhoamaan kaupalle, niin kuinka siinä käy?
Taas on hiljan ollut siellä kameran kanssa heilumas.
Kierrokset nousee.
Sitä saa mitä tilaa.- Anonyymi
Erkki lopeta heti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erkki lopeta heti
Nyt pirrautan ja otan kuvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017593
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075728- 835097
- 1394486
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113180- 542899
- 532802
- 612407
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102404Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562006