Koittakaa nyt

Päättää ketkä on niitä natseja. Tunnutaan sälyttävän sitä viittaa lähes kaikille.
14125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Vasemmisto väittää natseiksi kansallismielisiä eli suomalaisuutta ja itsenäisyyttä arvostavia.
Siis heille riittää pelkkä termi "nationalisti".
Koska itse rakastavat pahuutta niin heillä ei ole muuta kykyä EROTTAA "väärä oikeasta" kuin TERMIT.

Oikeisto tai rauhaa kannattavat sanoo vasemmistoa natseiksi koska silloin määritys tapahtuu PAHUUDEN mukaan. Eli he natsit kannattaa terrorismia ja kansojen tuhoamista, tappamista, huumekauppaa kaikkea rikollisuutta ja erityisesti juutalaisten tuhoamista kuten natsit teki pääaiheenaan. Siis toimivat samalla PAHUUDELLA kuin hitlerin natsit.

Siksi terroristit muistuttaa eniten natseja ja vihervasemmisto rakastaa heitä.

Äänestä
  • Vain persun logiikka voi olla noin perseellään.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Vain persun logiikka voi olla noin perseellään.

    No selitä itse pahuus paremmin.

    Jotenkin säälittävää tuo jääräpäinen pahuudesta kiinnipitäminen.
    Etkä ole yhtään huolissasi tulevaisuudestasi?
    Pahuushan tuhoutuu kuitenkin. Miksi haluat omaa tuhoasi?

    Äänestä

  • Tyypillisiä natseja ovat esimerkiksi avoimesti fasistisiset ja rasistiset Sinimustat, jotka myöntävät sen itsekin.

    "Sinimustien puheenjohtaja Tuukka Kuru ei haastattelussa kiistänyt näkemystä liikkeen fasistisuudesta. Kurun mukaan puolue kuuluu samaan aatteelliseen ”kolmannen tien” jatkumoon, mihin kuuluivat toista maailmansotaa edeltäneet eurooppalaiset liikkeet, jotka etsivät kolmatta vaihtoehtoa kapitalismin ja kommunismin rinnalle."

    Kolmannen tien liikkeitä olivat muun muassa Saksan kansallissosialistit, Italian fasistit, Espanjan francolaiset ja Suomen Isänmaallinen kansanliike IKL.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Tyypillisiä natseja ovat esimerkiksi avoimesti fasistisiset ja rasistiset Sinimustat, jotka myöntävät sen itsekin.

    "Sinimustien puheenjohtaja Tuukka Kuru ei haastattelussa kiistänyt näkemystä liikkeen fasistisuudesta. Kurun mukaan puolue kuuluu samaan aatteelliseen ”kolmannen tien” jatkumoon, mihin kuuluivat toista maailmansotaa edeltäneet eurooppalaiset liikkeet, jotka etsivät kolmatta vaihtoehtoa kapitalismin ja kommunismin rinnalle."

    Kolmannen tien liikkeitä olivat muun muassa Saksan kansallissosialistit, Italian fasistit, Espanjan francolaiset ja Suomen Isänmaallinen kansanliike IKL.

    Jos nimeävät itse itsensä niin se on eriasia kuin että vasemmistoterroristit huutaa natseiksi kaikki suomen itsenäisyyttä kannattavat ja terrorismia vastustavat kansalaiset.
    Ja ymmärsin että terminologiaa kysyttiin tämän ketjun otsikossa.

    Äänestä

Yksi oikean natsin tuntomerkki eli hitlerin pahuuden seuraajan tuntomerkki on nimenomaan viisauden ilkkuminen.
Koska heiltä on ymmärrys tuhoutunut niin he vihaa niitä, joilla se vielä on tallella.

Äänestä

Kaikki , jotka eivät suostu olemaan venäläisiä, ovat natseja!

Äänestä
  • Venäläisten mielestä kaikki jotka eivät alistu venäläisten määräysvaltaan ovat natseja.

    Äänestä

Putin on naZi.

Äänestä
  • Putler on kyllä tyylipuhdas fasistinen diktaattori.

    Äänestä

Juutalaiset ovat natseja ym ..

Äänestä

Natsit on natseja.

Äänestä

Vain demarien talouspolitikka voi olla noin perseellään.

Äänestä

Natsius on rasismia eritoten juutalaisia kohtaan. Muslimit on olleet aina natseja, sekä juutalaisia että muita vääräuskoisia kohtaan. Fasisteja myös , koska haluavat vallata ja alistaa maailman, erotuksena esim. isänmaallisista jotka haluaa vain pitää isänmaansa. Oikea, pysyvä vastaus on muslimit. Saksalainen natsius oli hetken hurahdus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Päättää ketkä on niitä natseja. Tunnutaan sälyttävän sitä viittaa lähes kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu